Πετοφοβία......

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Παιδιά τι θα λεγατε να γράψουμε τις απόψεις μας σχετικά με το αγχος και τον φόβο που νοιωθουμε κατα την διάρκεια της πτησης η και πριν απο αυτήν?
υπάρχουν άνθρωποι που δεν ταξιδευουν στο εξωτερικο λογω του φόβου τους για το αεροπλάνο...
Μεσα στο φορουμ σιγουρα θα υπαρχουν ανθρωποι που γνωριζουν πολυ καλα τα αεροπλάνα και ισως θα μπορουσαν να μας απαλυνουν καποιους φόβους με τις γνώσεις τους..
ας μας εξηγησουν γιατι τα αεροπλάνα θεωρουνται τα ασφαλεστερα μέσα για να ταξιδευει κανεις?
ας πουμε λοιπόν καποια πραγματα...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
νομίζω ioanna οτι κάπου το έχομε αναφέρει ξανά..
λογικά το θέμα δεν θα φτουρίσει γιατί ολοι που ταξιδεύουν και γράφουν εδώ αποκλείεται να φοβούνται και να έχουν άγχος ...
αλλά καλοδεχούμενο,και γράφω πρώτη! ---θέλω να πεθάνω στους αιθέρες απο αναταράξεις!!!:pilot:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO

evageliav

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ρωμη-φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
σκανδιναβικες χωρες
τις ιδιες ερωτησεις εχω κι εγω καθως επισης και το ιδιο αγχος!πως ομως συνδυαζονται ολ αυτα με την επιθυμια μου και την τρελα μου για τα ταξιδια?!!!!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
αν και το θέμα εχει ξανασυζητηθεί διεξοδικώς στο παρελθόν
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...%F4%E9%EC%E5%F4%F9%F0%DF%E6%E5%F4%E1%E9;.html

τα αεροπορικά μου ταξίδια μετά τις 11/9 ελαφρώς άλλαξαν...
ο φόβος συνταξιδεύει!:cool:
ναι παιδια το θεμα έχει συζητηθεί...δεν το εψαξα....
πάντως και εγω φοβάμαι πολλες φορές....
ρενατα....εγω πεθαινω απο φόβο στις αναταράξεις...
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Εγώ όσα ταξίδια έχω κάνει σε διάφορες εποχές του χρόνου ήταν καλοτάξιδα!Έτσι δε μου έχει κολλήσει καμία φοβία. Αν σας πω οτι πιο πολύ φοβάμαι τα τροχαία τι θα λέγατε;Ξέρω πάντως ζευγάρια που ταξιδεύουν χώρια, για το λόγο οτι ο ένας από τους δύο φοβάται το αεροπλάνο!
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Εγώ που ήμουν πάντα supercool κι έκανα από μικρή άπειρα αεροπορικά χωρίς φόβο και στα 2-3 τελευταία μ' έχω πιάσει να φοβάμαι στις αναταράξεις;
Τι έγινε, αντί μεγαλώνοντας να βελτιώνομαι, χειροτερεύω;
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Ταξίδι για Κύπρο, πάνω από Τρόοδος με αναταράξεις που δεν στεκόσουν λυτός στην θέση σου. Μπανίζω τις αεροσυνοδούς να συζητάνε ατάραχες και μας πιάνει ένα γέλιο… όλο το αεροπλάνο έτριζε τα δόντια του και δύο ψυχανώμαλες σειρές κάπου προς το τέλος είχαν πεθάνει στο γέλιο!!! Πτήση χωρίς αναταράξεις δεν έχει πλάκα!! Τι να κάνουμε, καθείς την ανωμαλία του! Αναρωτηθείτε πόσα χόμπυ ή αθλήματα βασίζονται στο φλερτ με τον θάνατο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.556
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εμένα οι αναταράξεις δε με απασχολούν καθόλου. Η βαρεμάρα με απασχολεί, δε βαριέμαι πουθενά όσο μέσα στο αεροπλάνο, σε βαθμό αρρώστιας, τρελαίνομαι να είμαι καθισμένος τόσες ώρες με το ζόρι, για μένα είναι το βαρετότερο μέρος στον πλανήτη. Αν όχι τίποτε άλλο, τουλάχιστον οι αναταράξεις σπάνε τη μονοτονία...
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
εγώ πάλι μάλλον πάσχω απο πετομανία!με αναταράξεις ή όχι(προτιμώ βέβαια το όχι)αν μπορούσα θα ήμουν συνέχεια μέσα σ' ένα αεροπλάνο!!;)
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Πτήση για Πράγα το 2006 με την αδερφή μου παρέα. Είχαμε φτιάξει (για την πλάκα μας βέβαια) dog tags με τα στοιχεία μας κλπ. και να συζητάμε (κάπως μεγαλόφωνα, το ομολογώ) μέσα στο αεροπλάνο ότι αν πέσουμε πουθενά, τουλάχιστον θα μας αναγνωρίσουν :haha: και να πεθαίνουμε από τα γέλια. Και ακούμε στο πίσω κάθισμα "έλα αγάπη μου, μην κάνεις έτσι, ηρέμησε, δεν πρόκειται να πέσει το αεροπλάνο"... την είχαμε τρομοκρατήσει την κακομοίρα που καθόταν πίσω μας :haha:

Γενικά δε φοβάμαι σε ταξίδια με όποιο μέσο κι αν ταξιδεύω. Τουλάχιστον σκέφτομαι ότι αν είναι να "πάω", με το αεροπλάνο έχω περισσότερες πιθανότητες να "πάω" μια κι έξω! :bleh:
Επίσης, θα συμφωνήσω με τον Γιώργο για τη βαρεμάρα..
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Εγώ τρελαίνομαι με την απογείωση. Η στιγμή που ξεκολλάει το αεροσκάφος από το έδαφος είναι καταπληκτική σαν αίσθηση! :)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.928
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom