Περί υποκρισίας του πολιτικού συστήματος

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Οι Βαρβιτσιώτηδες και οι Μητσοτακαίοι ΔΕΝ είναι άνθρωποι της διπλανής πόρτας.
Μα καλά,που μένεις;
Δεν εννοώ μόνο τους Βαρβιτσιώτηδες και τους Μητσοτακαίους μια και δεν κυβέρνησαν μόνο αυτοί τον τόπο τα τελευταία χρόνια.
Δίπλα σου μένω.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αλήθεια;
Να βρεθούμε,θα φέρω και τον Αντώνη (τον κουρσάρο).
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εlefinor συγκεντρώσου... πρώτον όταν ο προδότης ήταν στο χειρουργείο εγώ δεν έκανα καμιά δήλωση γιατί δεν το ήξερα καν... δεύτερον, ποτέ δεν σχολίασα αν ο προδότης είναι ωραίος ή άσχημος, κοντός ή ψηλός, χοντρός ή λεπτός γιατί αυτά δεν παίζουν κανένα ρόλο για τις πολιτικές ικανότητες των δημόσιων προσώπων...

Πάμε στο κυριώτερο τώρα... μπας και το χωνέψεις γιατί στο θέμα Σαμαρά μας το παίζεις τρελλίτσα... στον προδότη Σαμαρά λοιπόν καταλογίζω 2 απλά πράγματα... το ότι πρόδοσε την παράταξη του υπηρετούσε και έριξε την κυβέρνηση του αρχηγού του, η οποία ήταν δημοκρατικότατα εκλεγμένη και δεύτερον ότι είναι εντελώς ανίκανος πολιτικός μια που διέλυσε το κόμμα του, διαγράφοντας στελέχη που διαφωνούσαν με αυτόν, με αποτέλεσμα να πατώσει στις εκλογές... η Ν.Δ επί αρχηγίας προδότη Σαμαρά κατάφερε να πάρει κάτω από 20% στις πρώτες εκλογές και στις δεύτερες κάτω από 30% παρόλη την ξεφτύλα του δεξιού προσκλητηρίου. Αν όλα αυτά σου δείχνουν αστηριχτες Σαμαριάδες και εξακολουθείς να πστεύεις ότι ο Σαμαράς είναι έντιμος και ικανός πολιτικός εμένα μου περισεύει αλλά εσύ να το κοιτάξεις... δηλαδή ρε elefinor αν ο Σαμαράς ήταν για σένα άχρηστος πόσο διάολο έπρεπε να έπαιρνε η δεξιά στις εκλογές?? κάτω από 10%??
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ αδυνατώ να καταλάβω γιατί ασχολείσαι τόσο με τα δεξιά ξεφτιλίκια.
Δηλαδή αν δεν ήταν προδότης και κωλοτούμπας ο Αντωνάκης,κατά τ'άλλα θα ήταν σοβαρός πολιτικός;
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μια εικόνα,χίλιες λέξεις

 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Traveller, δε διαφωνούμε επί της ουσίας, απλά χρησιμοποιείς λάθος χαρακτηρισμούς, ο ανάπηρος και κατά φαντασίαν κομμουνισμός είναι το αυτό, ανάπηρος και κατά φαντασίαν κομμουνισμός, δεν είναι φασισμός, και έγραψα παραπίσω για ποιο λόγο είμαι ευαίσθητος με τους ορισμούς.

Από εκεί και πέρα, δε μπερδεύω εγώ ολοκληρωτικές ηγεσίες και αγνούς αγωνιστές, η ιστορία του έχει γραφτεί και από τις μεν και από τους δε.

Πάντως, δεν έχω κανένα ταμπού με το ΚΚΕ ούτε το θεωρώ δημοκρατικό, αν με ρωτάς σήμερα, λέω πως ελπίζω επιτέλους να το θάψουν οι ίδιοι οι υποστηρικτές του, ώστε να ησυχάσουμε και εμείς, και αυτό, και η ασπρόμαυρη ιστορία του.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Σε μια πιο ευρωπαϊκή νότα, ενδιαφέρον το πώς μας πρήξαν για τον Ολάντ και την αλλαγή που θα φέρει, αλλά η αλλαγή δείχνει να έρχεται από τον αντιπαθητικό, μονόχνωτο, εντεταλμένο, τεχνοκράτη, χαρτογιακά Μόντι, ενώ ο Ολάντ σφυρίζει αδιάφορα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom