Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Θα είναι απευθείας πτήση και δεν νομίζω να χρειάζομαι χάρτες για το ciampino
Προφανώς θα είναι απευθείας, με τη Ryanair ταξιδεύεις. Δεν υπάρχουν πτήσεις της εταιρίας αυτής που να μην είναι απευθείας.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Να πάρεις ξηρά τροφή και νερό μαζί σου, καμιά αλοιφή για την σκολίωση, χάρτες για να μην χαθείς εκεί που θα προσγειωθείς, να προσευχηθείς να μην κάτσει καμιά στραβή με καθυστέρηση και σε αφήσουν στο έλεος του Θεού και τέλος να διαβάσεις είκοσι φορές τα ψιλά γράμματα για να μην σε χρεώσουν ότι θέλουν... καλή τύχη...
Πέρα από την πλάκα, αφού τα άλλα δύο τα έλυσες, τότε ΄πρόσεξε αυτά που είπε ο Τράβελερ και σου έχω σημειώσει με έντονο χρώμα: Προσοχή στις κρυφές χρεώσεις και αν θελήσεις οτιδήποτε να φας ή να πιεις φρόντισε να το έχεις προμηθευτεί από πριν. Τι άλλο ήθελες να μάθεις;

Αφού ρωτάς τι να προσέξεις δες και ένα βιντεάκι. Το έχω βάλει και αλλού, αλλά δεν μπορώ, μου φαίνεται πολύ αστείο!:D

 
Last edited by a moderator:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κατ' αρχήν θα πρέπει να ντρέπεσαι που πετάς με τέτοιες εταιρείες. Είσαι εθνικός μειοδότης, προδότης και μάλλον και δαιμονισμένος, να το κοιτάξεις. Αν αρχίσουν όλοι να κάνουν το ίδιο, πώς θα επιβιώσει ο κύριος Καρακαδάς; Σε παρακαλώ πολύ να αγοράσεις αμέσως ένα εισιτήριο των 450-500 ευρώ, πριν πάθει εγκεφαλικό ο Traveller που έγιναν τόσο φτηνές οι πτήσεις. Φτου σου.

Επί της ουσίας: Από την ώρα που το έκλεισες το εισιτήριο, ο μόνος τρόπος να χρεωθείς κάτι παραπάνω είναι να μη διαβάσεις προσεκτικά τους όρους που αναφέρονται στο σάιτ: πρέπει να πας με την κάρτα επιβίβασης εκτυπωμένη, να έχεις μόνο τις βαλίτσες που έχεις δηλώσει (και στις σωστές διαστάσεις, πολύ σημαντικό, 2 εκατοστά ψηλότερη να είναι η χειραποσκευή θα πρέπει να την πληρώσεις!), να ξέρεις πως το φαγητό πληρώνεται κλπ κλπ. Κοινώς, αν γνωρίζεις γραφή κι ανάγνωση, δεν πρόκειται να σε χρεώσει κανείς κάτι παραπάνω, όσο ακολουθείς τα όσα συμφώνησες όταν έκανες κλικ στο Terms & Conditions.

Από κει και πέρα, με τρία λεπτά αναζήτηση στο ίντερνετ, θα βρεις πού είναι το Ciampino και πώς θα πας στην πόλη που σε ενδιαφέρει. Όσο για τη σκολίωση που θα πάθεις, οι θέσεις της Ryan έχουν 2 ίντσες λιγότερο χώρο από αυτές της Ολυμπιακής. Δηλαδή 5,1 εκατοστά. Μάλλον δε θα επιβιώσεις, θα καταλήξεις ανάπηρος, όπως κατάλαβες, άκου 5 ΟΛΟΚΛΗΡΑ εκατοστά...

Ναι, έχω πετάξει με Ryan κι έχω άλλες 7 πτήσεις μαζί τους τον επόμενο μήνα, με συνολικό κόστος 165?. Ντρέπομαι κι εγώ που δεν έσκασα 1500 ευρώ για να φάω 7 σάπια σάντουιτς, αλλά θα πάω να εξομολογηθώ στον κύριο Κουρακαδά μόλις επιστρέψω.

Καλό σου ταξίδι.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
εχεις πεταξει ποτε με ryanair?
Εσύ τι λες από το μυαλό μου τα βγάζω? Ρωτάς και σου απαντάω... αν χαλιέσαι ας πρόσεχες που θα πετάξεις με το κάτεργο...


Κατ' αρχήν θα πρέπει να ντρέπεσαι που πετάς με τέτοιες εταιρείες. Είσαι εθνικός μειοδότης, προδότης και μάλλον και δαιμονισμένος, να το κοιτάξεις. Αν αρχίσουν όλοι να κάνουν το ίδιο, πώς θα επιβιώσει ο κύριος Καρακαδάς; Σε παρακαλώ πολύ να αγοράσεις αμέσως ένα εισιτήριο των 450-500 ευρώ, πριν πάθει εγκεφαλικό ο Traveller που έγιναν τόσο φτηνές οι πτήσεις. Φτου σου.
Μπα για εθνικό μειοδότη δεν τον κόβω... ή για άσχετο με τα αεροπορικά τον νομίζω ή υπέρ του δέοντος άνετο σαν κι εσένα... κι εσύ τουλάχιστον έχεις κάνει καμιά διακοσαριά ταξίδια και ξέρεις πως θα αντιδράσεις άμα κάτσει η στραβή... ο κάθε άσχετος όμως τι θα κάνει? Θα την βγάλει στα παγκάκια του Hahn και θα περιμένει την επόμενη πτήση της Ryan για Ελλάδα που θα γίνει σε τρεις μέρες?

Α και μια και μίλησες για εθνικούς μειοδότες για πες μας ρε Γιώργο οι επιδοτήσεις που παίρνει η Ryan για να πετάει στην Ελλάδα είναι καθόλα νόμιμες?


Επί της ουσίας: Από την ώρα που το έκλεισες το εισιτήριο, ο μόνος τρόπος να χρεωθείς κάτι παραπάνω είναι να μη διαβάσεις προσεκτικά τους όρους που αναφέρονται στο σάιτ: πρέπει να πας με την κάρτα επιβίβασης εκτυπωμένη, να έχεις μόνο τις βαλίτσες που έχεις δηλώσει (και στις σωστές διαστάσεις, πολύ σημαντικό, 2 εκατοστά ψηλότερη να είναι η χειραποσκευή θα πρέπει να την πληρώσεις!), να ξέρεις πως το φαγητό πληρώνεται κλπ κλπ. Κοινώς, αν γνωρίζεις γραφή κι ανάγνωση, δεν πρόκειται να σε χρεώσει κανείς κάτι παραπάνω, όσο ακολουθείς τα όσα συμφώνησες όταν έκανες κλικ στο Terms & Conditions.
Βεβαιότατα ... αλλά αν π.χ χάσεις την κάρτα επιβίβασης θα την πληρώσεις άλλο ένα εισιτήριο ή αν η αποσκευή βρεθεί καμιά εκατοστή γραμμάρια παραπάνω θα πληρώσεις ακόμα ένα... αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες μην μασάς άκου τον Γιώργο...


Όσο για τη σκολίωση που θα πάθεις, οι θέσεις της Ryan έχουν 2 ίντσες λιγότερο χώρο από αυτές της Ολυμπιακής. Δηλαδή 5,1 εκατοστά. Μάλλον δε θα επιβιώσεις, θα καταλήξεις ανάπηρος, όπως κατάλαβες, άκου 5 ΟΛΟΚΛΗΡΑ εκατοστά...
Ναι όπως τα λες είναι Γιώργο... το ότι οι θέσεις δεν έχουν ανάκλιση και ότι στον ίδιο τύπο αεροπλάνου η Ryan στιβάζει είκοσι με τριάντα μοσχάρια συγνώμη επιβάτες παραπάνω από ότι οι νορμάλ εταιρίες είναι και αυτό λεπτομέρειες...

Ναι, έχω πετάξει με Ryan κι έχω άλλες 7 πτήσεις μαζί τους τον επόμενο μήνα, με συνολικό κόστος 165?. Ντρέπομαι κι εγώ που δεν έσκασα 1500 ευρώ για να φάω 7 σάπια σάντουιτς, αλλά θα πάω να εξομολογηθώ στον κύριο Κουρακαδά μόλις επιστρέψω.
Και καλά έκανες ρε Γιώργο... εδώ τρως σε βρώμικα στο δρόμο στην Βομβάη και δεν παθαίνεις τίποτε στην Ryan θα κώλωνες...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
καλή είναι αν δεν έχεις επιλογή. αν είσαι πχ κερκυραίος κ πας Stansted...

CORFU-LONDON (STANSTED) FROM JUNE 2011

Ryanair, the world’s favourite airline, today (7th Apr) announced its first routes from the Greek island of Corfu to London (Stansted) from June 2011 which will deliver 30,000 passengers p.a. and create up to 30 local jobs in Corfu.

Ryanair celebrated its first Corfu route by launching a 1 million £7 seat sale for travel on Tuesdays, Wednesdays and Thursdays in May which are available for booking from midnight tonight until midnight Monday (11th Apr). Ryanair’s Corfu routes go on sale on
www.ryanair.com tomorrow.

 
Last edited by a moderator:

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Θα είναι απευθείας πτήση και δεν νομίζω να χρειάζομαι χάρτες για το ciampino[/quote
είδα κάτι εισητηριάκια με 24?!!!!!! και σε καλές ώρες!! ακούτε πρωτευουσιάνοι 24? ναι ναι με επιστροφη.... βαλε και σάντουιτς+καφε+χυμο+γλυκο+χαρτη για να μη χαθώ ΣΥΝΟΛΟ30? !!!! καλα δεν ειναι?:bleh:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
24???????? για ρωμη????? ναι ναι 115 ολόκληρα ευρω απο την σουπερ ντουπερ ολαλα αλι..λια:D
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
βαλε και σάντουιτς+καφε+χυμο+γλυκο+χαρτη για να μη χαθώ ΣΥΝΟΛΟ30? !!!! καλα δεν ειναι?:bleh:
Λίγα έβαλες...ξέχασες το κατούρημα,το κοίταγμα από το παράθυρο,την έξτρα χρέωση για το δέσιμο της ζώνης κλπ κλπ.Δώσε ρε συ Λευτέρη 500 για να πας ατσαλάκωτος!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.397
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom