Περί υποκρισίας του πολιτικού συστήματος

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Ήταν τόσο ευαίσθητος με τα χρέη της ΝΔ όταν ήταν βουλευτής της ....γι' αυτήν την υποκρισία μιλάμε;;;
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ήταν τόσο ευαίσθητος με τα χρέη της ΝΔ όταν ήταν βουλευτής της ....γι' αυτήν την υποκρισία μιλάμε;;;
σημασια εχει τι κανει τωρα καποιος-αυτο μετράω! και δεν υπαρχει η πολυτελεια να μην το κανω.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
σημασια εχει τι κανει τωρα καποιος-αυτο μετράω! και δεν υπαρχει η πολυτελεια να μην το κανω.
Τι εννοείς δηλαδή;; Ότι δεν σε νοιάζει τι έκανε; Αποκλείεται....

Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει η πορεία του καθενός πολιτικού (όσο μπορώ να ξέρω βέβαια για τον καθένα) και σίγουρα μετράω την αξιοπιστία του καθενός..

Δεν τα βάζω με τον Καμμένο ...μπορεί και νάναι ο λιγότερο υποκριτής εκεί μέσα...

Αλλά που και που χρειάζεται μια ειλικρινής αυτοκριτική ....
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πάλι καλά που έχουμε τον Αντωνάκη και προσφέρει έργο σε αυτό το τόπο ( για τη δήλωση υποταγής κουβέντα ε; )
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Πάλι καλά που έχουμε τον Αντωνάκη και προσφέρει έργο σε αυτό το τόπο ( για τη δήλωση υποταγής κουβέντα ε; )
Ε δεν νομιζω να περιμενε και κανενας κατι διαφορετικο απο τον αντωνη.

Σιγουροι ειμασταν ως προς την κατευθυνση που θα παρει.

Καμια εκπληξη.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αλήθεια;
Δεν συμμερίζονται όλοι την άποψή σου.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ε νομιζω πως ενα 90% τη συμμεριζεται.Βασικα με οσους εχω μιλησει,κανενας δεν μου εχει πει το αντιθετο.

Σιγα μην θεωρουσε το σαμαρα ικανο να πατησει ποδι και να ζητησει να αλλαξουν οι οροι.

Εκτος ισως,ας πουμε, απο τον elefinor.Που θεωρει τον σαμαρα ηγετη.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Η ιστορία του είναι γεμάτη αμαρτίες, αλλά μη ξεχνάς πως το ΚΚΕ δεν ήταν μόνο οι κατά καιρούς απαράδεκτες ηγεσίες του, ήταν και οι τίμιοι αγωνιστές του που το πλαισίωσαν.
Απαξιώνοντας την ιστορικότητα του ΚΚΕ συνολικά, απαξιώνουμε και τους δεύτερους, που διαγραμμένοι, ταπεινωμένοι, χαρακτηρισμένοι από τους πρώτους "προδότες-χαφιέδες-πράκτορες", εξακολουθούσαν στο απόσπασμα να δηλώνουν πίστη στο κόμμα.
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μπερδεύεις το κόμμα και την ηγεσία με τους οπαδούς... κανένας δεν αμφισβητεί την αγνή ιδεολογική καθαρότητα πολλών απλών μελών του κόμματος και την αταλάντευτη πίστη τους στον μαρξισμό λενινισμό. Αλλά ας με συγχωρέσει η χάρη σας, το ότι σε βάθος χρόνου το κόμμα έχει διαγράψει, συκοφαντήσει και απαξιώσει μερικά από τα πιο αξιόλογα μέλη του με κάνει αταλάντευτα να υποστηρίζω ότι πρόκειται για μια ελίτ φασιστικών καιροσκόπων, που στο όνομα ενός ανάπηρου και κατά φαντασίαν κομμουνισμού, δεν σηκώνουν μύγα στο σπαθί τους, αποκεφαλίζοντας όποιον βρεθεί απέναντι στα συμφέροντά τους, που καμιά σχέση φυσικά δεν έχουν με τα λαϊκά συμφέροντα. Το ότι ο αγνός ιδεολόγος Πλουμπίδης π.χ δεν πρόδωσε ποτέ το κόμμα που τον καταξεφτύλισε, με κάνει να νιώθω προβληματισμό και οργή και όχι βέβαια συμπάθια προς κόμμα. Ο Πλουμπίδης και η προσφορά του στο λαϊκό κίνημα σε καμιά περίπτωση δεν απαξιώνονται επειδή η ηγεσία ενός κόμματος είναι χαφιέδικη και ξεπουλά τα οράματα των αγωνιστών που το υποστηρίζουν... τα αγνά μέλη του ΚΚΕ σε καμιά περίπτωση τώρα και τότε περισσότερο δεν μπορούσαν να πιστέψουν τον προδοτικό ρόλο της ηγετικής κλίκας που περιχαρακωμένη στα συμφέροντά της ξεπουλούσε με περίσσια ευκολία αγωνιστές και λαό... το έχω πει στον maltakias το λέω και σε σένα... το ΚΚΕ για τον αριστερό χώρο είναι ένα ταμπού που ακόμη και στις μέρες μας όλοι οι αριστεροί αντιμετωπίζουν με δέος γιατί είναι το μητρικό κόμμα... τα πιστεύω μου κι εγώ έχουμε χωρίσει τα τσανάκια μας με αυτούς τους απίστευτους οπορτουνιστές από τα τέλη της δεκαετίας του είκοσι... οι υπόλοιποι αν φοβάστε να δείτε την πραγματικότητα και θεωρείτε το ΚΚΕ δημοκρατικό κόμμα πηγαίνετε σε ψυχολόγο...

Φίλε Traveller, πραγματικά δεν αντιλαμβάνομαι την αιτία του τρομερού μένους σου για τον πρωθυπουργό. Άστον ν΄αναρρώσει ο άνθρωπος...Ούτε ο Ψηλός ή ο Καμμένος να ήσουν. Εκτός κι αν σ΄εκνευρίζει , διότι διέψευσε την εξής παλαιότερη πολιτική πρόβλεψη σου.
Γνωρίζω πολλούς που ψήφισαν Σαμαρά elefinor, πάρα πολλούς και όλοι μου λένε ότι ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑΝ να ψηφίσουν Σαμαρά για τους γνωστούς λόγους... κανένας τους δεν γουστάρει τον προδότη της παράταξης αλλά ΑΝΑΓΚΑΖΟΝΤΑΙ γιατί δεν ρισκάρουν μια κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ... η δεξιά προπαγάνδα ήταν συγκεκριμένη και ξεκάθαρη... οι μαθητευόμενοι μάγοι του ΣΥΡΙΖΑ θα μας γυρίσουν πίσω στη δραχμή και η χώρα θα καταστραφεί... δεν είναι της παρούσης να αναλύσουμε αν αυτό είναι σωστό ή όχι αλλά το γεγονός παραμένει... η συντριπτική πλειοψηφία των ψηφοφόρων της Ν.Δ αναγκαστικά ψήφισε Σαμαρά και τον ψήφισε όχι γιατί πιστεύει σε έναν προδότη αλλά γιατί έχει παγιδευτεί σε ψευτοδιλήμματα. Τώρα εσύ μπορείς να λες ότι θες, να υποστηρίζεις ότι το κωλοβό 30% που πήρε μαζεύοντας τα λιμά του ΛΑΟΣ και την κόρη του ψηλού είναι τεράστια επιτυχία αλλά μήπως η πραγματικότητα είναι άλλη? Μήπως αυτός ο ανίκανος κουτοπόνηρος έλαβε ποσοστό λιγότερο και από αυτό του ελάχιστου Κωστάκη? Τα ρέστα elefinor είναι αέρας φρέσκος και το μέλλον σύντομα θα δείξει αν έπεσα μέσα ή έξω στην πρόβλεψή μου και αν αργά ή γρήγορα ο προδότης θα πάει σπίτι του και ο Τσίπρας κυβερνήσει την χώρα...

Υ.Γ. Πάντως θα πρέπει να έχει μεγάλη πλάκα να είσαι ο μόνος που υποστηρίζει πως ο προδότης έχει ηγετικές ικανότητες...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.803
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom