Βιετνάμ Πληροφοριες για Βιετναμ....

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Ευχαριστώ πολύ, ναι σάπα δεν το βλέπω, νομίζω πως στο τέλος δεν θα το ευχαριστηθω. Ευχαριστώ πολύ, ενδιαφέρον το μουι νε, το κοιτάμε ώστε να περιοριστούν κ οι εσωτερικές πτήσεις κ να έχει καλύτερη ροή το ταξίδι.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ευχαριστώ πολύ, ναι σάπα δεν το βλέπω, νομίζω πως στο τέλος δεν θα το ευχαριστηθω. Ευχαριστώ πολύ, ενδιαφέρον το μουι νε, το κοιτάμε ώστε να περιοριστούν κ οι εσωτερικές πτήσεις κ να έχει καλύτερη ροή το ταξίδι.
Αν το κάνεις οδικώς από Hoi An, μπορείς να το σπάσεις και να μείνεις ένα βράδυ στο Nha Trang και να συνεχίσεις και να μείνεις 2 βράδυα στο Mui Ne απ'όπου θα πας μετά οδικώς για HMC.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
ψαχνοντας πληροφοριες για visa on arrival, ειδα οτι εχει αλλαξει η διαδικασια και πλεον μπορεις να κανεις και αιτηση για evisa και μολις την εκανα. εχει μπει κανεις βιετναμ με evisa; γρηγορη διαδικασια;
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
H evisa είναι για είσοδο με αεροπλάνο;
Είχα διαβάσει παλαιότερα ότι απευθύνεται μόνο σε όσους μπαίνουν στη χωρα οδικώς ή με πλοίο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.997
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
H evisa είναι για είσοδο με αεροπλάνο;
Είχα διαβάσει παλαιότερα ότι απευθύνεται μόνο σε όσους μπαίνουν στη χωρα οδικώς ή με πλοίο.
Η e-visa είναι καινούργιο φρούτο, μπήκε σε ισχύ 1/2/2017. Η Visa on arrival παραμένει φυσικά επιλογή, αλλά μόνο στα 3 μεγάλα διεθνή αεροδρόμια. Και δεδομένης της αναμονής που χρειάζεται (μόνο στη Da Νang μου τη δώσανε σε κάτω από 5', στο Hanoi & Ho Chi Minh City περίμενα γύρω στα 20' και 50' αντίστοιχα), απέφυγέ την.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
516
Likes
1.072
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλημέρα,έχουμε αρχίσει και εμείς να κοιτάμε για Βιετνάμ-Καμπότζη!
Θα ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται να κάνουμε κάποιο εμβόλιο πριν πάμε ή να πάρουμε φάρμακα για ελονοσία.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
205
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Παιδια καλησπέρα!! Μπορείτε να με βοηθησετε? Ειμαι αναμεσα σε ταυλανδη κ βιετναμ..για τον ιανουριο περιπου 15 μερες..διάβασα οτι Ταϋλάνδη γίνεται Γενικά χαμος κ δεν ειναι τοσο ωραια με τοσο κοσμο που εχει.. Θέλουμε να δουμε κ την πολη αλλα Γενικά αρκετα παραλια..ενας φιλος πηγε βιετναμ στο νταναγκ για παραλια και σαιγκον πολη.. τι πιστευετε εσεις? Βοηθηστε με γιατι δεν ξερω τι να κανω!!!
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Εχει και το Βιετνάμ πάντως πολλές αξιόλογες παραλίες (δεν εχω πάει ακόμα απ οτι εχω ψάξει λέω) κυρίως στο νότο χωρίς να επικρατεί η βαβούρα της Ταϊλάνδης .
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Παιδια καλησπέρα!! Μπορείτε να με βοηθησετε? Ειμαι αναμεσα σε ταυλανδη κ βιετναμ..για τον ιανουριο περιπου 15 μερες..διάβασα οτι Ταϋλάνδη γίνεται Γενικά χαμος κ δεν ειναι τοσο ωραια με τοσο κοσμο που εχει.. Θέλουμε να δουμε κ την πολη αλλα Γενικά αρκετα παραλια..ενας φιλος πηγε βιετναμ στο νταναγκ για παραλια και σαιγκον πολη.. τι πιστευετε εσεις? Βοηθηστε με γιατι δεν ξερω τι να κανω!!!
Στην Ταιλάνδη ανατολικά (κάτω από την Καμπότζη) έχει νησιά και παραλίες (πχ ko kut) χωρίς πολύ (εως καθόλου) κόσμο και πολύ καλύτερα από νησιά τύπου Phi Phi και Phuket. Δεν ξέρω από άποψη καιρού τι γίνετε σε εκείνο το κομμάτι τον Ιανουάριο.

Βιετνάν στην Νταναγκ η παραλία ήταν σχετικά καλή αλλά όχι να πας μόνο γι΄αυτό εκεί. Επίσης, από τις πόλεις του Βιετνάμ η Σαιγκόν ίσως είναι η πιο αδιάφορη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom