Ποιά είναι η ομορφότερη πόλη της Ελλάδος;

diamondlover

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κωνστ/πολη για milonga!
Ταξίδι-Όνειρο
Yellowknife
Μιας και δεν έχει αναφερθεί μέχρι τώρα θα πω την αρχοντική Ερμούπολη , αλλά η ομορφιά της Καστοριάς για μένα είναι αξεπέραστη...
 

voyage

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΕΛΛΑΔΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Έδεσσα-πανέμορφη με τους καταρράκτες και τα καταρρακτάκια της !
Καστοριά - απίστευτη λίμνη !
Μονεμβασιά - ο βράχος σε μαγνητίζει !
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
ΟΥΠΣΣΣΣ! Ξέχασα φυσικά την Εδεσσα με το απίστευτης ομορφιάς πάρκο καταρρακτών και τη συνοικία Βαρόσι! Εδεσσα και Καστοριά πάνε πακέτο!!! Και φυσικά οι τιμές στα πάντα είναι σούπερ!
 

Attachments

veatriki

Member
Μηνύματα
55
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία/Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδία
Φανταζομαι δεν μπορω να '' ψηφισω'' την πατριδα μου...:cool:

Λατρευω τα χανια (ισως γιατι μου θυμιζουν κερκυρα) και τα Γιαννενα.... Γενικα μου αρεσουν οι πολεις μς νερο- θαλασσα, λιμνη, ποταμι...
 

pope

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εγώ νομίζω οτι η πιο ιδιαίτερη πόλη της Ελλάδας είναι η παλιά πόλη της Ρόδου.. Άλλος κόσμος..
 

Εύα

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Έχοντας κάνει αρκετά ταξίδια στην Ελλάδα..μάλλον η επιλογή της ομορφότερης πόλης είναι τελικά πάαααρα πολύ δύσκολη!!!
Η ψήφος θα δωθεί στις εξής πόλεις...Χανιά, Καστοριά (πραγματικά υπέροχη πόλη και απίστευτα φιλόξενοι άνθρωποι), Ναύπλιο σίγουρα, Ξάνθη και τέλος Γιάννενα:)))))
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Συμφωνώ με το Ναύπλιο καθότι και κοντινή στην Αθήνα και βολεύει για σύντομες αποδράσεις.
Αλλά όσον αφορά το υγρό στοιχείο, πιστεύω ότι τα Γάννενα είναι υπέροχη πόλη.
Επίσης η παλιά πόλη της Ρόδου καθώς και η παλιά πόλη της Ξάνθης, η οποία συνδυάζει και το ανατολίτικο στοιχείο.
 

kosvik

Member
Μηνύματα
121
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Ποιο ομορφη θεωρω και γω την καστορια,σιγουρα ομως υπαρχουν και αλλες πολυ ομορφες πολεις.Αν εκανα ενα Top 10 θα εβαζα
1)καστορια
2)χανια
3)Ναυπλιο
4)Ιωαννινα
5)Καβαλα
6)Βολος
7)χαλκιδα
8)Ξανθη
9)Βολος
10)Αλε/πολη
 

demizack

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ
Ρέθυμνο πανέμορφο! από το γραφικό λιμανάκι, την παλιά πόλη με τα σοκάκια και τα ρακάδικα, την ωραία παραλία και το ενετικό κάστρο(φορτέτσα) με τη μαγευτική θέα!
 

HELEN

Member
Μηνύματα
41
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική
Συμφωνώ και εγώ με το Ναύπλιο. Είναι η μόνη πόλη της Ελλάδας που αποπνέει ευρωπαϊκό αέρα. Μάλλον φταίει το παρελθόν της! Είναι από τις πόλεις που θα ήθελα να μείνω αν έφευγα από την Αθήνα. Το Ναύπλιο συνήθως το φαντάζομαι ασπρόμαυρο, βροχερό πάνω σε έναν καμβά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.863
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom