Ποια θεματικά πάρκα έχετε επισκεφθεί;

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ονειρεμένο Ταξίδι
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Το (πρόθυμο για φωτό) στόμα που λέγαμε:
 

CptBill

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Μου προκαλει εντυπωση που κανεις δεν ανεφερε το europa park! Βρισκεται στο Rust της Γερμανιας, μια ανασα διπλα απο τη Γαλλια και θεωρειται ενα απο τα πιο διασημα εποχιακα θεματικα παρκα στο κοσμο (καλυτερο της eurodisney land οπως πολλοι αναφερουν). Εχει το ψηλοτερο roller coaster στην Ευρωπη και το 3ο γρηγοτερο επισης.
 

MarilenaAth

Member
Μηνύματα
121
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ...
Έχω επισκεφθεί το Phantasialand στην Γερμανία πρίν απο πολλά χρόνια ( 1998 ) που για να είμαι ειλεικρινής δεν θυμάμαι πολλά απο τα θέματά του συστηχώς... Έχω όμως φωτογραφίες που αφού τις σκανάρω (τότε δεν είχαμε την ψηφιακή...) θα τις ανεβάσω...
Θυμάμαι όμως οτι μου άρεσε πάρα πολύ!!! :clap:

Επίσης έχω επισκεφτεί την Disneyland στο Παρίσι πέρυσι τα Χριστούγεννα (2008) και απο τότε δηλώνω φούλ ερωτευμένη μαζί της...:bleh:
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ονειρεμένο Ταξίδι
LENSOIS MARAHENSES
Μου προκαλει εντυπωση που κανεις δεν ανεφερε το europa park! Βρισκεται στο Rust της Γερμανιας, μια ανασα διπλα απο τη Γαλλια και θεωρειται ενα απο τα πιο διασημα εποχιακα θεματικα παρκα στο κοσμο (καλυτερο της eurodisney land οπως πολλοι αναφερουν). Εχει το ψηλοτερο roller coaster στην Ευρωπη και το 3ο γρηγοτερο επισης.
Αν πας στην πρώτη σελίδα θα δείς ότι το αναφέρω:
http://www.travelstories.gr/102699-post10.html
Το επισκέφθηκα το 1975 (πρώτη χρονιά λειτουργίας του),2003,2004,2005,2006 και έχω ανεβεί και στο Roller coaster του (εμπειρία).
Βλέπεις έτυχε να ζήσω στο Freiburg οπότε το είχα δίπλα μου.
 

blaxerman

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΝΑΧΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΟΣΧΑ-ΙΑΠΩΝΙΑ
Το 2008 επισκεφτήκαμε με την κόρη μου 5 χρ. την Gardaland στην Λίμνη garda στην Βερονα. Φτιαγμένο σε μια πολύ ωραία περιοχή, το πάρκο έχει αρκετό φυσικό πράσινο, πολύ καλό και για παιδιά . Με μια μικρή επιβάρυνση μπορούσες επιπλέον να επισκεφτείς το ενυδρείο που βρίσκεται δίπλα στο πάρκο και είναι και αυτό πολύ ωραίο.
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΡΩΣΙΑ
Το 2008 επισκεφτήκαμε με την κόρη μου 5 χρ. την Gardaland στην Λίμνη Κόμο του Μιλάνου. Φτιαγμένο σε μια πολύ ωραία περιοχή, το πάρκο έχει αρκετό φυσικό πράσινο, πολύ καλό και για παιδιά . Με μια μικρή επιβάρυνση μπορούσες επιπλέον να επισκεφτείς το ενυδρείο που βρίσκεται δίπλα στο πάρκο και είναι και αυτό πολύ ωραίο.
πως είχα την εντύπωση πως η GARDALAND είναι στη λίμνη GARDA κοντά στη Βερόνα το όνομα εκεί με πάει ;;;
 

cookingparrot

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
δυστυχως εχω επισκεφτει μονο τη disneyland στο παρισι-2 φορες-και το παρκο του αστεριξ!
ηταν και τα 2 υπεροχοτατα!
μακαρι να μπορεσω συντομα να επισκεφτω περισσοτερα..
 

ktp

Member
Μηνύματα
30
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Surprise...!!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
To Port Aventura Theme Park (νομίζω δεν έχει αναφερθεί, αλλά αν κάνω λάθος τοτε sorry)
PortAventura - PortAventura
λίγο έξω από τη Βαρκελώνη. Είναι τεράστιο θεματικό πάρκο με θεματικά ξενοδοχεία, aquatic park (πισίνες και σχετικές τσουλήθρες) και Beach Club (για ξαπλες στην παραλία ή στην πισίνα). Προσωπική εμπειρία δεν έχω ακόμα αλλά τέλος Αυγούστου θα είμαστε εκεί με τον άντρα μου στο Hotel Gold River (το θέμα του είναι κάτι σε saloon) και θα σας πω εντυπώσεις μαζι με φωτο όταν επιστρέψω.

υγ. πιτσιρίκια δεν έχουμε :bleh:, μήπως παλιμπαιδίζουμε??? Μήπως???:D
 

Attachments

Carmen

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ακόμα το ψάχνουμε!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Θέλω να πάω παντού!
Εμείς τον Οκτώβριο που μας πέρασε πήγαμε με τις πιτσιρίκες μας στη Legoland (Γερμανία κοντά στην Ulm). Πραγματικά υπέροχο πάρκο με πολλές δραστηριότητές κυρίως για παιδιά. 4D κινηματογράφος, ενυδρείο και σε μικρογραφία διάσημα κτίρια της Ευρώπης φτιαγμένα από LEGO!
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κεντρική Αφρική

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.685
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom