Ποια θεματικά πάρκα έχετε επισκεφθεί;

Evapar

Member
Μηνύματα
87
Likes
103
Επόμενο Ταξίδι
Αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία/Πολυνησία
Disneyland στο Παρίσι
Parque Warner έξω από τη Μαδρίτη
Port Aventura στην Costa Dorada (1 ώρα και κάτι έξω από τη Βαρκελώνη)
Τον Ιούλιο το πρόγραμμα έχει Tivoli στην Κοπεγχάγη

Τώρα αν εννοούμε θεματικά πάρκα τους ζωολογικούς κήπους ή τα ενυδρεία, τότε αλλάζει η λίστα...
 

harris

Member
Μηνύματα
15
Likes
13
Disneyland στο Παρίσι
Parque Warner έξω από τη Μαδρίτη
Port Aventura στην Costa Dorada (1 ώρα και κάτι έξω από τη Βαρκελώνη)
Τον Ιούλιο το πρόγραμμα έχει Tivoli στην Κοπεγχάγη

Τώρα αν εννοούμε θεματικά πάρκα τους ζωολογικούς κήπους ή τα ενυδρεία, τότε αλλάζει η λίστα...
Πώς ήταν το port aventura γιατί θα επισκεφθώ τη Βαρκελώνη το καλοκαίρι και σκέφτομαι να πάω!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Αν "θεματικό πάρκο" μπορεί να ονομαστεί η΄τεχνητή νήσος Σεντοζα στην Σιγκαπούρη, θα την συμπεριελάβω στην λίστα μου σαν μια απο τις μεγαλύτερες μπούρδες σε ολόκληρη την Ασία.
Τόσο ψεύτικη και οξυζαρισμένη, αδιάφορη και πλαστική, ντεμοντέ και αφελής, αποστειρωμένη και χωρίς συναίσθημα.... σαν την ίδια την Σιγκαπούρη.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πωπω θάψιμο... Ποια είσαι, ο εθνικός σταρ στην εκπομπή με το φτυάρι;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στη Σεντόζα δεν πήγα, αλλά το νυχτερινό σαφάρι ήταν ενδιαφέρον ως ιδέα, τουλάχιστον για την ηλικία που είχα όταν πήγα. Γενικά για τη Σιγκαπούρη συμφωνώ, ο ορισμός της αποστείρωσης (αλλά καλό φαγητό τουλάχιστον).
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.978
Αν "θεματικό πάρκο" μπορεί να ονομαστεί η΄τεχνητή νήσος Σεντοζα στην Σιγκαπούρη, θα την συμπεριελάβω στην λίστα μου σαν μια απο τις μεγαλύτερες μπούρδες σε ολόκληρη την Ασία.
Τόσο ψεύτικη και οξυζαρισμένη, αδιάφορη και πλαστική, ντεμοντέ και αφελής, αποστειρωμένη και χωρίς συναίσθημα.... σαν την ίδια την Σιγκαπούρη.

Φαντάσου έναν Σιγκαπουριανό στην Ινδία!!! :D
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Φαντάσου έναν Σιγκαπουριανό στην Ινδία!!! :D
χα χα χα.. θα εμφανιζόταν κάπως έτσι
awww.fireservice.gr_pyr_cms_files_dynamic_c73650_photo_0_ximikis_prostasias_el_GR.jpg


(Αν και μεγάλο μέρος του πληθυσμού της Σιγκαπούρης είναι Ινδοί, και έχουν και την δική τους συνοικία)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.978
Καλά ο άλλος στην Κούβα πρέπει να ήταν πολύ φρικαντέλος από τη φύση του...
Η στολή του Σιγκαπουριανού όλα τα λεφτά... θα είχα γλυτώσει κι εγώ πολύ dettol έτσι...:haha:
 

Libertine

Member
Μηνύματα
84
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona - Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πώς ήταν το port aventura γιατί θα επισκεφθώ τη Βαρκελώνη το καλοκαίρι και σκέφτομαι να πάω!
Είναι καταπληκτικό, είχα πάει για πρώτη φορά πριν 2 χρόνια και τον άλλο μήνα που πάω στη Βαρκελώνη θα ξαναπάω. Έχει το Furius Baco που είναι ένα από τα δέκα γρηγορότερα rollercoaster στον κόσμο, και το γρηγορότερο στην Ευρώπη. Επίσης έχει το Dragon Khan που είναι το 5ο ψηλότερο rollercoaster στον κόσμο, και το υψηλότερο στην Ευρώπη. Το μόνο κουραστικό είναι οι αναμονές... Αν έχεις άνεση χρημάτων, θα σου συνιστούσα να πάρεις pass που περνάς χωρίς αναμονή, αλλά η χρηματική διαφορά είναι αρκετά μεγάλη, κάτι λιγότερο νομίζω από τα διπλάσια χρήματα από το να πας με το απλό pass... Αξίζει με χίλια όμως! Α, και αν θυμάμαι καλά εκεί που βγάζεις εισιτήρια για το τρένο, έχει μία προσφορά στη διαδρομή αν πας ειδικά στο Port Aventura... Απλά τους πληρώνεις εκεί απευθείας και την είσοδο στο πάρκο. Εμείς το χρησιμοποιήσαμε και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα.

Επίσης για να μη βγω και εντελώς off topic, το άλλο πάρκο που έχω επισκεφτεί και ήταν από τα ωραιότερα, ήταν το Europa Park στο Rust, πριν από αρκετά χρόνια... Τώρα φαντάζομαι θα "φυσάει" ακόμα περισσότερο:clap:
 
Μηνύματα
127
Likes
22
Μου αρέσουν πολύ τα θεματικά πάρκα, έχω πάει σε 4 από αυτά:
-EuropaPark στην Καρλσρούη, με θέμα τους ευρωπαϊκούς πολιτισμούς
-MagicPark στο Φέρντεν (Βρέμη), ένα μεγάλο λούνα πάρκ με λίμνες, τρένα, κλπ
-Sherengeti στο Ανόβερο, για όσους έχουν όρεξη για σαφάρι, σαν να είσαι στην Κένυα!
-Playmobil Fun park στη Νυρεμβέργη, για τους φίλους και όχι μόνο των playmobil!
Στη Γερμανία έχει φοβερά πάρκα, τέλεια οργανωμένα χωρίς τεράστιο κόστος!

www.europapark.de
www.magicpark-verden.de
www.serengeti-park.de
http://playmobil-funpark.de
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom