Ταϊλάνδη Πληροφορίες για Ταϊλάνδη

Aris xtx

Member
Μηνύματα
87
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
ΙΓΚΟΥΑΣΟΥ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΥΠΕΜΟΓΓΟΛΙΚΟΣ
To ταξί κοστίζει 8-10 ευρώ με ταξίμετρο. 20ε είναι πάρα πολλά. Με το τρένο είναι περίπου 2 ευρώ. Για μένα αν συνολικά είναι 2-3 άτομα νομίζω ότι το ταξί είναι πιο βολικό
δεν νομιζω οτι κανει κατω απο 700 μπατ.και ποιος βαζει ταξιμετρο.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
Καλησπέρα. Στις 20/8 ταξιδεύουμε στη Μπανγκοκ κ θα είμαστε εκεί έως τις 27/8
Το προγράμμα είναι ως ακολούθως
21/8 φτάνουμε 11:30 το πρωί όποτε υπολογίζουμε μια βόλτα το απόγευμα στον ποταμό ως preview για αυτά που θα δούμε τις επόμενες μέρες
22/8 Grand Palace, Wat Arun και πέριξ
23/8 Αγιουταγια
24/8 Dusit περιοχή, Jim Thompson house, Khaosan road, China town
25/8 Damnoen Saduak κ το απόγευμα Siam square κ εμπορικά κέντρα
26/8 Chatuchak market κ το απόγευμα ξενοδοχειο κοντά στο αεροδρόμιο γιατί 27/8 στις 3 τα ξημερώματα φεύγουμε
Θεωρείτε ότι λείπει κατι;
Το προγράμμα το έχω στείλει κ σε διαφορά πρακτορεία που βρήκα μέσω Ίντερνετ στη Μπανγκοκ κ το κοστολογούν περίπου 450€ για 2 άτομα; είναι καλά; έχετε να προτείνετε πρακτορείο για να πάρω προσφορά;
Ευχαριστω
 

Aris xtx

Member
Μηνύματα
87
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
ΙΓΚΟΥΑΣΟΥ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΥΠΕΜΟΓΓΟΛΙΚΟΣ
Καλησπέρα. Στις 20/8 ταξιδεύουμε στη Μπανγκοκ κ θα είμαστε εκεί έως τις 27/8
Το προγράμμα είναι ως ακολούθως
21/8 φτάνουμε 11:30 το πρωί όποτε υπολογίζουμε μια βόλτα το απόγευμα στον ποταμό ως preview για αυτά που θα δούμε τις επόμενες μέρες
22/8 Grand Palace, Wat Arun και πέριξ
23/8 Αγιουταγια
24/8 Dusit περιοχή, Jim Thompson house, Khaosan road, China town
25/8 Damnoen Saduak κ το απόγευμα Siam square κ εμπορικά κέντρα
26/8 Chatuchak market κ το απόγευμα ξενοδοχειο κοντά στο αεροδρόμιο γιατί 27/8 στις 3 τα ξημερώματα φεύγουμε
Θεωρείτε ότι λείπει κατι;
Το προγράμμα το έχω στείλει κ σε διαφορά πρακτορεία που βρήκα μέσω Ίντερνετ στη Μπανγκοκ κ το κοστολογούν περίπου 450€ για 2 άτομα; είναι καλά; έχετε να προτείνετε πρακτορείο για να πάρω προσφορά;
Ευχαριστω
και γιατι δεν παιρνετε ενα tuk-tuk να σας γυρισει σε ολη την πολη με λιγα ευρω,και να σας περιμενει οπου πατε;Kαι Αγιουταγια με τρενακι μονοι σας και να σας μεινουν τουλαχιστον 300 ευρω στην τσεπη;
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
Ποσό θεωρείς ότι θα κοστίσει το tuk tuk? Από το ξενοδοχειο να το κλείσω;
 

Aris xtx

Member
Μηνύματα
87
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
ΙΓΚΟΥΑΣΟΥ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΥΠΕΜΟΓΓΟΛΙΚΟΣ
Ποσό θεωρείς ότι θα κοστίσει το tuk tuk? Από το ξενοδοχειο να το κλείσω;
Nομιζω οτι με λιγα ευρω θα εισαι οκ.Δεν θα σου πω 4 ευρω που του δωσαμε εμεις απο πρωι ως απογευμα.Και ας μην ακουστει αυταρεσκο.τοσα δωσαμε.Ας σου πω 10 την ημερα.παλι κερδισμενος δεν βγαινεις;του λες θελω να παω εκει και εκει.τυχαια βρισκεις εναν στο δρομο.ποσα θες;σου λεει πχ 1000 baht-ok,σου δινω 300,τα θες;
Μα, μου,θα σου πει.Οκ,φυγε,ο επομενος.να δεις πως θα συμφωνησει στο λεπτο.εννοειται δηλαδη οτι κανεις παζαρια μεχρι τελικης πτωσεως.
Οχι απο ξενοδοχειο,γιατι θα σου πουν στανταρ τιμη και θα τα μοιραστουν ολοι.βγες στο δρομο.χιλιαδες τετοιους εχει.και θα δεις και γωνιες της πολης που δεν περιμενες.και τους λες αν σου αρεσει κατι, σταματα εδω.
 
Μηνύματα
11
Likes
3
Καλησπερα σας! Σκεφτομαστε τελη σεπτεμβριου με αρχες οκτωμβρη να παμε ταιλανδη! Ειδαμε διαφορα μερη που θα θελαμε να επισκεφτουμε! Αναζητουμε στα ταξιδια και την κουλτουρα των λαων! Μας αρεσαν αρκετες περιοχες που ειναι κοντα στην ταιλανδη! Σιγουρα θελουμε να επισκεφτουμε το Μπαγκονκ που ειναι και η πρωτευουσα και μετα θελουμε να παμε και πουκετ και στα γυρω νησακια οπως φι φι! Αλλα ενθουσιαστικα με την Σρι Λανκα Καμποτζη Βιετναμ! Θελω να μας δωσετε πληροφοριες για αυτα τα μερη! Πως θα τα επισκεφτουμε!Που ειναι οικονομικα και εχει και κουλτουρα των λαων! Και αν γνωριζετε κατι περιεργο που θα αντιμετωπισουμε η που θα πρεπει να απισκεφτουμε σε αυτα τα μερη θα ηταν χρησιμο για εμας! Επισης θα ηθελα να μας πειτε αν χρειαζετε κατι περισσοτερο απο διαβατηριο για αυτες τισ περιοχες!
 

Nikoscy

Member
Μηνύματα
49
Likes
5
Γεια σας, θέλω να ταξιδέψω στην Ταϊλάνδη για δέκα μέρες. Πόσο περίπου θα μου κοστίσει χωρίς αεροπορικά; Για δύο άτομα.
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Γεια σας, θέλω να ταξιδέψω στην Ταϊλάνδη για δέκα μέρες. Πόσο περίπου θα μου κοστίσει χωρίς αεροπορικά; Για δύο άτομα.
Ανάλογα την εποχή και το μέρος που θα πας.

Δώσε παραπάνω λεπτομέρειες μπας και βοηθήσουμε
 

mike007

Member
Μηνύματα
39
Likes
6
Παιδιά καλησπέρα και από μένα. Σκέφτομαι για Πουκέτ μέσα στο χειμώνα και θα ήθελα να ρωτήσω εάν ξέρει κανείς εάν είανι εφικτό κάποιος να διανυκτερεύσει στα Phi Phi islands και συγκεκριμένα στη Maya Bay.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Maya Bay δε μπορείς να διανυκτερεύσεις (εκτός αν άλλαξε κάτι το τελευταίο χρονικό διάστημα).
Υπάρχει αν θυμάμαι καλά τουλάχιστον ένα σκάφος, το οποίο προσφέρει overnight στην περιοχή, αλλά λεπτομέρειες δε γνωρίζω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.504
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom