Ποιο είναι το χειρότερο μέρος που έχετε επισκεφτεί και γιατί?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Mhtsaina82

Member
Μηνύματα
63
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΝΑΧΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟ ΙΤΑΛΙΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤ
ούτε εγώ συμφωνώ με τον lifesparker στο ηρακλειο εχω περάσει τους καλύτερους 3 μήνες της ζωής μου. και ναι ηταν και οι 3 διακοπες.
το χειρότερο μέρος που έχω πάει μέχρι τώρα εντος ελλάδος ηταν το καρπενήσι είναι ξενέροτο να ετοιμάζεσαι για χιονια γενάρη μηνα και να μην εχει χιονια ουτε στο χιονοδρομικο.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
....Να προστεθεί στα ανεπιθύμητα και το Καραισκάκη:(
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Οτι χειρότερο σε ότι αφορά τη βρωμιά, το καυσαέριο και τον συνωστισμό το έχω ζήσει στη Μπανγκόκ. Είχαμε μείνει στο Radisson Hotel που είναι απόκεντρο κοντά σε Νοσοκομείο και για να πάμε σε στάση του μετρό θέλαμε γύρω στα 15 λεπτά περπάτημα. Κατά τη διάρκεια της διαδρομής μέναμε έκπληκτοι από την απίστευτη βρωμιά στους δρόμους, τις παράγκες πάνω στα ρυάκια και την μυρωδιά που αναδυόταν... Για να μην πω τι σιχτίριασμα ρίχναμε όταν έπρεπε να πάρουμε ταξί με το κομφούζιο στους δρόμους... Απαπα... Αμα καταντήσει έτσι και η ΑΘήνα την πατήσαμε...:roll:
Με λίγα λόγια η Bangkok όπως την αγαπήσαμε! :D:D
Μια ζωντανή Ασιατική πρωτεύουσα!!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Πλατεια Ομονοιας.
Ενα οποιοδηποτε βραδυ μετα τις 12.
Ειναι το βασιλειο των αστεγων και της χαρτοκουτας.
Και εδω μιλαμε για την καρδια της Αθηνας.


Οδος Αθηνας
ενα οποιοδηποτε βραδυ απο οδο Μενανδρου μεχρι Αθηνας και τα γυρω στενα.


Πλ Βαθης,Κουμουνδουρου..κλπ

Αθηνα ωρα 0.
Δυστυχως.
 

Markos

Member
Μηνύματα
132
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ταϊλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Τανζανία - Ζανζιβάρη
Με λίγα λόγια η Bangkok όπως την αγαπήσαμε! :D:D
Μια ζωντανή Ασιατική πρωτεύουσα!!
Ακριβώς!!!

Δυστυχώς οι Έλληνες που πάνε πρώτη φορά στη Μπανγκόκ, οι 9 στους 10 έχουν αρνητική άποψη. (συνήθως όσοι πηγαίνουν γαμήλια ταξίδια σε εξωτικούς προορισμούς, χωρίς να έχουν μελετήσει την χώρα που επισκέπτονται...)

Αυτό ισχύει και για ταξιδιώτες που πηγαίνουν για πρώτη φορά εκτός Ευρώπης και δεν έχουν συνηθίσει σε έντονες πολιτισμικές αλλαγές. (δεν το αναφέρω αρνητικά)

Συνήθως αυτή η αίσθηση αποβάλλεται όσο ταξιδεύουμε περισσότερο ...


Προσωπικά, υπάρχουν πολλά μέρη στα οποία συνάντησα ανθρώπους ή συνθήκες που δεν μου άρεσαν. Παράλληλα όμως, τα θετικά ερεθίσματα ήταν πάντα περισσότερα, ώστε η συνολική εικόνα που έχω για τα μέρη που έχω επισκεφθεί να μην είναι αρνητική.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ακριβώς!!!


Συνήθως αυτή η αίσθηση αποβάλλεται όσο ταξιδεύουμε περισσότερο ...


Προσωπικά, υπάρχουν πολλά μέρη στα οποία συνάντησα ανθρώπους ή συνθήκες που δεν μου άρεσαν. Παράλληλα όμως, τα θετικά ερεθίσματα ήταν πάντα περισσότερα, ώστε η συνολική εικόνα που έχω για τα μέρη που έχω επισκεφθεί να μην είναι αρνητική.
markos έτσι ακριβώς ειναι τα πράγματα !!!!! το έθεσες ακριβώς !!!!
προσωπικά λατρεύω την bkk και κάθε φορά που πηγαινω προς τα εκεί ,μένω τουλάχιστον 4 μέρες .:p το έχω σάν τάμα !!:roll:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Η κως ήταν το μοναδικό νησί της Ελλάδας από όσα έχω πάει που δεν μου άρεσαν καθόλου. Αποπνικτικά πολύκοσμες οι παραλίες, νυχτερινά μαγαζιά που περισσότερο θύμιζαν ολλανδικά μπαρ παρά ελληνικά σε κάποια παραλία νησιού.
Είναι προφανές ότι προτίμησες τις τουριστικές παραλίες του νησιού (Ψαλίδι, Τιγκάκι) που η κατάσταση είναι όντως δράμα. Υπάρχουν όμως δεκάδες παραλίες στο νησί που είναι πάρα πολύ ήσυχες, ιδίως από τον Κέφαλο και πάνω όπου υπάρχουν πάρα πολύ μικροί κόλποι με πανέμορφα νερά. Ακόμη δε και έξω από τα Καρδάμαινα υπάρχουν ήσυχες παραλίες. Βρέθηκα στο νησί φέτος το καλοκαίρι και πέρασα τέλεια.
Εγώ ψηφίζω Σέριφο, διότι αν και είχε καλές παραλίες, είναι μικρό και βαρετό νησί!Πήγα για τριήμερο και ήθελα να φύγω από την πρώτη ημέρα.
 

BabisE

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες
Ταξίδι-Όνειρο
Μπελίζ
Βουκουρέστι

Το χειρότερο μέρος που έχω πάει είναι το πρώτο μου διήμερο ταξίδι στο Βουκουρέστι, όπου έβρεχε καταρρακτωδώς και σε συνδυασμό με τα τερατουργήματα του Τσαουσέσκου μου έδωσαν της εντύπωση της Gotham City του Batman.

Τελικά όμως η επαφή μου με ζεστούς ανθρώπους με έκαναν να σκεφτώ ότι δεν ήταν άσκημο ταξίδι.

Το ταξίδι έχει πάντα τρόπους να σε ανταμείψει.
 

Mexicano

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Mexico-USA-Guatemala
Ταξίδι-Όνειρο
America Latina
Το χειρότερο μέρος που έχω πάει είναι η Αθήνα. Έλεος 5.000.000 φίλοι μου.Πως ζείτε εκεί πέρα?
Στα πολύ χάλια είναι και η Ισπανία (κυρίως οι πόλεις έξω από την Μαδρίτη) λόγω θλιμένων και υπερβολικά σοβαρών ανθρώπων. Κατά τα άλλα η Μαδρίτη έχει φανταστικό κέντρο
 

davidcas

Member
Μηνύματα
38
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
Χειρότερες αρχιτεκτονικά-πολεοδομικά πόλεις φυσικά οι περισσότερες Ελληνικές, με ελάχιστες εξαιρέσεις.
Πολλές ξένες είναι λίγο λαβύρινθοι αλλα τουλάχιστον λες ότι έχουν χτιστεί πριν 300 χρόνια. Οι δικές μας που είναι σχετικά καινούργιες δεν δικαολογούνται.

Πιο βρώμικο μέρος, Εντφού - Αίγυπτος. Παντού ψωράλογα με βρώμικα κάρα, περιττώματα ζώων, υπαίθριες αγορές με μύγες να κάνουν πάρτυ... γενικά ένα χάος.

Πιο αφιλόξενοι, οι βούλγαροι σε κάποιες περιοχές.

Χειρότερο αίσθημα "νιώθω παρείσακτος", βουλγαρία επίσης (σε μη τουριστικό σημείο).
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom