Άγιος Δομήνικος Πληροφορίες για Άγιο Δομίνικο

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ναι ειναι σιγουρο οτι δεν χρειαζεται.Και εχω ακουσει οτι και η χαρτουρα κατα την αφιξη καταργηθηκε.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Στο θέμα της διαμονής, εάν μείνουμε Las Terrenas καθόλη τη παραμονή μας στη Samana, είναι πρόβλημα? Είναι μεγάλες οι διαδρομές από εκεί για Rincon, για νότια κτλ? Γενικώς, βολεύει?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Θα ελεγα οτι ναι βολευει. Το Las Terrenas μου αρεσε παρα πολυ γιατι τα ειχε ολα!
Μπαρακια πανω στην αμμο , ωραιο κοσμο , μουσικη , χρωμα, αλλα ταυτοχρονα μπορουσεs να εισαι σε μια παραλια ολομοναχοs.
Το Las Galeras ηταν πολυ πιο ησυχο χωριs καθολου ζωη τη νυχτα.Εμενα μου αρεσει και αυτο..

Η πιο μακρινη σου αποσταση μεσα στη χερσονησο αν μεινειs Las Terrenas θα ειναι για Las Galeras και Rincon που απεχουν 75 χλμ. Οι καταραχτεs El Limon (must see!!!) 15 χλμ
Εγω τα γυριζα 5 φορεs τη μερα..εξαλλου ειναι τοσο μα τοσο ομορφεs οι διαδρομεs..

Το Σαντο Ντομινγκο απεχει περιπου 240 χλμ και το Πουερτο Πλατα (η Σοσουα) 170 χλμ προs τα δυτικα τηs χερσονησου:)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Θα ελεγα οτι ναι βολευει. Το Las Terrenas μου αρεσε παρα πολυ γιατι τα ειχε ολα!
Μπαρακια πανω στην αμμο , ωραιο κοσμο , μουσικη , χρωμα, αλλα ταυτοχρονα μπορουσεs να εισαι σε μια παραλια ολομοναχοs.
Το Las Galeras ηταν πολυ πιο ησυχο χωριs καθολου ζωη τη νυχτα.Εμενα μου αρεσει και αυτο..

Η πιο μακρινη σου αποσταση μεσα στη χερσονησο αν μεινειs Las Terrenas θα ειναι για Las Galeras και Rincon που απεχουν 75 χλμ. Οι καταραχτεs El Limon (must see!!!) 15 χλμ
Εγω τα γυριζα 5 φορεs τη μερα..εξαλλου ειναι τοσο μα τοσο ομορφεs οι διαδρομεs..

Το Σαντο Ντομινγκο απεχει περιπου 240 χλμ και το Πουερτο Πλατα (η Σοσουα) 170 χλμ προs τα δυτικα τηs χερσονησου:)
Έτσι ακριβώς!! Δεν είναι δα και άσχημο να οδηγείς στο παράδεισο, χωρίς αυτοκίνητα και κίνηση, μέσα στο πράσινο, ψάχνοντας σπιθαμή προς σπιθαμή για το κάλλος....θα μου τα πεις εν καιρώ αν αξίζει να πάω Πουέρτο Πλάτα και Σόσουα. Stay in touch :D:D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Θα σου τα πω αλλα και θα τα δειs σε βιντεο :clap:.
Χαιρομαι πιο πολυ απο εσενα που θα παs!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Πλησιάζει ο καιρός που θα μάθω πότε θα γίνει το μεγάλο ταξίδι....δεν εξαρτάται από εμένα από τη συνοδό μου και την άδεια που θα μπορέσει να πάρει....

Πάντως, αεροπορικώς, έχω σκεφτεί να πάμε με Iberia Μαδρίτη και από εκεί με AirEuropa Santo Domingo. Γύρω στα 130 πάει το πρώτο και 570 το δεύτερο, σύνολο μια 700άρα το άτομο. Δεν είναι και άσχημα....Υπάρχουν βέβαια κάτι πτήσεις από Λονδίνο με ~410 ευρώ, βάλε και 100 με Easyjet, καθόλου άσχημα το σύνολο. Δυστυχώς όμως, πρέπει να κάτσεις 14 ημέρες αφού πετάνε συγκεκριμένη ημέρα σε συγκεκριμένο αεροδρόμιο (π.χ. Πέμπτες για P. Cana) και δεν νομίζω να έχω τόσες ημέρες (όχι εγώ, η...άλλη).

Αλήθεια Ζωή, για Κόστα Ρίκα έχεις κοιτάξει καθόλου? Λένε ότι είναι παράδεισος!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ειναι καλη η τιμη του εισιτηριου..πεs τηs να βιαστει για να κλεισετε :D


Καλα με ρωταs τωρα αν εχω "κοιταξει" για Κοστα Ρικα? Κανειs σε μενα τετοια ερωτηση?Ντροπη!Εδω εχω ανοιξει θεμα στην Κεντρικη Αμερικη κι εχω ποσταρει και βιντεακι! Την εχω ξεσκονησει!:lol: Εχω δηλωσει οτι το επομενο ταξιδι μετα τιs Φιλιππινεs θα ειναι Κοστα Ρικα-Παναμαs με αυτοκινητο :clap::clap:.
Δεν εχω κοιταξει ακομα για πτησειs , αλλα η Martin air (θυγατρικη τηs KLM) πεταει απευθειαs Αμστερνταμ-Σαν Χοσε και κανει καποιεs καλεs προσφορεs...χμ...θα το δουμε οταν ερθει η ωρα.

Costa Rica - Pura Vida!!!:clap::clap::clap:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Δυστυχώς, έγινε αυτό που φοβόμουν.....το ταξίδι για Δομίνικο ακυρώνεται, λόγω μη δυνατότητας άδειας από την εργασία της Mrs....

Στην αρχή απογοητεύτηκα λίγο, αλλά δε μας παίρνει ποτέ από κάτω και τώρα μπαίνει νέος στόχος:

Καλοκαίρι, ποιον εξωτικό προορισμό να διαλέξω? Θέλω τη βοήθειά σας!!!

Καλοκαίρι (Ιούλιο-Αύγουστο) δε πάω Δομίνικο διότι δε θέλω να συναντήσω κανά τυφώνα :D

Πού είναι καλά τέτοια εποχή και κατάλληλα από πλευράς καιρικών συνθηκών???

(Μήπως να ανοίξουμε νέο thread για αυτό?)
 

ilias7

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
1)Βερολίνο 2)Βουλγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Ξενοδοχεία?

συν τα ξενοδοχεια (δεν ειχα κλεισει τιποτα απο εδω , οπωs παντα)

Όταν εννοείς δεν τα είχες κλείσει απο εδώ?Ούτε μόνη ου από ίντερνετ?Πήγες εκεί κ έψαχνες?
Κ τι ξενοδοχεί βρηκες αν επιτρέπεται?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.358
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom