Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

gg_nefeli

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Το κρύο δεν με πειράζει,η βροχή είναι σπαστική. Μάλλον πρέπει να το αφήσω στην τύχη!;)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το κρύο δεν με πειράζει,η βροχή είναι σπαστική. Μάλλον πρέπει να το αφήσω στην τύχη!;)
Παντως ειναι λιγο δυσκολο να κανει κανεις προβλεψεις για τον καιρο ακομα κι αν μιλαμε για την ιδια μερα. Μαλλον η λυση της τυχης ειναι η καλυτερη επιλογη.
 

flora

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Αζόρες-Μαδέιρα
Καλησπέρα! Μέτρησα τα φράγκα μου και λέω να πάω στα παρίσια...ψάχνω οικονομική στέγη και όσο πιο κένττρο γίνεται.Κάτι νομίζω ότι έχω βρει..θα μπορούσατε να μου πείτε τη γνώμη σας για την περιοχή; Ευχαριστώ!
Charming studio @ Notre Dame in Paris
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπέρα! Μέτρησα τα φράγκα μου και λέω να πάω στα παρίσια...ψάχνω οικονομική στέγη και όσο πιο κένττρο γίνεται.Κάτι νομίζω ότι έχω βρει..θα μπορούσατε να μου πείτε τη γνώμη σας για την περιοχή; Ευχαριστώ!
Charming studio @ Notre Dame in Paris
Η περιοχη μια χαρα ειναι... σουπερ.

Το οτι θα κοιμαστε πανω στην ντουλαπα βεβαια το αφηνω ασχολιαστο...
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Έχω μείνει στην περιοχή την 1η φορά που πήγα στο Παρίσι -για συγκεκριμένους λόγους δεν είχα δικαίωμα άλλης επιλογής- και δε μου άρεσε καθόλου. Μου είχε φανεί σχετικά μακριά από το ''κέντρο'' και το βράδυ περιορίζει τις επιλογές σου και τις δυνατότητες σου για βόλτα, άσε που κι εκεί κοντά δεν είχε και τίποτα ενδιαφέρον. Αυτά βέβαια το 2002 οπότε δεν θέλω να σε αποθαρρύνω κιόλας. Πάντως τη δεύτερη φορά που είχα μείνει κοντά στο Pompidou δεν το μετάνιωσα λεπτό και δεν συγκρινόταν η τοποθεσία με την προηγούμενη επιλογή...
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Πάντως τη δεύτερη φορά που είχα μείνει κοντά στο Pompidou δεν το μετάνιωσα λεπτό και δεν συγκρινόταν η τοποθεσία με την προηγούμενη επιλογή...
Thanks!
Έχω καταμπερδευτεί. Έχω επιλέξει και εποχή που δεν την λες και ιδιαιτέρως οικονομική (μέσα Μαΐου) και ψάχνω να βρω κάτι σε καλή τοποθεσία και οικονομικό μεν, βιώσιμο δε. Έχω την εντύπωση ότι ζητάνε πάρα πολλά χρήματα για καταλύμματα που μου μοιάζουν αν όχι άθλια, τουλάχιστον "κακομοιριασμένα".
Σε ποιο ξενοδοχείο είχες μείνει στο Pompidou? Έμεινες ευχαριστημένη;
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Σε ποιο ξενοδοχείο είχες μείνει στο Pompidou? Έμεινες ευχαριστημένη;
Δυστυχώς δεν είχα μείνει σε ξενοδοχείο (άφραγκη φοιτήτρια γαρ...) αλλά σε διαμέρισμα το οποίο και δεν θυμάμαι καθόλου πως το έλεγαν...Αλλά είχαμε πληρώσει για μια εβδομάδα 400 ευρώ περίπου, τώρα αποκλείεται να βρεις τέτοιες τιμές αλλά να ξέρεις οτι τα διαμερίσματα είναι πιο οικονομικά αν φυσικά σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο, έχεις χρόνο πάντως μην αγχώνεσαι...
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Δυστυχώς δεν είχα μείνει σε ξενοδοχείο (άφραγκη φοιτήτρια γαρ...) αλλά σε διαμέρισμα το οποίο και δεν θυμάμαι καθόλου πως το έλεγαν...Αλλά είχαμε πληρώσει για μια εβδομάδα 400 ευρώ περίπου, τώρα αποκλείεται να βρεις τέτοιες τιμές αλλά να ξέρεις οτι τα διαμερίσματα είναι πιο οικονομικά αν φυσικά σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο, έχεις χρόνο πάντως μην αγχώνεσαι...
Δεν πειράζει! Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες όπως και να έχει :)
 

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Και εγώ Μαίο έχω κλείσει...Προς το τέλος..

Ψάχνω ξενοδοχείο τώρα αλλά έχω προβληματιστεί ιδιαίτερα ουφ...

Τα καλά και οικονομικά που έχουν προτείνει κατά καιρόυς οι ταξιώτες μας , είναι ήδη κλεισμένα για τις ημερομηνίες που θα πάω...

Τα ξενοδοχείο που βρίσκονται στις περιοχές που επίσης προτείνετε , είναι πολύ ακριβά...:(:(:(

Παρακάτω είναι τα ξενοδοχείο και οι τιμές που μου έστειλε μια φίλη μου από το γραφείο που εργάζεται .Για 4* μου φαίνονται οκ σε σχέση με αυτά που δίνει το booking...
Λέω να επιλέξω ένα από αυτά...
Εχετε να μου προτείνετε ποιο? έχει μείνει κάποιος σ'ενα από τα 2 να μου πει την γνωμη του?

Hotel Auteil Tour Eiffel***, http://www.auteuiltoureiffel.com/ Τρεις διανυκτερεύσεις για ένα δίκλινο standard δωμάτια με πρωινό, € 438.

Hotel Lorette Opera***, http://www.astotel.com/uk/hotel-lorette-paris.php
Τρεις διανυκτερεύσεις για ένα δίκλινο standard δωμάτια με πρωινό, € 438.
 
Last edited by a moderator:

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Και εγώ Μαίο έχω κλείσει...Προς το τέλος..

Ψάχνω ξενοδοχείο τώρα αλλά έχω προβληματιστεί ιδιαίτερα ουφ...

Τα καλά και οικονομικά που έχουν προτείνει κατά καιρόυς οι ταξιώτες μας , είναι ήδη κλεισμένα για τις ημερομηνίες που θα πάω...

Τα ξενοδοχείο που βρίσκονται στις περιοχές που επίσης προτείνετε , είναι πολύ ακριβά...:(:(:(
Αν βγάλεις άκρη μου λες κ εμένα, γιατί πες ότι παίρνω την απόφαση να τα σκάσω χοντρά και να μείνω κάπου δήθενα καλά, αν αποδειχθεί καταγώγι θα είναι κρίμα όμως :shock:
 

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Ένα σχετικά καλό ξενοδοχείο κάτω από 130 € τη βραδιά εγώ δεν έχω βρει...
Τουλάχιστον για τις ημερομηνίες που θέλω...
ήθελα να κλεισω στο hotel de suez που έχω διαβάσει τα καλύτερα από τα παιδιά εδώ που έχουν μείνει αλλά...κλεισμενο..!

Όταν καταλήξω βεβαίως θα σου πω..!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.079
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom