Ταϊλάνδη Πληροφορίες για Κο Σαμούι

GTS

Member
Μηνύματα
6.798
Likes
18.609
Όχι καλέ το Πανγκαν (δεν έχω πάει)... για κάποια (αρκετά) νησάκια στην Andaman και κάποια σημεία στο Κράμπι λέω. Αλλά, όπως αναφέρεις κι εσύ, μέσα είναι το πρόβλημα... απ' έξω σούπερ φωτογενείς οι παραλίες!
Δεν έχω πάει δυτικά για να ξέρω. Μήπως πήγες λάθος εποχή, δηλ. στο δικό μας καλοκαίρι? Για εκεί η καλή περίοδος είναι ο χειμώνας.

Αυτή η φωτό από τα Σίμιλαν δε μου φαίνεται για ψέμα πάντως...
amedia_cdn.tripadvisor.com_media_photo_s_01_26_6f_1e_ko_similan.jpg
 

kerasaki

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
ε, ακομα και στο Πουκέτ ...

Όπως λένε και τα άλλα παιδιά, χειμώνα δικό μας, πιο καλά για εκεί. Εγώ την μια πήγα Μάρτιο και την άλλη Απρίλιο ... και δες (ας είναι και πουκέτ...)

NAI HARN

ai249.photobucket.com_albums_gg236_kerasaki_68_Picture243.jpg


ai249.photobucket.com_albums_gg236_kerasaki_68_Picture238.jpg



:cool::cool::cool:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.032
Μάρτιο πήγα... υποτίθεται την ιδανική για Κράμπι εποχή... μάλλον πρέπει να επισκεφθώ και προς Σαμούι-Πανγκαν κ.λ.π. μεριά...
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Kι εγώ Μάρτιο πήγα αλλά δεν. Οι παραλίες ήταν καρτποσταλικές αλλά τα νερά πολύ θολά στο Κο Σαμούι. Vario είμαστε γκαντέμες :D
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.032
Kι εγώ Μάρτιο πήγα αλλά δεν. Οι παραλίες ήταν καρτποσταλικές αλλά τα νερά πολύ θολά στο Κο Σαμούι. Vario είμαστε γκαντέμες :D

Όχι όμορφη, δεν είμαστε γκαντέμες... απλά είμαστε για άλλα νησιά... Καραϊβικής ας πούμε... με τις λευκές παραλίες-τα τυρκουάζ νερά-τα κοκτέϊλ και φυσικά salsa και παρεμφερείς χορούς!!! :D
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.798
Likes
18.609
Όχι όμορφη, δεν είμαστε γκαντέμες... απλά είμαστε για άλλα νησιά... Καραϊβικής ας πούμε... με τις λευκές παραλίες-τα τυρκουάζ νερά-τα κοκτέϊλ και φυσικά salsa και παρεμφερείς χορούς!!! :D
Μόνο που δυστυχώς η συντριπτική πλειονότητα των νήσων της Καραϊβικής, δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που περιγράφεις. Τουριστο-αμερικάνικα enclaves είναι. Λίγα νησιά έχουν διατηρήσει το δικό τους χρώμα δυστυχώς. Anyway, ας μη μπούμε σε λάθος τόπικ σε αντιπαράθεση Ασίας-Καραϊβικής. Εγώ λατρεύω και τα δυο κομμάτια, κάθε ένα μου δίνει και διαφορετικές χαρές και συγκινήσεις, με πολλά κοινά βεβαίως, την απίθανη φύση και τις φοβερές παραλίες.

Ορίστε δυο φωτό δικές μου, μια Καραϊβική και μια Ασία....υπέροχες κι οι δυο!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.032
Άσχετο, αλλά επειδή είμαι ακόμα υπό την επήρρεια της κενυάτικης ακτής... ας απολαύσουμε!
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.084
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom