Μαλαισία Σιγκαπούρη Πληροφορίες για Μαλαισία-Σιγκαπούρη

GTS

Member
Μηνύματα
6.787
Likes
18.205
Πήγα πέρσι Μπανγκοκ Πούκετ και Β.Ταυλανδη και είπα φέτος να δω απο την Μαλαισία οσα περισσότερα πράγματα μπορώ
Πετάξου Kuching τότε, με AirAsia πάμφθηνα....9 μέρες σε 2 πόλεις είναι too much, δε πας και στη Ν. Υόρκη...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πετάξου Kuching τότε, με AirAsia πάμφθηνα....9 μέρες σε 2 πόλεις είναι too much, δε πας και στη Ν. Υόρκη...
Συμγωνώ απόλυτα με τον GTS. Το Kuching είναι ίσως η πιο ενδιαφέρουσα πόλη της Μαλαισίας, έχεις άπειρα πράγματα να δεις και να κάνεις εκεί και στη γύρω περιοχή, καμιά δεκαριά πτήσεις ημερησίως απο ΚΛ. Άσε που θα δοκιμάσεις και την περίφημα Sarawak Laksa που είναι μακράν ότι νοστιμότερο θα γευτείς στη Μαλαισία! :haha:
 

Elenask

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ-XΑΒΑΗ!
ΉΘελα περισσότερες μέρες στο Λανγκάουι αλλά για κάποιο ανεξήγητο λόγο δεν υπήρχε ΚΑΝΕΝΑ ξενοδοχείο πριν τις 5/12 σε όλο το νησί και καπως έτσι προέκυψε το πρόγραμμα.Τις εσωτερικές τις έχω κλείσει όλες με AirAsia και είναι όντως πολυ φθηνή (ελπίζω και αξιόπιστη....)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Λυπάμαι που θα στο πω αλλά έχεις σχεδιάσει εντελώς λάθος το ταξίδι σου...

Κόψε μέρες από την KUL και την SIN και βάλτες στο Βόρνεο... ίσως έτσι μπορείς να σώσεις κάτι... σοφά στα έγραψε το GTS και ο Babaduma...

Περισσότερες μέρες στο Λανγκάουι ευτυχώς που δεν έβαλες... ένα τουριστικό νησί είναι στο στυλ του Πουκέτ με κορυφαία πλευρά του την βόρεια όπου και βρίσκονται τα καλά και ακριβά του ξενοδοχεία... ελπίζω τουλάχιστον να έκλεισες κάτι στα βόρεια...

Για μένα η καλή πλευρά της Μαλαισίας, εκτός του Βόρνεο, είναι η ανατολική η οποία βέβαια τώρα απορίπτεται λόγω καιρού...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Λυπάμαι που θα στο πω αλλά έχεις σχεδιάσει εντελώς λάθος το ταξίδι σου...

Κόψε μέρες από την KUL και την SIN και βάλτες στο Βόρνεο... ίσως έτσι μπορείς να σώσεις κάτι... σοφά στα έγραψε το GTS και ο Babaduma...

Περισσότερες μέρες στο Λανγκάουι ευτυχώς που δεν έβαλες... ένα τουριστικό νησί είναι στο στυλ του Πουκέτ με κορυφαία πλευρά του την βόρεια όπου και βρίσκονται τα καλά και ακριβά του ξενοδοχεία... ελπίζω τουλάχιστον να έκλεισες κάτι στα βόρεια...

Για μένα η καλή πλευρά της Μαλαισίας, εκτός του Βόρνεο, είναι η ανατολική η οποία βέβαια τώρα απορίπτεται λόγω καιρού...
Έχει δίκηο ο Traveller. Τουλάχιστον, αν μπορείς να κόψεις κάτι απ' το Λανγκάουι, βάλε 1-2 μέρες στο Πενάνγκ που έχει και χρώμα και σίγουρα περισσότερο ενδιαφέρον και ιστορία. Όσο για την Air Asia, μην ανησυχείς, είναι αξιόπιστη όσο και οι άλλες μεγάλες εταιρίες.
 

Elenask

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ-XΑΒΑΗ!
Εχω κλείσει τα πάντα....Εχω απογοητευτεί και με τον καιρό που βλέπω και δεν ξέρω τι μπορώ να διορθώσω τελευταια στιγμή...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εχω κλείσει τα πάντα....Εχω απογοητευτεί και με τον καιρό που βλέπω και δεν ξέρω τι μπορώ να διορθώσω τελευταια στιγμή...
Τουλάχιστον ο καιρός δυτικά είναι καλύτερος απο ανατολικά αυτήν την εποχή (λιγότερες βροχές). Όσο για το πρόγραμμα, καλά, μην το παίρνεις και τόσο κατάκαρδα, καλή διάθεση νά'χεις, μπορείς να το ψάξεις και επι τόπου, οι άνθρωποι είναι πολύ φιλικοί, μπορούν να σου δώσουν διάφορες ιδέες στα τοπικά πρακτορεία για ημερήσιες εκδρομές, άσε που αν στα πούν όλα εκ των προτέρων θα χάσεις και την ικανοποίηση και χαρά της δικής σου ανακάλυψης! :)
 

Elenask

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ-XΑΒΑΗ!
Καλα δεν θα σκασω κιόλας, αλλά με προβληματίσατε... Το ταξίδι το περιμένω πως και πως...Ηθελα το μαυρισματάκι μου όμως... Πάντως ψάχνω!!!:)
 

Elenask

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ-XΑΒΑΗ!
Διαβασα καλα? Λανγκάουι -Πενανγκ 2 ώρες με φέρυ? Ενδιαφέρον....
 

Elenask

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ-XΑΒΑΗ!
Με τα κιλά στην emirates τι γίνεται?Είναι αυστηρή?Ποιό είναι το όριο?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.562
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom