Ιταλία Πληροφορίες για Κατανια

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
7.625
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
κανενα καλο μερος να αραξει κανεις 7 μερες κατακαλοκαιρο με καλες παραλιες για θαλασσιες βουτιες και ευκολη προσβαση σε Ανατολικη πλευρα το Νησιου (Κατανια και περιξ) εχουμε διαθεσιμη?
Siracusa .-
 

makislog

Member
Μηνύματα
44
Likes
156
Γεια σας και από εμένα!

Πετάω για Κατάνια αύριο Δευτέρα απόγευμα, και επιστρέφω Παρασκευή απόγευμα. Διάβασα εδώ τις διάφορες πληροφορίες, αλλά θα ήθελα κάποιες ακόμα.

- Κάποια must see μέρη (λ.χ. μία μέρα Έτνα μαζί με Ταορμίνα) 🌋
- Tις αντίστοιχες must do δραστηριότητες. Μου αρέσουν η φύση, τα αρχαία, τα μουσεία, η αρχιτεκτονική και άλλα τέτοια "ξενέρωτα" ⛪
- Αν υπάρχουν ημέρες όπου κάποιες δραστηριότητές είναι δωρεάν. 💸
- Κάποια must eat 🍽 / drink 🍻 μέρη (ακόμη και καντίνες του δρόμου) και φαγητά. Προτιμώ κάτι γνήσια ιταλικό και όχι τουριστοποιημένο (βλ. greek mousaka), value for money και low budget friendly 💰
- Ό,τι άλλο νομίζετε ότι πρέπει να λάβω υπόψη.

- Σκέφτομαι την Κατάνια να τη δω μόνο Δευτέρα και Παρασκευή, οπότε τις άλλες 3 μέρες να τις αφιερώσω σε ολοήμερες εκδρομές ☀🌛
- Την Τρίτη δεν μπορώ να ξεκινήσω την εξόρμηση πριν τις 11-12.

Fan facts
- Θα είμαι μόνος🕺
- Θα κινηθώ με τα ΜΜΜ 🚋
- Θα διανυκτερεύσω και τις 4 μέρες Κατάνια 😬
 

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταράκτες Ιγκουασού
.
Ετνα: .............. ΙΧ μια βολτουλα ως το καταφυγιο στο δρομο σας για Ταορμινα πχ κ μια ιδεα απο τους κρατηρες Silvestri δεν ειναι καθολου κακη ιδεα. κ με κοστος 0...μονο καυσιμα για τα 35 χιλιομετρα ως το καταφυγιο (<1ωρα)
Εδώ είμαι πάλι ... :cool:
για πες για ΕΤΝΑ ... έχω μια τρέλα με αυτό το βουνό και θέλω να φτάσω όσο πιο κοντά γίνεται για "θέαση". (με το ΙΧ μου) ... Πως , που κλπ ... tnx
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
16.824
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso, Las Vegas
Εδώ είμαι πάλι ... :cool:
για πες για ΕΤΝΑ ... έχω μια τρέλα με αυτό το βουνό και θέλω να φτάσω όσο πιο κοντά γίνεται για "θέαση". (με το ΙΧ μου) ... Πως , που κλπ ... tnx
Ρίξε μια ματιά στο Χειμώνας στη Σικελία!
στο κεφάλαιο: "Ένα θέατρο και ένα ηφαίστειο"
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εδώ είμαι πάλι ... :cool:
για πες για ΕΤΝΑ ... έχω μια τρέλα με αυτό το βουνό και θέλω να φτάσω όσο πιο κοντά γίνεται για "θέαση". (με το ΙΧ μου) ... Πως , που κλπ ... tnx
βρηκες κ το ατομο. τα ηφαιστεια δεν με τρελλαινουν. τα εχουν γραψει ηδη. αν θες ινφο για το αουτλετ ομως εδω ειμαι..
 

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταράκτες Ιγκουασού
Ρίξε μια ματιά στο Χειμώνας στη Σικελία!
στο κεφάλαιο: "Ένα θέατρο και ένα ηφαίστειο"
αν και δεν έβαλες κάποιο λινκ το βρήκα σχετικά εύκολα το ποστ σου ;).
Βλέπω Μηνύματα: 961 και 9.923 "likes" (μαζί με το δικό μου) και όχι αδικαιολόγητα ... και κατάλαβα αμέσως ότι είσαι ¨ο άνθρωπός μας" ... με καταπληκτικές περιγραφές κλπ κλπ ... Πέφτω αμέσως σε μελέτη ...
Σε ευχαριστώ
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Πλημμύρες στην Κατάνια... Έπεσε νερό όσο όλο το χρόνο...
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταράκτες Ιγκουασού
Από το διάβασμα κατάλαβα ότι υπάρχουν κάποιες περιοχές που καλό είναι να αποφύγουμε στην Κατάνια.
Βρήκα αυτό το δωμάτιο B&B Sant'Agata, Κατάνια – Ενημερωμένες τιμές για το 2021 (booking.com)
Υπάρχει κανένα σχόλιο για την περιοχή?
Σωστά το διάβασες !...
Δες ΕΔΩ την περιοχή που αναφέρεις για το Β&Β ... αν σου αρέσει είναι δική σου επιλογή ...
Εγώ πάντως δεν θα έμενα εκεί ιδικά αν είναι κοντά στην ψαραγορά ...
Εκτός αν δεν έχεις αυτ/το και θέλεις να είσαι κοντά "κέντρο" αλλά ακόμα και να έχεις είναι πολύ σοβαρό το θέμα πάρκινγκ ...
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom