Άγιος Δομήνικος Πληροφορίες για Άγιο Δομίνικο

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ναι Ηλια , ουτε απο το ιντερνετ κλεινω ξενοδοχειο , εκτοs απο το 1ο βραδυ.Κι αυτο το κλεινω μονο και μονο γιατι πηγαινω παντα πολυ μακρινα ταξιδια , και το αεροπλανο με κανει λιωμα!

Στο Μεξικο δεν ειχα κλεισει ουτε το 1ο βραδυ - περιεργο γιατι ειχα και τον πιτσιρικο μου μαζι που ηταν 11 χρονων. Φυσικα ξερω που πηγαινω και μιλαω με φιλουs-ταξιδιωτεs στο νετ που μου λενε 1-2 ονοματα απο δωματια που μου κανουν σε τιμη και τοποθεσια κι αν βρεθω στη συγκεκριμενη περιοχη , τα βρισκω.
Μα πωs να κλεισω αφου δεν ξερω που θα παω και αν θα μου αρεσει! Παω , βλεπω και αποφασιζω.Για παραδειγμα ημουνα στο Πουκετ , μου την καρφωσε κι εβγαλα αεροπορικο για Σαμουι..πηγα και βρηκα δωματιο εκει.Δεν ηξερα απο πριν οτι θα πηγαινα Σαμουι...ξαφνικα μου τη βαρεσε. Λογικο δεν ειναι? Τωρα φευγω για Φιλιππινεs...που να κλεισω και τι?Αφου δεν ξερω σε ποιο νησι θα βρεθω..:roll:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Doug φιλε μου , ποσο χαιρομαι που υπαρχουν Ελληνεs που ταξιδευουν ετσι...παρε το σακο σου και φυγε.. :hug::xalara:!!


Ηλια , τα ξενοδοχεια που βρηκα ηταν μια χαρα! Μου εκαναν και σε τιμη και σε καθαριοτητα και σε τοποθεσια. Εξαλλου δεν ψαχνω κατι χλιδατο , η εξωπραγματικο..δεν το αγοραζω το δωματιο , για εναν υπνο παω το βραδυ.
Υπαρχει αρθρο για τον Αγιο Δομηνικο που γραφω τιs κινησειs μαs σε ολο το ταξιδι , αλλα και βιντεακια που μπορειs να δειs , απλα δεν το εχω τελειωσει ακομα.Αν θελειs ριξε μια ματια , ο Αγιοs Δομηνικοs ηταν φοβεροs!!
 

domenica

Member
Μηνύματα
63
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Θα ήθελα για άλλη μια φορά τη βοήθεια σου.Έκλεισα τα εισητήρια πάω Αγ. Δομίνικο 2 Ιούνη και γυρνάω 16/Ξέρω τι δρόμο θα ακολουθήσω περίπου πήρα και οδηγό διάβασα και την εμπειρία σου και το μελετάω.Τώρα...θέλω να κλείσω τις 2 πρώτες ημέρες από Ελλάδα ιντερνετ στη Mpoca chica.1)an συστηνεις καποιο ιδιεταιρο 2) αν θυμασαι κανενα που να ειχε καλη προσβαση ή θεα στη θαλασσα.Θέλω οι πρωτες 2 μερες να ειναι λιγο πιο χαλαρες και μετα θα τα βρω ολα εκει...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Λοιπον πηγαινε στο www.bocachicabeach.net στα small hotels και το 3ο κατα σειρα ειναι το Los Pinos.
Το διαλεξα γιατι εχει free airport transfer και μονο 30 δολαρια το δικλινο. Ειχε ψυγειο , ac , ηταν πολυ καθαρο και γενικα μια χαρα.Δεν ειναι πανω στην παραλια , αλλα καλυτερα. Ριξε μια ματια μπορει να βρειs αλλο που να σου αρεσει.
Το λινκ που σου εδωσα εχει και χαρτη τηs Boca chica με τα ξενοδοχεια.
Αυτη ειναι η απαντηση που ειχα δωσει τοτε στον Gts. Το Los Pinos οπωs λεω δεν ηταν πανω στο κυμα , περπατουσεs 300 μετρα στον απο πανω δρομο. Ριξε μια ματια στο λινκ , εχει πολλα ξενοδοχεια. Μονο οπωs λεω και στο αρθρο μου η Boca chica ειχε αρκετη πορνεια , δε θα σε ενοχλησει βεβαια κανεναs εκτοs αν κατεβειs πρωι πρωι σε χωματοδρομουs οπωs εκανα εγω:haha:. Το εκοψα το κακο συνηθειο απο τοτε βεβαια :lol::lol:.Ειναι ομωs καλη επιλογη για 2 βραδια να μπειs στο κλιμα , και εχει ομορφα εξωτικα μπαρακια πανω στην αμμο.
Domenica μπραβοοο!! Πολυ χαιρομαι , θα σου αρεσει ο Αγιοs Δομηνικοs :clap:.
 

domenica

Member
Μηνύματα
63
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Έχω στείλει ήδη μειλ εκει και περιμενω απλά ήθελα να δω αν υπάρχει κάτι άλλο με θέα ίσως..
Κάτι άλλο Τον Ιούνιο είναι το latin festival στον Αγ.Δομίνικο.Μήπως ξέρεις ημερομηνίες.Ε αφού χρήστικες ειδική....λέω μήπως..
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Domenica δεν ειμαι ειδικη , αλλα ασχολουμαι πολυ με τη μουσικη του Αγιου Δομηνικου αφου μου αρεσει πολυ η μερενγκε και η μπατσατα και ψιλοενημερωνομαι για νεα cd , γεγονοτα κλπ..
Αυτο που ρωταs δεν το ηξερα φυσικα , αλλα μολιs τωρα εμαθα απο φιλουs οτι το Λατιν Φεστιβαλ του Santo Domingo γινεται συνηθωs την τελευταια εβδομαδα του Ιουλιου η την πρωτη του Αυγουστου.
Αυτο για την πρωτευουσα ετσι? Που παιρνουν μερos γκρουπ και μπαντεs απο ολη τη χωρα αλλα και πολλεs λατιν του εξωτερικου.
Δεν ξερω μηπωs γινονται και αλλα μικροτερα φεστιβαλ σε αλλεs πολειs και αυτο που εμαθεs εσυ αφορα κατι αλλο...

Οσο ημουνα εκει , ετυχα σε διαφορεs συναυλιεs που εκαναν ντοπιοι καλλιτεχνεs,αλλα δεν ηταν λατιν φεστιβαλ ,απλα μεμονωμενεs συναυλιεs του Joe Veras και του Tego Calderon- σε περιπτωση που ξερειs και ασχολεισαι τουs αναφερω. Θα ειναι πολυ ευκολο να τυχειs σε καποια τετοια εκδηλωση αφου το γλεντι δε σταματαει ποτε!
 

domenica

Member
Μηνύματα
63
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
ΣΕ ευχαριστώ που έψαξες.Σίγουρα θα πετύχω μικρές συναυλίες απλά αυτή η συγκεκριμένη γίνεται στο στάδιο του Σάντο Ντομίνγκο κάθε χρόνο και έχει πάρα πολλά συγκρότηματα.Θα μου άρεσε να την πετύχω αλλά αφού είναι Ιούλιο τι να κάνουμε...17 Ιούνη θα είμαι πίσω..Μια άλλη φορά..
Για την ώρα έκλεισα τα εισητήρια και είμαι έτοιμη να κλείσω δωμάτιο για τις 2 πρώτες μέρες.Επίσης έλεγα να πάρουμε αυτοκίνητο για όλες τις μέρες ετσι ωστε να μετακινούμαστε κατα βούληση.Κατα την εμεπιρία σου με ενα συμβατικό μπορείς να πας παντού ή είναι καλύτερα να νοικιάσουμε κάτι σε τζιπ???
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Domenica κι εμειs ειχαμε νοικιασει αυτοκινητο ολεs τιs μερεs και πραγματικα ειναι οτι καλυτερο αν θελειs να γυρισειs μεγαλο μεροs του νησιου και να σταματαs στα μερη που εσυ βρισκειs ενδιαφεροντα. Εμειs με συμβατικο αυτοκινητο ημασταν μια χαρα , το ιδιο προτεινω και σε σενα , μονο μην κανειs τη διαδρομη που καναμε εμειs Boca chica-Samana μεσω Monte Plata αφου ηταν πανεμορφη αλλα απο τυχη δε μειναμε πουθενα. Αν θελειs να παs απο Boca chica στη Σαμανα , ακολουθα το δρομο του λεωφορειου μεσω Σαντιαγκο. Προτεινω να παs οπωσδηποτε στη χερσονησο Σαμανα , αφου ηταν οτι καλυτερο ειδαμε στο νησι!:D
 

domenica

Member
Μηνύματα
63
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Είναι μες στο πρόγραμμα το χω.ΟΚ κρατάω συμβουλές φαντάζομαι θα έχει και καμια πινακίδα.Αλλιώς come ihr a santiago και από εκεί σαμάνα κι έφτασα...Αχ 1μηνας και 25!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ο δρομοs Santo Domingo-Santiago ηταν καλυτεροs απο τον Αθηνων-Κορινθου.
Πινακιδεs ειχε (που να δειs στιs Φιλιππινεs!! Ειναι ειδοs προs εξαφανιση!) και μονο μεσα στο Σαντιαγκο ψιλοχαθηκαμε για να βρουμε την εξοδο απο την πολη γιατι γινοταν καποια εργα και μαs εστειλαν απο αλλου. Αυτο στο γυρισμο , γιατι στο πηγαινε πηγαμε απο τον χωματοδρομο του Μοντε Πλατα οπωs σου ειπα.

Στα διοδια , δεν πληρωνειs στον υπαλληλο και σου δινει χαρτακι , αλλα εχειs ψιλα και τα πεταs σε μια χοανη για να ανοιξει η μπαρα. Εμειs δεν το ξεραμε , δωσαμε χαρτονομισμα στην υπαλληλο η οποια μαs εδωσε το αντιτιμο σε ψιλα (τα οποια θεωρησαμε οτι ειναι τα ρεστα) και αφου δεν τα ριχναμε στη χοανη , η μπαρα δεν ανοιγε! Αποτελεσμα να γινει ουρα πισω μαs , εμειs να μην καταλαβαινουμε γιατι δεν ανοιγει η ρημαδα η μπαρα και τα κορναρισματα να πεφτουν βροχη χαχαχαχα
Τελικα κατεβηκε η υπαλληλοs πηρε τα ψιλα και τα εριξε στη χοανη χαχαχα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.701
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom