Λευκάδα Πληροφορίες για Λευκάδα

paliakos

Member
Μηνύματα
68
Likes
163
Επειδή θα είσαι μονο 3 μερες δεν αξιζει. Κατσε γυρνα τα καταγαλανα νερα της Λευκάδας.. Προσωπικα για μενα αξιζει η κρουαζιερα, εγω ειχα κατσει 6 μερες ομως. Ειχαμε παει στα νησακια και ηταν καταπληκτικα. 20 ευρω ειχαμε πληρωσει το ατομο με μεσημεριανο στο πλοιο. Ξεκινησαμε 9.30 και γυρισαμε 7.30.Αν παρατεινεις τις διακοπες σου εστω κατα 2 μερες να πας σιγουρα κρουαζιερα.. Νομιζα οτι ειχα δει το γαλαζιο χρωμα στη ζωη μου,,, εκανα λαθος, , το γαλαζιο χρωμα, το πραγματικο γαλαζιο, το ειδα πρωτη φορα στα νερα της Λευκάδας πριν 2 χρόνια. Να περασετε ομορφα!
 

elena95arg

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλημερα!! Μολις εκλεισα για Λευκαδα, 4 βραδια την επομενη εβδομαδα! Το σπιτι που εκλεισα βρισκεται στο κεντρο και ηθελα να ρωτησω πως ειναι η κατασταση με το παρκινγκ. 25-29 Ιουλιου ειναι η κρατηση οποτε προκειται για φουλ σεζον. Μου εχουν πει απο το σπιτι που εκλεισα οτι υπαρχουν δωρεαν θεσεις παρκινγκ απλα ηθελα να ρωτησω απο καποιον που εχει παει ειναι αρκετες ή θα παιδευομαστε καθημερινα?
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
567
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια!
Καλημερα!! Μολις εκλεισα για Λευκαδα, 4 βραδια την επομενη εβδομαδα! Το σπιτι που εκλεισα βρισκεται στο κεντρο και ηθελα να ρωτησω πως ειναι η κατασταση με το παρκινγκ. 25-29 Ιουλιου ειναι η κρατηση οποτε προκειται για φουλ σεζον. Μου εχουν πει απο το σπιτι που εκλεισα οτι υπαρχουν δωρεαν θεσεις παρκινγκ απλα ηθελα να ρωτησω απο καποιον που εχει παει ειναι αρκετες ή θα παιδευομαστε καθημερινα?
Μια χαρα θεσεις παρκινγκ θα εχει...θα εχετε αυτοκινητο η με κτελ? εχει σε παραλιεςαρκετα δρομολογια κ το κτελ ειναι κεντρο , πατε κ με τα ποδια π λεει ο λογος ...επρεπε να αφησετε 1-2 μερες να κλεισετε κανα Αγ.Νικητα για μενα ...+ εννοειτε μια μερα Κρουαζιερα
 

elena95arg

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Μια χαρα θεσεις παρκινγκ θα εχει...θα εχετε αυτοκινητο η με κτελ? εχει σε παραλιεςαρκετα δρομολογια κ το κτελ ειναι κεντρο , πατε κ με τα ποδια π λεει ο λογος ...επρεπε να αφησετε 1-2 μερες να κλεισετε κανα Αγ.Νικητα για μενα ...+ εννοειτε μια μερα Κρουαζιερα
Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες! Με αυτοκινητο θα ειμαστε! Ναι ναι την κρουαζιερα την εχω κι εγω στα must! Από που έχει κρουαζιερες και σε τι τιμες περιπου? Θα με ενδιεφερε για το Εγκρεμνι και το Πορτο Κατσικι καθως εχω ακουσει οτι ειναι δυσκολη η προσβαση με το αυτοκινητο. Αν γνωριζεις θα με βοηθησεις πολυ! Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
πορτο κατσικι θα σου ελεγα να πας μονη σου να το χαρεις. να κατσεις να πεσει και ο ηλιος, να εχει χαλαρωσει και απο κοσμο, ειναι πανεμορφα. οκ εχει σκαλια, αλλα δεν μιλαμε για τρομερα δυσκολη προσβαση, να δωσεις τα χρηματα ομως να το παρκαρεις σε παρκινγκ οσο το δυνατον πλησιεστερο στην παραλια, τωρα αν το αφησεις πανω πανω ε θα κλαψεις λιγο.
εγω ειμαι εκτος της λογικης των κρουαζιερων, δεν μου αρεσει να κατεβαινω σε μια παραλια την ωρα που θα μου πουν μαζι με αλλους 100 και αλλες 800 κρουαζιερες και πριν προλαβω να χαρω την παραλια να πρεπει να τρεχω.
παρε το βαρκακι και πηγαινε μυλο, υπεροχη παραλια, πηγαινε κατσικι μονη, καβαλικευτα και καλα να περασεις.

εγω συνηθως μενω λιγο εκτος κεντρου, αλλα την βολτα μου την κανω παντα εκει, θεσεις παρκινγκ εχει, αλλα μην φανταστεις θα ειναι και διπλα εκει που θα μεινεις.
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
567
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια!
Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες! Με αυτοκινητο θα ειμαστε! Ναι ναι την κρουαζιερα την εχω κι εγω στα must! Από που έχει κρουαζιερες και σε τι τιμες περιπου? Θα με ενδιεφερε για το Εγκρεμνι και το Πορτο Κατσικι καθως εχω ακουσει οτι ειναι δυσκολη η προσβαση με το αυτοκινητο. Αν γνωριζεις θα με βοηθησεις πολυ! Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.
Ελενη η Κρουαζριερες ξεκινουν απο το Νυδρι!!! Εκει να πας 1-2 μερες πριν την κρουαζιερα για σιγουρα κ να δεις τιμες , ποσο κανουν , που πατε , καπου 20-25$ ειναι κ αξιζουν, απλα θα κουραστειτε τερμα αλλα δεν εχει σημασια , καπελα οπωσδηποτε! :)
 

elena95arg

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
πορτο κατσικι θα σου ελεγα να πας μονη σου να το χαρεις. να κατσεις να πεσει και ο ηλιος, να εχει χαλαρωσει και απο κοσμο, ειναι πανεμορφα. οκ εχει σκαλια, αλλα δεν μιλαμε για τρομερα δυσκολη προσβαση, να δωσεις τα χρηματα ομως να το παρκαρεις σε παρκινγκ οσο το δυνατον πλησιεστερο στην παραλια, τωρα αν το αφησεις πανω πανω ε θα κλαψεις λιγο.
εγω ειμαι εκτος της λογικης των κρουαζιερων, δεν μου αρεσει να κατεβαινω σε μια παραλια την ωρα που θα μου πουν μαζι με αλλους 100 και αλλες 800 κρουαζιερες και πριν προλαβω να χαρω την παραλια να πρεπει να τρεχω.
παρε το βαρκακι και πηγαινε μυλο, υπεροχη παραλια, πηγαινε κατσικι μονη, καβαλικευτα και καλα να περασεις.

εγω συνηθως μενω λιγο εκτος κεντρου, αλλα την βολτα μου την κανω παντα εκει, θεσεις παρκινγκ εχει, αλλα μην φανταστεις θα ειναι και διπλα εκει που θα μεινεις.
Ευχαριστω πολυ :)

Ελενη η Κρουαζριερες ξεκινουν απο το Νυδρι!!! Εκει να πας 1-2 μερες πριν την κρουαζιερα για σιγουρα κ να δεις τιμες , ποσο κανουν , που πατε , καπου 20-25$ ειναι κ αξιζουν, απλα θα κουραστειτε τερμα αλλα δεν εχει σημασια , καπελα οπωσδηποτε! :)
Τελεια!! Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες :)
 

Mike81

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους! Έχω επισκεφθεί πολλές φορές τη σελίδα, και πάντα βρίσκω πολύτιμες πληροφορίες! Αποφάσισα να γίνω και εγώ μέλος, μιας και κάνετε πολύ καλή δουλειά! Είναι το 1ο μου post και θα ήθελα αν έχετε την καλοσύνη, να κάνω κάποιες ερωτήσεις για τη Λευκάδα!
Θα πάω φέτος για 1η φορά, για 4 διανυκτερεύσεις, από 2 Σεπτέμβρη μέχρι και 6 όπου και θα αναχωρήσω. Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για το αν είναι αρκετές οι μέρες ώστε να δει κάποιος τα "δυνατότερα" σημεία του νησιού!
Πέρα από τις παραλίες Πόρτο Κατσίκι, Κάθισμα και Εγκρεμνοί όπου θα επιδιώξω να δω, ποιές άλλες 2 μου προτείνετε, μιας και θα κάνω το πολύ 5 μπανάκια? Αξίζει σε αυτές τις μέρες να επισκευτώ κάποιες από αυτές με κρουαζιέρα ώστε να γλιτώσω ταλαιπωρία κλπ ή επειδή θα έχει σπάσει λίγο ο κόσμος (ελπίζω) να προτιμήσω να πάω οδικώς (και φυσικά με το απαραίτητο περπάτημα - π.χ. σκαλιά στους Εγκρεμνούς κλπ, αν έχουν αποκατασταθεί)?
Για φαγητό με έχετε κατατοπίσει από τις προηγούμενες σελίδες (εκτός αν άλλαξε κάτι), ενώ για δωμάτια, σκέφτομαι να κοιτάξω πρώτα στον Άγιο Νικήτα από αυτά που διάβασα, αλλιώς από την απέναντι μεριά στη Λυγιά, που έχει κλείσει και ένα φιλικό ζευγάρι.
Συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο, απλά επειδή θα θυσιάσω 1 ημέρα (θα έφευγα την Παρασκευή) μιας και προέκυψε ένας γάμος, έχω με το ζόρι 4 ημέρες και κάτι, οπότε θα ήθελα τα φώτα σας! :)
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
αναλογα τι σου αρεσει, τσεκαρε μυλο, τον θεωρω πιο ωραια παραλια απο το καθισμα, ακομα και αυγουστο που πηγα ειχε ησυχια, το καθισμα παλι ομπρελοκατασταση.
και τα καβαλικευτα ομορφα, μοναδικο μειον, οταν πηγα λογω ελευθερου καμπινγκ - με το οποιο δεν ειμαι αντιθετη οταν υπαρχει σεβασμος- πολυ σκ@τοχαρτο περιξ της παραλιας, ιχ
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
α και το αγιοφυλλι ειναι πανεμορφο, βεβαια τον αυγουστο πρεπει να βρεις κανα εκατοστο ελευθερο να κατσεις, ισως σεπτεμβρη να ναι διαφορετικα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.197
Μηνύματα
883.593
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom