Ποιά είναι η ομορφότερη πόλη της Ελλάδος;

eliasraft

Member
Μηνύματα
27
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Βαυαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Γαλαξείδι, Οία, Τσαγκαράδα, Χανιά, Καλάβρυτα

Αυτές είναι οι δικές μου επιλογές με τυχαία σειρά.Βέβαια δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι κανείς δεν μπορεί να είναι αντικειμενικός καθώς την κάθε πόλη και τον κάθε τόπο τον συνδέεις αυθόρμητα με πρόσωπα,καταστάσεις,εμπειρίες,γεγονότα κλπ...Έτσι μπαίνει το υποκειμενικό κριτήριο της συναισθηματικής σχέσης με έναν τόπο.Παρ'όλα αυτά όλο και κάτι ωραίο θα έχουν όλες οι πόλεις που έχουν αναφερθεί!
 
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΔΙΜΒΟΥΡΓΟ
συμφωνω και γω με την bloodymary οσαναφορα το υγρο στοιχειο.γι αυτο για μενα οι ομορφοτερες πολεις της ελλαδος κατα σειρα ειναι¨ καστορια (ονειρεμενη),ερμουπολη ,καβαλα .
 

XRISTINA

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΑΝΔΙΝΑΒΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Καστορια

Μα πόλη που την ερωτεύτηκα , απο την πρωτη στιγμη
Σε μια φύση γοητευτική, πάνω σε μια ειδυλλιακή λίμνη,κραταει την παραδοσιακή αρχιτεκτονική κάτι που την κάνει μοναδική.Η πόλη της Καστοριάς δεν είναι μια οποιαδήποτε πόλη κι αυτό το καταλαβαίνεις από την πρώτη στιγμή που θα βρεθείς να τριγυρνάς στις γειτονιές της.
Είναι αρχόντισσα
 

tatis

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ο επόμενος που θα πάω!!!
Ναύπλιο, Γιάννενα (λατρεμένα):clap::clap::clap::clap:

Την πόλη μου δν την γράφω, αν κ θα μπορούσα.... :)
 
Μηνύματα
43
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία, Ιρλανδία
Μυτιλήνη.. θα έλεγα επίσης και Μόλυβο, Ρέθυμνο και Διδυμότειχο
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
εγώ για μόνιμη κατοικία θα προτιμούσα τα Χανιά,την Θεσσαλονίκη και φυσικά την Πάτρα.Τις δύο πρώτες τις προτιμώ και για διακοπές.εκτός αυτών εννοείται πως η Ελλάδα έχει δεκάδες υπέροχα μέρη για να ταξιδέψει ή και να ζήσει κανείς ανάλογα τις ανάγκες και τις προτεραιότητές του.
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
χανια !!!τα ερωτευτηκα!θα ζουσα πολυ ανετα εκει!
 

Dennis34

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Χανια-Θεσ/νικη οι πιο ομορφες για μονιμη κατοικια (+ με διαφορα εχουν τις πιο ομορφες ελληνιδες )
Μονεμβασια-Ναυπλιο-Οια-Μακρινιτσα για εξορμηση 2-3 ημερων
 

Aeiforos

Member
Μηνύματα
51
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικό Πάρκο Β. Πίνδου!
Ναύπλιο
Καβάλα
Βόλος
(Καστοριά δεν εχω μείνει. Ηταν να πάω με τον κολλητό μου για 7μέρες τη βδομάδα που διανύουμαι αλλά δεν μας έκατσε)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.863
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom