1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Μάιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος panagiota_21, στις 9 Σεπτεμβρίου 2011.

1. coco

coco Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ιταλια παλι
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ρωσια
    Το δευτερο ειναι πολυ πιο κεντρικο,σε καλλιτερη περιοχη.Αν οι παροχες δεν εχουν τεραστιες διαφορες θα το προτιμουσα.

amantzou likes this.
  2. tripakias

tripakias Member

Επόμενο Ταξίδι:
    BB-GD-LC
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Φοκλαντ
    Ασυζητητι το δευτερο. Ας ειναι και παλατι το πρωτο.

coco likes this.
  3. amantzou

amantzou Member

Επόμενο Ταξίδι:
    κρουαζιερα στο αιγαιο
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    τοσκάνη
  4. stella daviti

stella daviti New Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΒΑΣΙΛΕΙΑ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
    Σαφώς το δεύτερο ειναι πιό κεντρικό . Παρατήρησα ότι και τα 2 έχουν 4 αστεράκια στην καθαριότητα. Εγώ θα διάλεγα το δέυτερο.

5. katkats

katkats Moderator

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ν. Αμερική
    Αυτά τα δυο είναι ακριβώς στην ίδια περιοχή, σύμφωνα με τους δρόμους που εμφανίζονται στο κουτάκι "γειτονιά" πάνω στο χάρτη. Προσοχή! η περιοχή τους δεν έχει καμιά σχέση με τις περιοχές που είναι σημειωμένες στον χάρτη. Έχω μείνει εκεί (εκεί που βρίσκονται τα διαμερίσματα), δεν είναι μακριά από το κέντρο, δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο, ίσως σε ορισμένα σημεία να θέλει προσοχή το βράδυ. Μπορείς να στείλεις μήνυμα στους ιδιοκτήτες και να ζητήσεις να σου πουν ακριβώς που βρίσκεται το διαμέρισμά τους.

6. tripakias

tripakias Member

Επόμενο Ταξίδι:
    BB-GD-LC
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Φοκλαντ
    Μπορω να ρωτησω τι ειστε ως παρεα; Εχει μεγαλη σημασια για την απαντηση. Μαλλον κανενα απο τα δυο ομως.

7. amantzou

amantzou Member

Επόμενο Ταξίδι:
    κρουαζιερα στο αιγαιο
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    τοσκάνη
    2 άτομα με τον άντρα μου θα πάμε αλλά είμαστε λίγο low budget στην διαμονή και μιας και έχουμε και επέτειο για τα 20 χρόνια θέλω να είναι και λίγο της προκοπής το διαμερισματάκι.

8. tripakias

tripakias Member

Επόμενο Ταξίδι:
    BB-GD-LC
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Φοκλαντ
    Δεν μ' ενδιαφερουν τα οικονομικα σας, περιοχη και μονο εξεταζω. Αφου ειστε ζευγαρι μπορειτε να κλεισετε σε καποιο απ' αυτα με προτιμηση στο δευτερο. Οχι τοσο γιατι ειναι πιο κεντρικο αλλα γιατι αν ετσι οπως τα λενε βρισκεται σε πιο ασφαλες σημειο. Να προτιματε το μετρο Etienne Marcel για τις νυχτερινες σας μετακινησεις και λιγο προσοχη στη Bd de Sebastopol απο τα μεσανυχτα μεχρι να ξημερωσει.
    Γενικοτερα το λεω συνεχεια πως ο,τι και να δειτε τη νυχτα μην ασχολειστε μαζι του και δεν θα εχετε κανενα προβλημα.

9. amantzou

amantzou Member

Επόμενο Ταξίδι:
    κρουαζιερα στο αιγαιο
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    τοσκάνη
    Τripakia με σκιάζεις τί εννοείς "ο,τι και να δειτε τη νυχτα μην ασχολειστε μαζι του και δεν θα εχετε κανενα προβλημα" ? Θα με κράξει ο άντρας μου αν τον πάω κάπου που περίεργα. Πρότεινε μου περιοχη να την βαλω σαν κριτήριο γιατί και στο Marais μου είπαν οτι μπορεί να είναι σούπερ άλλα έναι και λίγο περίεργα. Τελος πάντων εμένα έχει να κάνει και με το οικονομικό αλλά επειδή ακολουθώ αρκετά πιστά τις οδηγίες σου στα ταξίδια μου ΒΟΗΘΑ

10. tripakias

tripakias Member

Επόμενο Ταξίδι:
    BB-GD-LC
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Φοκλαντ
    Απ' ολα υπαρχει πιθανοτητα να δειτε και μεθυσμενους και χασικληδες και πρεζονια και πορνες και νταβατζηδες και ντιλερ και τρελους και ρεμαλια αμφιβολου προθεσεων και καθε καρυδιας καρυδι. Δεν υπαρχει λογος να φοβασαι ομως.

Μια χαρα ειναι κι εκει που ψαχνεις αλλα προσπαθησε να μετακινηθεις λιγο νοτιοτερα ή δυτικοτερα.

11. amantzou

amantzou Member

Επόμενο Ταξίδι:
    κρουαζιερα στο αιγαιο
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    τοσκάνη
    βρέ τί ωραία και απλά τα λές, οκ λοιπόν δεν θα παω εκεί κοιταω για Marai και θα κοιταξω το πιο πανω διαμερισμα που σου έστειλα στο Marai, Ευχαριστώ πολύ πολύ κλάιω από τα γελια με αυτα που εγραψες και με αυτα που θα άκουγα απο τον άντρα μου

karfitsa and stella daviti like this.
  12. katkats

katkats Moderator

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ν. Αμερική
    Συμφωνώ με όσα λες γιατί το δεύτερο, τώρα μόλις κατάφερα να το εντοπίσω σωστά. Νόμιζα ότι είναι πιο ψηλά...