Λευκάδα Πληροφορίες για Λευκάδα

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Πήρα λίγο πριν και στα δύο και έχουν τραπέζι. Τους είπα μέχρι το απογευματάκι θα τους απαντήσω για σίγουρα. Απλά προβληματίζομαι γιατί μου φαίνονται πολύ ίδια τα μαγαζιά κι έλεγα μήπως δούμε το ένα από τα δύο. Ή να πάμε στο Amente για φαγητό και μετά στη Ράχη για ένα ποτάκι.
Έχω ξαναπάει πριν από χρόνια, φαντάζομαι θα έχει αλλάξει.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Θα είμαστε στη Λευκάδα το 3μερο του Αγ. Πνεύματος. Η πρώτη σκέψη ήταν να πάμε το ένα βράδυ στη Ράχη και το άλλο στο Amente. Επειδή όμως είναι αρκετά ίδια στο στιλ και θέλουμε να δοκιμάσουμε και κάτι πιο παραδοσιακό, είπαμε να πάμε στο ένα από τα δύο. Ποιο θα προτείνατε;
και στα 2 οπωσδήποτε!! η ραχη ειναι ποιο απλό , μπορειτε να κατσετε και για καφε-κοκτεηλ-ποτο-μπυρα-σνακ ή στην ταβερνα πρωτα και μετα ποιο κατω στο καφε μπαρ για κοκτεηλ στην δυση του ηλιου το κάνω αυτό καθε χρόνο, στο αμεντε θα κλεισετε απο το σαιτ, κάπου 20 μερες πριν ανοιγουν οι κρατησεις, αν μπορειτε δωστε τα 60/ατομο και καθηστε μπροστα στην πισινα η θεα και η ατμοσφαιρα δεν υπάρχει! (τα 60 ανα ατομο ηταν περσι η μινιμουμ καταναλωση για μπροστα θεση ετσι κι αλλιως και πισω να κατσετε με μπουκαλι κρασι και φαγητο καπου 100 το ζευγαρι βγαινει εκτος αν θελετε να παραγγειλετε πολυ προσεκτικα για λιγοτερα χρηματα).

κανε κρατηση αμεντε τωρα κυριακη με τιμη 50 το ατομο διπλα στην πισινα 19:30 νομιζω ειναι ιδανικα δεσ στο σαιτ, το σαββατο ειναι εξαφανισμενα τα τραπεζια τις καλες ωρες, μην κλεισεις πριν τις 19:00 θα ψηθειτε
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Για την Κυριακή έχω μιλήσει με το Amente για τις 20:00 σε ένα premium δίπλα στην πισίνα, πάνω στην πισίνα, μέσα στην πισίνα :shock: κάτι τέτοιο. Το δίνουν με parking και ελάχιστη κατανάλωση 70 το άτομο.

Λογικά μετά θα πάμε για ένα ποτάκι στη Ράχη ενώ το Σάββατο μας βλέπω για το Βαρέλι στο Νυδρί ή τα Κανορία που έχουν προταθεί εδώ και όπως τα είδα μου άρεσαν.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Για την Κυριακή έχω μιλήσει με το Amente για τις 20:00 σε ένα premium δίπλα στην πισίνα, πάνω στην πισίνα, μέσα στην πισίνα :shock: κάτι τέτοιο. Το δίνουν με parking και ελάχιστη κατανάλωση 70 το άτομο.

Λογικά μετά θα πάμε για ένα ποτάκι στη Ράχη ενώ το Σάββατο μας βλέπω για το Βαρέλι στο Νυδρί ή τα Κανορία που έχουν προταθεί εδώ και όπως τα είδα μου άρεσαν.
μεσα στην πισινα ειναι σε νησιδες ! και ειναι φανταστικα να πατε, σε αυτες τις περιπτωσεις πρέπει να πληρωσεις για να το απολαυσεις, θα εχεις και την ανεση να παραγγειλεις και κατι παραπανω με 140ευρω, εμεις ειχαμε κλεισει διπλα στην πισινα και ειχαμε μπροστα μας τα λιγοστα τραπεζια της νησιδας, στην φωτο ειναι ενα ζευγαρι που ειχαμε μπροστα μας
 

Attachments

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
ετσι για να σας ξεσηκωσω....

απο ολα τα πιατα μονο το ριζοτο με τις γαριδες δεν μου αρεσε, ειχε πολύ επιπεδη γευση και ηταν λιγο βαρετο, ολα τα υπολοιπα ηταν υπεροχα ειδικα το καλαμαρι...
 

Attachments

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Τέλεια! Ευχαριστώ πάρα πολύ!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Ax,ζήλεψα,θα πάμε κ εμείς Λευκάδα αλλά με τα μικρά μας.... Πας με πεντάχρονο δραστήριο που θα τσακώνεται με 8 χρόνο αντιδραστικό; Να πατε εσείς λοιπόν που μπορείτε..... ☺
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Ax,ζήλεψα,θα πάμε κ εμείς Λευκάδα αλλά με τα μικρά μας.... Πας με πεντάχρονο δραστήριο που θα τσακώνεται με 8 χρόνο αντιδραστικό; Να πατε εσείς λοιπόν που μπορείτε..... ☺
στην ραχη πας με τετοιες ηλικιες
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Ναι,απλά δεν γίνονται κρατήσεις κ φοβάμαι θα γίνεται χαμός σκ Αγίου πνεύματος.... Κ να κάνεις τόσα χιλιόμετρα τζάμπα με μικρά μου φαίνεται δύσκολο.... Ίσως αν κάνουμε ένα τηλ πιο πριν να ρωτήσουμε αν είναι γεμάτο
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Ναι,απλά δεν γίνονται κρατήσεις κ φοβάμαι θα γίνεται χαμός σκ Αγίου πνεύματος.... Κ να κάνεις τόσα χιλιόμετρα τζάμπα με μικρά μου φαίνεται δύσκολο.... Ίσως αν κάνουμε ένα τηλ πιο πριν να ρωτήσουμε αν είναι γεμάτο
θα εισαι εκει στις 6.30 θα μπειτε λιστα αναμονης για ταβερνα-εστιατοριο και θα πατε για καφε στο μπαρ ακριβως απο κατω, θα σας καλεσουν για το τραπεζι θα πατε να φατε κατα τις 7,00-7,30 και μετα θα ξανακατεβετε κατω στο μπαρ για ποτο-μπυρα-κοκτεηλ, εμας στο μπαρ μας ειχαν κανει κρατηση τραπεζι αλλά ειμασταν 7-8 ατομα, η αναμονη στο εστιατοριο εκεινη την ωρα δεν ειναι πολύ μεγαλη, σκεψου παω καθε χρονο αυγουστο
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.461
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom