Ταϊλάνδη Πληροφορίες για Ταϊλάνδη

dino4tennis

Member
Μηνύματα
37
Likes
28
Φωτοτυπία και κάποια χρηματική εγγυηση όπως 3.000 μπατ.ποτε το διαβατήριο. Τραβήξτε και φωτογραφίες το μηχανάκι μην σας πουν πως έχει κάποιο γρατζουνισμα .Συνέβη σε φίλο.
 
Μηνύματα
133
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Με 12 νύχτες στην Ταϊλάνδη Πουκετ, Phi phi islands, Μπανγκόκ πώς θα τις διαιρουσατε;

Καλησπέρα! Πήγαμε τον Δεκέμβριο στην Ταϋλάνδη. Θα σου πρότεινα να μην μείνεις στα PhiPhi. Απλά να πας με κάποιο tour όπως πάνε οι περισσότεροι. Γνωρίσαμε κάτι Πολωνούς οι οποίοι θα έμεναν μέρες στα PhiPhi αλλά την δεύτερη μέρα έφυγαν τρέχοντας. Τουλάχιστον απο όσα έχω διαβάσει και έχω συζητήσει αξίζει να κάνεις το PhiPhi tour(συνήθωςπεριλαμβάνει Monkey Beach/Pileh Lagoon/Maya Bay/PhiPhi Island)
*Maya Bay κλειστή πάνω απο έναν χρόνο.

Θα σου πρότεινα λοιπόν.
4 μέρες Phuket
4 μέρες Krabi(πιο φθηνές εκδρομές σε σχέση με Phuket)πιο ωραίο μέρος. Τουλάχιστον η περιοχή Ao Nang.
2 μέρες Kha Sok (ΜΑΓΙΚΑ)
2 μέρες Bangkok
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Καλησπέρα! Πήγαμε τον Δεκέμβριο στην Ταϋλάνδη. Θα σου πρότεινα να μην μείνεις στα PhiPhi. Απλά να πας με κάποιο tour όπως πάνε οι περισσότεροι. Γνωρίσαμε κάτι Πολωνούς οι οποίοι θα έμεναν μέρες στα PhiPhi αλλά την δεύτερη μέρα έφυγαν τρέχοντας. Τουλάχιστον απο όσα έχω διαβάσει και έχω συζητήσει αξίζει να κάνεις το PhiPhi tour(συνήθωςπεριλαμβάνει Monkey Beach/Pileh Lagoon/Maya Bay/PhiPhi Island)
*Maya Bay κλειστή πάνω απο έναν χρόνο.

Θα σου πρότεινα λοιπόν.
4 μέρες Phuket
4 μέρες Krabi(πιο φθηνές εκδρομές σε σχέση με Phuket)πιο ωραίο μέρος. Τουλάχιστον η περιοχή Ao Nang.
2 μέρες Kha Sok (ΜΑΓΙΚΑ)
2 μέρες Bangkok
Καλησπέρα! Από Πουκετ έχει φέρι για Κραμπι; Πόση ώρα είναι περίπου;
 

lefos1986

Member
Μηνύματα
60
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
Singapore-Indonesia
Με 12 νύχτες στην Ταϊλάνδη Πουκετ, Phi phi islands, Μπανγκόκ πώς θα τις διαιρουσατε;
Εγω προσωπικα 2 βραδυα το πολυ στα πι πι,και τα υπολοιπα βραδυα 5πουκετ 5 μπανγκοκ.Εξαρταται στο τι τυπος ταξιδιωτη εισαι!!
 
Μηνύματα
133
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Εγω προσωπικα 2 βραδυα το πολυ στα πι πι,και τα υπολοιπα βραδυα 5πουκετ 5 μπανγκοκ.Εξαρταται στο τι τυπος ταξιδιωτη εισαι!!
Και εμείς 5 νύχτες μείναμε Phuket (στην περιοχή Kata . Εκεί συγκεκριμένα αξίζει σε σχέση με Karon Patong κτλ).
Krabi θεωρούμε ήταν πολύ καλύτερο απο Phuket
 

lefos1986

Member
Μηνύματα
60
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
Singapore-Indonesia
Και εμείς 5 νύχτες μείναμε Phuket (στην περιοχή Kata . Εκεί συγκεκριμένα αξίζει σε σχέση με Karon Patong κτλ).
Krabi θεωρούμε ήταν πολύ καλύτερο απο Phuket
Θα συμφωνησω μαζι σου για το κραμπι!!ειναι εξισου ομορφο νε πουκετ απλα μελιγοτερο τουριαμο!!απλα ανεφερε μονο πουκετ και μπανγκονκ γιαυτο δεν ειπα κατι για κραμπι.😊😊
 
Μηνύματα
133
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Θα συμφωνησω μαζι σου για το κραμπι!!ειναι εξισου ομορφο νε πουκετ απλα μελιγοτερο τουριαμο!!απλα ανεφερε μονο πουκετ και μπανγκονκ γιαυτο δεν ειπα κατι για κραμπι.😊😊
Σωστός. Ao Nang για περπάτημα απλά μαγικά - τα tour .
Hong Islands κ.α
 

dino4tennis

Member
Μηνύματα
37
Likes
28
Εύχομαι να τελειώσει σύντομα αυτό με τη πανδημία.Και εγώ πηγαίνω ένα μήνα 15 Δεκεμβριου-15 Ιανουαρίου. Στο Πουκέτ πηγαίνω.Εεπειδη οδηγω μηχανακι ειναι πολυ βολικα .Εχει πολλεςπαραλιες με καλη ποιοτητα νερου ενω στην Αο Ναγκ μιαμε2.Μαλιστα πρεπει ναπαςκαι με καραβακι στη πο,υωραια.Πηγα με μια σχέση που είχα το 2010 και σε 2μερες βαρεθήκαμε σε σχέση με το Πουκέτ και δεν μείναμε Καίτη Τρίτη,μέρα.Εχεικαραβιαπο Πουκέτ καθημερινά δύο πλοία κάνει περίπου 2 ώρες.
 

athens8

Member
Μηνύματα
127
Likes
464
Μακάρι να τελειώσει σύντομα.και εγώ έχω κλείσει για Νοέμβριο 5 μέρες Πουκέτ..8 μέρες κραμπι και 6 Μπανγκόκ..αναμένουμε.....
 

Eleni P

Member
Μηνύματα
101
Likes
480
Με 12 νύχτες στην Ταϊλάνδη Πουκετ, Phi phi islands, Μπανγκόκ πώς θα τις διαιρουσατε;
Για την Μπανγκόκ θα σου ελεγα και εγω δυο μερες, δεν αρκουν βέβαια για να δεις την πολη σε καμια περίπτωση αλλα ειναι αρκετες για να δεις τους σημαντικους ναους και αξιοθεατα. Εγω εμεινα 4 μερες στην Μπανγκόκ και το ψιλο μετάνιωσα απο την άποψη οτι μπορουσα να εχω δυο μερες περισσότερες στο Πουκέτ.
Στο πουκετ θα σου προτεινα σίγουρα μια βδομάδα, εχει πολλες εκδρομές να κάνεις(Phi Phi, James Bond island) και πολλες παραλίες να γυρισεις.
Και το Krabi ηταν στα σχεδια μου αλλα δυστυχώς δεν μου βγηκε σε αυτο το ταξίδι. Το σίγουρο είναι οτι θα περασεις τελεια!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom