Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
εεε να διορθώσω πως τα ξενοδοχεία που έβαλα πριν είναι 3 *....:roll:
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Τα ξενοδοχεία που παρέθεσες δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, αλλά από αυτά που είδα, φάνηκε λίγο καλύτερο το Lorette Opera, του οποίου βέβαια η ονομασία είναι κάπως παραπλανητική καθώς απέχει 15-20 λεπτά με τα πόδια από την Όπερα.
Αν μας δίνατε και οι 2 σας ημερομηνίες που θα πάτε θα μπορούσαμε να σας κάνουμε κάποιες ευστοχότερες προτάσεις, καθώς τα ξενοδοχεία του Παρισιού είναι αμέτρητα.
 

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Τα ξενοδοχεία που παρέθεσες δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, αλλά από αυτά που είδα, φάνηκε λίγο καλύτερο το Lorette Opera, του οποίου βέβαια η ονομασία είναι κάπως παραπλανητική καθώς απέχει 15-20 λεπτά με τα πόδια από την Όπερα.
Αν μας δίνατε και οι 2 σας ημερομηνίες που θα πάτε θα μπορούσαμε να σας κάνουμε κάποιες ευστοχότερες προτάσεις, καθώς τα ξενοδοχεία του Παρισιού είναι αμέτρητα.
Σε ευχαριστω πολύ για την απάντηση!
Το Lorette πριν από λίγο ανέβηκε στα 484 € , από 438 € που ήταν χθες..?
Τι πράγμα είναι αυτό?
Οι ημερομηνίες που θα πάω είναι 22/5 και αναχώρηση 25/5, δηλαδή 3 διανυκτερεύσεις...
Υπάρχει περίπτωση να βρω κάτι στις περιοχές που προτείνετε ( saint germain κ marais ) με 130 € άντε και 140 € τη βραδιά ή να το αποκλείσω και να κοιτάζω για οπερα μόνο..?:(
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Δεν προτείνω ποτέ κάτι που συνήθως δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά αλλά επειδή το Παρίσι έχει λίγο ακριβά ξενοδοχεία θα κάνω μια εξαίρεση και ίσως βοηθήσω κάποιον. Πολύ δικό μου άτομο που να σημειώσω οτι είναι και μίζερο με την καθαριότητα επειδή πηγαίνει συχνά στην πόλη μένει εδώ : Hotel - H
Hotel de l'Esperance (Παρίσι, Γαλλία) - Ξενοδοχείο Κριτικές - TripAdvisor
Για το ξενοδοχείο όπως είπα άποψη προσωπική δεν έχω αλλά μου έχει πει οτι είναι χαριτωμένο και καθαρό...Όμως για την περιοχή έχω...είναι πολύ κεντρική και βολική, έχει μαγαζάκια που μπορείς να κινηθείς το βράδυ και είναι και κοντά στη Rue Mouffetard έναν από τους δικούς μου αγαπημένους δρόμους στο Παρίσι...
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Τα ξενοδοχεία που παρέθεσες δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, αλλά από αυτά που είδα, φάνηκε λίγο καλύτερο το Lorette Opera, του οποίου βέβαια η ονομασία είναι κάπως παραπλανητική καθώς απέχει 15-20 λεπτά με τα πόδια από την Όπερα.
Αν μας δίνατε και οι 2 σας ημερομηνίες που θα πάτε θα μπορούσαμε να σας κάνουμε κάποιες ευστοχότερες προτάσεις, καθώς τα ξενοδοχεία του Παρισιού είναι αμέτρητα.
18/5-27/5/2012 για 2 άτομα. Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για κάθε βοήθεια. :)
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Σε ευχαριστω πολύ για την απάντηση!
Το Lorette πριν από λίγο ανέβηκε στα 484 ? , από 438 ? που ήταν χθες..?
Τι πράγμα είναι αυτό?
Οι ημερομηνίες που θα πάω είναι 22/5 και αναχώρηση 25/5, δηλαδή 3 διανυκτερεύσεις...
Υπάρχει περίπτωση να βρω κάτι στις περιοχές που προτείνετε ( saint germain κ marais ) με 130 ? άντε και 140 ? τη βραδιά ή να το αποκλείσω και να κοιτάζω για οπερα μόνο..?:(
Μία καλή εναλλακτική, αρκετά ζωντανή περιοχή της αριστερής όχθης είναι το Montparnasse, στην οποία βρήκα τα εξής ξενοδοχεία:
Compare Hotel Prices - Best Hotel Deals Guaranteedhttp://www.hotelscombined.com/Searc...hc_sr_summary&scroll=1140&mapstate=contracted
Compare Hotel Prices - Best Hotel Deals Guaranteed
Compare Hotel Prices - Best Hotel Deals Guaranteed
Compare Hotel Prices - Best Hotel Deals Guaranteed
Πιο κεντρικά στην αριστερή όχθη υπάρχουν αυτά τα 2, τα οποία γενικά είναι λίγο μέτρια, αλλά σε σχέση με άλλα φαίνονται αξιοπρεπή:
Compare Hotel Prices - Best Hotel Deals Guaranteed
Compare Hotel Prices - Best Hotel Deals Guaranteed
Σε κεντρικότατη τοποθεσία της Δεξιάς Όχθης αυτό:
Compare Hotel Prices - Best Hotel Deals Guaranteed
Και στην ευρύτερη περιοχή της Όπερας, που επαναλαμβάνω πως είναι 15-20 λεπτά περπάτημα από την Όπερα:
Compare Hotel Prices - Best Hotel Deals Guaranteed
Compare Hotel Prices - Best Hotel Deals Guaranteed
Compare Hotel Prices - Best Hotel Deals Guaranteed
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
18/5-27/5/2012 για 2 άτομα. Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για κάθε βοήθεια. :)
Εκτός από τα προαναφερθέντα, κοιτάξτε κι αυτά:
Compare Hotel Prices - Best Hotel Deals Guaranteed
Compare Hotel Prices - Best Hotel Deals Guaranteed
Compare Hotel Prices - Best Hotel Deals Guaranteed
Compare Hotel Prices - Best Hotel Deals Guaranteed
Compare Hotel Prices - Best Hotel Deals Guaranteed
 

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Να είστε καλά ρε παιδιά!!!

Η βοηθειά σας είναι πολύτιμη!!!

Μπάινω να τα μελετήσω και επανέρχομαι..!:clap::clap::clap::clap:
 

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Δεν προτείνω ποτέ κάτι που συνήθως δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά αλλά επειδή το Παρίσι έχει λίγο ακριβά ξενοδοχεία θα κάνω μια εξαίρεση και ίσως βοηθήσω κάποιον. Πολύ δικό μου άτομο που να σημειώσω οτι είναι και μίζερο με την καθαριότητα επειδή πηγαίνει συχνά στην πόλη μένει εδώ : Hotel - H
Hotel de l'Esperance (Παρίσι, Γαλλία) - Ξενοδοχείο Κριτικές - TripAdvisor
Για το ξενοδοχείο όπως είπα άποψη προσωπική δεν έχω αλλά μου έχει πει οτι είναι χαριτωμένο και καθαρό...Όμως για την περιοχή έχω...είναι πολύ κεντρική και βολική, έχει μαγαζάκια που μπορείς να κινηθείς το βράδυ και είναι και κοντά στη Rue Mouffetard έναν από τους δικούς μου αγαπημένους δρόμους στο Παρίσι...
Δυστυχώς το Tripadvisor δεν μου δίνει τιμές για το ξενοδοχείο....
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Δυστυχώς το Tripadvisor δεν μου δίνει τιμές για το ξενοδοχείο....
To 1o link που έχω γράψει είναι το site του ξενοδοχείου, στείλε τους ένα e-mail, το δίκλινο κάνει γύρω στα 85-95 ευρώ, ζήτα αν μπορούν να σου κάνουν και καλύτερη τιμή, δεν έχεις να χάσεις τίποτα...
 

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
α οκ...

Θα τους στείλω email τότε και ελπίζω να μου απαντήσουν.....

άσχετο με τη διαμονή, ένας συνάδελφος μου είπςε πως φιλικό του ζευγάρι πήγε πριν 2 ΣΚ στο Παρίσι...Σε ένα από τα εστιατόρια που πήγαν όταν τους ρώτησαν από που είναι και απάντησαν Ελλάδα , τους ζήτησαν να προπληρώσουν το γεύμα τους...:mad::mad::mad::mad::mad:
Το φαντάζεστε προσβολή....?
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
α οκ...

Θα τους στείλω email τότε και ελπίζω να μου απαντήσουν.....

άσχετο με τη διαμονή, ένας συνάδελφος μου είπςε πως φιλικό του ζευγάρι πήγε πριν 2 ΣΚ στο Παρίσι...Σε ένα από τα εστιατόρια που πήγαν όταν τους ρώτησαν από που είναι και απάντησαν Ελλάδα , τους ζήτησαν να προπληρώσουν το γεύμα τους...:mad::mad::mad::mad::mad:
Το φαντάζεστε προσβολή....?
Έγώ δυστυχώς εγκαταλείπω το Παρίσι. Έχουν πάει όλα στραβά. Εισιτήρια, ξενοδοχεία κλπ. και νομίζω πως προσπαθεί το σύμπαν να μου πει ότι δεν έχει έρθει η ώρα να πάω ακόμη:mad:
Πάντως αν μου συνέβαινε κάτι τέτοιο που αναφέρεις, εννοείται πως θα είχα σηκωθεί να φύγω, αφού φυσικά θα του κατέθετα ότι "γαλλικό" μου ερχόνταν πρώτα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.079
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom