Αίγυπτος Πληροφορίες - Ερωτήσεις για Αίγυπτο

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
ΑΧ ΠΑΙΔΙΑ να στε καλα!!!μου φτιαξατε τη διαθεση!!!!σημερα βγηκαν οι τιμοκαταλογοι για χριστουγεννα...ειναι λιγο ακριβουτσικα για το 8ημερο που θελουμε..αλλα ειμαι σιγουρη οτι δεν θα το μετανοιωσουμε λεπτο!!!απο οσο ειδα απο τιμες και στα δυο ταξιδιωτικα πανω κατω ειναι οι ιδιες τιμες,η μονη διαφορα ειναι οτι στο pyramids εχει περισσοτερα πακετα...
Καλό ταξίδι να έχεις!!! Σιγουρα δεν θα το μετανιώσεις και εγω πήγα περυσι τα Χριστούγεννα 8 μερες και ηταν υπέροχα! Η κρουαζιέρα ήταν καταπληκτική 4 μερες (Ισως το καλύτερο κομμάτι της εκδρομής)Φοβερες εικόνες, υπέροχος καιρός... θα περάσεις υπέροχα:clap::clap:
 

KIKA

Member
Μηνύματα
107
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΡΡΡΡΡΩΜΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ..ΜΠΟΡΩ?!!
ευχαριστω skoumpi !!!!!!!!!!!!αν ειχα εστω και μια αμφιβολια για αιγυπτο σιγουρα με αυτα που εχετε πει εσεις που πηγατε , εχει διαλυθει και αυτη!!!!
 
Μηνύματα
8
Likes
0
ταξίδεψα πριν 3 χρόνια με boutros πολύ οργανωμένο γραφείο από τα καλύτερα ταξίδια που έχω κάνει .με πυραμίς δεν ταξίδεψα και δεν γνωρίζω.

10 μέρες είναι πολύ καλά . Η εμπειρία με το κρουαζιερόπλοιο είναι φανταστική αξίζει το κόπο , το καλύτερο κομμάτι της εκδρομής. Το Σαρμ ελ σειχ αξίζει για να πας στο Σινά. Η εμπειρία μου ήταν ανεπανάληπτη. Εαν υπάρχει και θρησκευτικό συναίσθημα ακόμα καλύτερα.
 

maιra1

Member
Μηνύματα
206
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΚΙΝΑ
Γεια σας!!!


Kαλησπἐρα Κικα.ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να πάτε Αμπου-Σίμπελ αλλιώς το ταξίδι θα είναι μισό χωρίς αυτό το ποίημα της ιστορίας και θαύμα της ανθρώπινης παρέμβασης.
Πήγα με Boutros και ήταν θαυμάσια.Μου έδωσαν καλές πληροφορίες και για τις ιδιωτικές μου βόλτες.4 μἐρες κρουαζιἐρα εἰναι καλές.
Οτι και αν διαλέξεις θα περάσεις υπέροχα.
Ναέχεις υγεία χαρά και πολλα-πολλα ταξίδια.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Γεια σας!!!


Kαλησπἐρα Κικα.ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να πάτε Αμπου-Σίμπελ αλλιώς το ταξίδι θα είναι μισό χωρίς αυτό το ποίημα της ιστορίας και θαύμα της ανθρώπινης παρέμβασης.
Πήγα με Boutros και ήταν θαυμάσια.Μου έδωσαν καλές πληροφορίες και για τις ιδιωτικές μου βόλτες.4 μἐρες κρουαζιἐρα εἰναι καλές.
Οτι και αν διαλέξεις θα περάσεις υπέροχα.
Ναέχεις υγεία χαρά και πολλα-πολλα ταξίδια.
καλα θα κάνουν να σε ακούσουν.:cool:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Συμφωνω απολυτως το Αμπου Σιμπελ ειναι απο τα ωραιοτερα μνημεια της Αιγυπτου! Επαθα την πλακα μου!
 

dimitris70

Member
Μηνύματα
97
Likes
20
α οχι,καθε αλλο παρα ρηλαξινκ ψαχνω!!βεβαια ενα πολυτελες ξενοδοχειο για τις λιγες ωρες της ξεκουρασης απο τις εξορμησεις σιγουρα θα ηταν ιδανικο!!!:clap::clap:
Και εγώ με την σειρά μου θα πρότεινα καλύτερα την κρουαζιέρα στον Νείλο.
Το Σάρμ μόνο για ρηλάξ και καταδύσεις προσφέρεται, η θάλασσα δεν αξίζει σε θέμα παραλίας και τα ξενοδοχεία είναι μεν πολυτελέστατα αλλά είναι μακριά απο τα χωριά οπότε θα σε κουράσουν οι μετακινήσεις. Άλλωστε πέρα από την επίσκεψη στο Σινά δεν έχει να κάνεις και πολλές άλλες εξορμήσεις...
Προσωπικά έμεινα σε πολύ καλό ξενοδοχείο μεν αλλά δούλευε και σαν all inclusive με αποτέλεσμα η ποιότητα του φαγητού να είναι μέτρια.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Παιδιά ακυρώθηκε το ταξίδι μου στην Κούβα και είπα να παρηγοργθώ στην Αίγυπτο. Είδα λίγο τα πρακτορεία και αποφασίσαμε τελικά με pyramis, αλλά θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε, επειδή έκλεισε αλλά πρέπει να έχουμε αποφασίσει 100% εώς Δευτέρα, γράφει αν έχεις πτήση Θεσ/κη-Αθηνα-εξωτερικό με ολυμπιακή το εισητήριο του εσωτερικού είναι δωρεάν, ή αν έχεις απο οποιοδήποτε άλλο μέρος της Ελλάδας-Αθήνα-εξωτερικό είναι 100?. Το έχει δεί κανείς, είναι έτσι στο pyramis? Πάντως θα πάμε 8ήμερη εκδρομή με Abu Simbel μέσα, αφού είπατε ότι αξίζει!!! :clap:
 

KIKA

Member
Μηνύματα
107
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΡΡΡΡΡΩΜΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ..ΜΠΟΡΩ?!!
αντωνη σου εστειλα μηνυμα,ναι εινια δωρεαν θεσσαλονικη αθηνα με πυραμις αλλα αν καταλαβα καλα ειναι μεχρι να συμπληρωθουν οι θεσεις...κατι τετοιο

τελικα παιδια ειμαστε ενα βημα πιο κοντα στην αιγυπτο!!!!!!εκλεισα με πυραμις 7ημερο,καιρο-αλεξανδρεια-κρουαζιερα, η εγκδρομη στο αμπου σιμπελ ειναι προαιρετικη και ετσι θα την επιλεξουμε εξτρα!
η βοηθεια ολων σας ηταν μοναδικη και πολυτιμη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
σας ευχαριστω οολους!!!!!!!!!!!!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
αντωνη σου εστειλα μηνυμα,ναι εινια δωρεαν θεσσαλονικη αθηνα με πυραμις αλλα αν καταλαβα καλα ειναι μεχρι να συμπληρωθουν οι θεσεις...κατι τετοιο

τελικα παιδια ειμαστε ενα βημα πιο κοντα στην αιγυπτο!!!!!!εκλεισα με πυραμις 7ημερο,καιρο-αλεξανδρεια-κρουαζιερα, η εγκδρομη στο αμπου σιμπελ ειναι προαιρετικη και ετσι θα την επιλεξουμε εξτρα!
η βοηθεια ολων σας ηταν μοναδικη και πολυτιμη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
σας ευχαριστω οολους!!!!!!!!!!!!!
Και εμείς κλείσαμε σήμερα!!!!!!!!!! :clap: Έβαλα και τον μετρητή!!!! Βέβαια δεν πάω Κούβα, αλλά πάω Αίγυπτο, κανένα πρόβλημα!!! Και εγώ με Πύραμις! Το Σαββατοκύριακο θα διαβάσω κι άαααααλλες λεπτομέρειες, οπότε μετά θα σας πρήξω περισσότερο!!! :haha:
 

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
KIKA & antonis,

ταξιδεψαμε στην Αιγυπτο το Σεπτεμβρη με πυραμις, για γαμηλιο,
διαλεξαμε το Ε9 με δυο επιπλεον διανυχτερευσεις στο Σαρμ.
ολαν ήταν ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!
το καλυτερο ομως ηταν ο ξεναγος... αν εχετε ξεναγο τον Σπυρο,
θα περασετε ακομα πιο ωραια!!!

μην εχετε καθολου αμφιβολιες για το ταξιδι που διαλεξατε,
η κρουαζιερα ειναι φανταστικη και ακομα και τα πρωινα
ξυπνηματα τα ξεχνας, οταν εισαι σε μια χωρα με τοση ιστορια
και τοσα πραγματα γυρω σου για να δεις...

Να απολαυσετε καθε στιγμη!!
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
KIKA & antonis,

ταξιδεψαμε στην Αιγυπτο το Σεπτεμβρη με πυραμις, για γαμηλιο,
διαλεξαμε το Ε9 με δυο επιπλεον διανυχτερευσεις στο Σαρμ.
ολαν ήταν ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!
το καλυτερο ομως ηταν ο ξεναγος... αν εχετε ξεναγο τον Σπυρο,
θα περασετε ακομα πιο ωραια!!!

μην εχετε καθολου αμφιβολιες για το ταξιδι που διαλεξατε,
η κρουαζιερα ειναι φανταστικη και ακομα και τα πρωινα
ξυπνηματα τα ξεχνας, οταν εισαι σε μια χωρα με τοση ιστορια
και τοσα πραγματα γυρω σου για να δεις...

Να απολαυσετε καθε στιγμη!!
:clap::clap::haha::haha::haha: κι εσυ στο κλαμπ του Σπύρου, ετσι??? περασατε βασιλικα να υποθέσω... αντε γραψε μας τις εμπειριες σου πιο αναλυτικά..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.780
Μέλη
39.002
Νεότερο μέλος
nekpapagiannis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom