Μαλαισία Σιγκαπούρη Πληροφορίες για Μαλαισία-Σιγκαπούρη

Elenask

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ-XΑΒΑΗ!
Ευχαριστώ!!Θα το κοιτάξω.
 
Μηνύματα
773
Likes
613
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
GTS τώρα που το σκέφτηκα, κανένας τύπου polos υπάρχει στο Λαγκάουι?
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Ας χωθω και γω λιγο, οταν λετε "πετάξου Kuching" για ποσο διαστημα εννοειτε, μπορειτε να προσδιορισετε τις μερες που του αξιζουν? Διαβασα σε αλλο θεμα, απο τον Travelller, οτι to Kuching αξίζει για τουλάχιστον 3 βράδιa και κατι για longhouses, 2-3 ώρες από την πόλη, που δεν καταλαβα τι ειναι
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Kuching και Βορνεο παντως, από θεμα καιρού, δεν ειναι και η καλυτερη εποχη για να πας,αποτι ειδα.... Εχω σχεδιασει κι εγω σε 1 μηνα να φυγω για εκει και λογω καιρου απεκλεισα καποιες περιοχες.. Τωρα για Λανγκαουι επειδη κι εγω λεω να παω εχω βρει διαφορες πληροφοριες...Με δικο σου μεσο λεει υπαρχουν πολλα ωραια μερη..Αρκει να ξεφυγεις απο τα τουριστικα. Κι εγω επισης με Air Asia . Περιμενω εντυπωσεις με το που γυρισεις!! Καλα να περασεις!!:clap:
 

Elenask

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ-XΑΒΑΗ!
Με δικό σου μέσο στο Λανγκάουι ή γενικότερα στην Μαλαισία?Τι πληροφορίες έχεις?Τι πρόγραμμα σκεφτεσαι να ακολουθήσεις?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ευχαριστώ!!Θα το κοιτάξω.
Προσοχή! Η Emirates έχει όριο 30 κιλά για economy, αλλά η Air Asia 15. Αν κάνεις ηλεκτρονική κράτηση με την Air Asia φρόντισε να πληρώσεις και το τέλος της αποσκευής για άνω των 15 κιλών. Είναι πάρα πολύ αυστηροί στο θέμα του βάρους, αν έχεις πληρώσει για 15 και η αποσκευή είναι 16, θα πληρώσεις 5 ευρώ επί τόπου. Αναγκάστηκα και έβγαλα βιβλίο απ' το σακ-βουαγιάζ για να πέσει κάτω απ'τα 15. Αντίθετα, στη χειραποσκευή (π.χ. σακκίδιο) είναι σπάνιο να το κοιτάξουν, και 12 κιλά να είναι δεν έχεις πρόβλημα. Οπότε, καταλαβαίνεις, τα βαριά επ' ώμου! :)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ας χωθω και γω λιγο, οταν λετε "πετάξου Kuching" για ποσο διαστημα εννοειτε, μπορειτε να προσδιορισετε τις μερες που του αξιζουν? Διαβασα σε αλλο θεμα, απο τον Travelller, οτι to Kuching αξίζει για τουλάχιστον 3 βράδιa και κατι για longhouses, 2-3 ώρες από την πόλη, που δεν καταλαβα τι ειναι
Rebequita, θα σου πω από κοντά... Οσονούπω έρχεται και το κεφάλαιό μου για το Kuching...:D
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Kuching και Βορνεο παντως, από θεμα καιρού, δεν ειναι και η καλυτερη εποχη για να πας,αποτι ειδα.... Εχω σχεδιασει κι εγω σε 1 μηνα να φυγω για εκει και λογω καιρου απεκλεισα καποιες περιοχες..
meli, δες και τη θετική πλευρά του πράγματος: Στην περίοδο των βροχών μπορείς ν' ανέβεις/κατέβεις ποτάμια που στην ξηρή περίοδο δεν μπορείς (ειδικά στο Sarawak), βλέπε π.χ. διαδρομή Sibu - Kapit - Belaga - Bintulu. Κι αν ενδιαφέρεσαι για το πραγματικό Βόρνεο, από κει θα πας. Longouses έχει παντού, και γύρω απ' το Kuching, και πιο μακρυά, αλλά όλες οι πληροφορίες λένε ότι ελάχιστα μοιάζουν με τα άλλα, τα "αυθεντικά", μακρυά απ' τους τουρίστες - και λογικό είναι. Στο δεύτερο ταξείδι μου στην περιοχή, εκεί, στην ενδοχώρα θα κατευθυνθώ. :)
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Στο Λανγκαουι εννοω..
Προγραμμα πουχω βγαλει στανταρ ειναι 3 μερες Κουάλα Λουμπουρ στην αρχη και 3 Σιγαπουρη στο τελος. Αυτα ειναι στανταρ λογω εισητηριων...Απο εκει κι επειτα εχω αλλες 9. Θα πεταξω για Λανγκαουι και θα δω αν μαρεσει,ποσο μαρεσει κι αναλογως θα πραξω..
Βεβαια εγω ηθελα Perhentian,αλλα αυτη η εποχη ειναι εντελως ακαταλληλη για εκει..
Δεν πειραζει.Την επομενη φορα..:cool:
 

Elenask

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ-XΑΒΑΗ!
Εχω κλείσει τα εισιτήρια απο 15 κιλα και πάνω αλλα΄νομιζω οτι είναι μέχρι 20.Απο εκει και πανω τι γίνεται??Κιλό και ταληρο....???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.631
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom