Ποιο είναι το χειρότερο μέρος που έχετε επισκεφτεί και γιατί?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

STELLA CHANIA

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ-ΛΟΥΞΕΜΒΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
η χειροτερη περιοχη που εχω βρεθει ειναι κατι στενακια πισω απο του ψυρρη!! βραδυ κιολας!! βρωμια, ψυχοπλακωμα σκετο, αποπνυκτικα, μουντιλα απιστευτη!! με το αγορι μου ημουν και φοβομουν να κυκλοφορησω...παρακμη απολυτη! τυχαια βρεθηκαμε εκει και δεν εβλεπα την ωρα να φυγουμε απο κεινη τη φρικτη περιοχη!!!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Άσχετο αλλά σχετικό(!!!):

Αν αυτό εδώ το site δεν ήταν site αλλά τηλεοπτικό κανάλι, κι αυτό εδώ το φόρουμ δεν ήταν φόρουμ (με ανθρώπους που μοιράζονται το ίδιο πάθος και το ίδιο 'μικρόβιο') αλλά τηλεοπτική σειρά, ε, τότε...

...τότε αυτό το τόπικ θα είχε τίτλο 'Lost in space'.....

...και σ' αυτό ακριβώς το σημείο της συζήτης θα εμφανιζόταν το μικρό, κοντό ρομποτάκι με τις ερπύστριες για πόδια, που όλο έσωζε την κατάσταση, και θα σήκωνε τα στρουμπουλά χεράκια του και θ' άρχιζε να σκούζει 'Danger, danger!!!'....

....και η οικογένεια Ρόμπινσον (μαζί με τον μοχθηρό κύριο Σμιθ, που όλο τους έκανε άνω κάτω αλλά δεν έλειψε ποτέ από κανένα επεισόδιο, γιατί, πολύ απλά, όλη η σειρά θα έχανε το 'κάτι τι' της και όλο το πικάντικο γούστο της...), θα ήταν και πάλι ελεύθερη να ανακαλύψει καινούργιους δρόμους στο διάστημα κι εκεί όπου... 'where no man has ever been before'....

και ποιός θα σώσει τήν γή από τούς εξωγήινους και τα ufo ....μήπως ο Λευτέρηςb μαζι με τήν super souzan :haha::haha:
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Τέτοια αυτογνωσία ειλικρινά δεν την περίμενα manolism... κάτι είχα ψιλοκαταλάβει περί UFO αλλά τώρα που το επιβεβαιώνεις τι να πω , υποκλίνομαι...

Είμαι πραγματικά πολύ περίεργος να δω την άλλη σου όψη... ίσως θα είναι ένα πράμα σαν... την άλλη όψη του Λυκόφωτος...

Έμπαινε και γοήτευε Μανωλιό!!
Λεγε εσυ....δεν πειραζει...σου εχω σπεσιαλ δωματιο στο δρομοκαιτειο reserve μονο για εσενα....οποτε θες περνα να το χαρεις.....:bleh:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
, και απο εξωτερικο η Ιsparta στην Τουρκια.
λιγα με το χωριο της γιαγιας μου της Ευαγγελιας εεε!!!:shock::shock::shock::shock:
ασχημη πολη θεωρω το Sunderland στην Αγγλια !! τοσο βαρετη και μουντη πολη ,το μονο που την σωζει ειναι η περιοχη του πανεπιστημιου και η θεα πανω απο την γεφυρα. τιποτα αλλο!!! επισης και το Leicester η πολη που σπουδαζα,αυτην το μονο που την εσωζε ηταν οι pubs της!! εμπαινες μεσα και οταν τυχαινε να βρισκεσαι στο happy hour η πολη φανταζε μαγικη απο τις πολλες μπυρες!!!!:haha::haha::haha:
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Νομίζω ότι στο κεντρικό Ηράκλειο όντως δεν υπάρχει οικοδομικό τετράγωνο που να εμπίπτει στον ορισμό (αν εξαιρέσεις 2 τετράγωνα δεξιά κι αριστερά της Λ. Δικαιοσύνης). Παράλληλοι δρόμοι δεν υπάρχουν...
ΟΚ, δεν είναι όμορφη και ευχάριστη εικόνα πόλης (αν και τα τελευταία 5-6 χρόνια έχει βελτιωθεί πάρα πολύ), αλλά δεν είναι και η χειρότερη πόλη που έχω πάει, με τίποτα. Ας με συγχωρήσουν π.χ. οι Θεσσαλονικείς, αλλά θεωρώ την πόλη τους χειρότερη.
Ε, όχι και η Θεσσαλονίκη χειρότερη από το έκτρωμα του Ηρακλείου! Υπάρχει Θεός και βλέπει!
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
...τότε αυτό το τόπικ θα είχε τίτλο 'Lost in space'.....

...και σ' αυτό ακριβώς το σημείο της συζήτης θα εμφανιζόταν το μικρό, κοντό ρομποτάκι με τις ερπύστριες για πόδια, που όλο έσωζε την κατάσταση, και θα σήκωνε τα στρουμπουλά χεράκια του και θ' άρχιζε να σκούζει 'Danger, danger!!!'....
Rosa πάρε αυτό να έχεις :bleh:

 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Ε, όχι και η Θεσσαλονίκη χειρότερη από το έκτρωμα του Ηρακλείου! Υπάρχει Θεός και βλέπει!
μάλλον ο φίλος μας ο taver είναι από το Ηράκλειο... δεν εξηγείται αλλιώς! όχι φυσικά ότι πιστεύω πως η θεσσαλονίκη είναι πολύ όμορφη, αλλά από το Ηράκλειο καλύτερη τη βρίσκω...
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Ας μην το παρουμε προσωπικα με τις πολεις και τα χωρια του καθενος...
Για ολους ο τοπος τους ειναι ο καλυτερος και ειναι λογικο!
Για μενα όλη η Ελλαδα ειναι ομορφη!
Το χειροτερο μερος που εχω παει ειναι το Cancun στο Mexico. Ενα αμερικανικο εκτρωμα,αποκρουστικο και κιτσατο τελειως!! Ειναι θλιβερο πως ο ανθρωπος καταστρεφει την ομορφια της φυσης με τερατουργηματα!!:(
Ενας γερος μεξικανος μου ειπε πως ηταν παλια...Ενας παραδεισος! Οποιος εχει παει Τουλουμ ξερει...σαν εκει..
Ευτυχως που ειχαμε παει μονοι μας και φυγαμε..Θλιψη!:(
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Το χειροτερο μερος που εχω παει ειναι το Cancun στο Mexico. Ενα αμερικανικο /quote]

meli συμφωνώ με το cancun στο μεξικό,πράγματι τώρα που το ξανασκέφτομαι ήταν το χειρότερο,για τις προτιμήσεις μου πάντα ενοώ...:roll:
 

georgios

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ-ΛΑΟΣ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
το χειροτερο με διαφορα μερος που επισκεφτηκα ειναι η βομβαη της ινδιας. καταρχην υπαρχει τεραστια φτωχια στην περιοχη υπαρχουν ανθρωποι που κοιμουνται στους δρόμους, χωρις να γνωριζεις αν οντως κοιμουνται η εχουν πεθανει. υπαρχει τεραστιος συνοστισμος σε σημειο που προσπαθεις να αποφυγεις μην σε πατησουν και απο την αλλη μην πατησεις κανενα που κοιμαται στο πεζοδρομιο. υποψην κοιμουνται μονο με τα ρουχα τους, δηλ δεν εχουν ουτε καν κουβερτα και ως προσκεφαλο χρησιμοποιουν τα πεζουλια. γενικοτερα με την κατασταση ψιχοπλακωνεσαι και φοβασαι να κυκλοφορησεις. δεν συζηταμε για βρωμα. φανατστειτε εναν ανθρωπο και τα ρουχα του που εχεινα πληθει περιπου ενα χρονο και τωρα φανταστειτε 1000000 τετοιυς ανθρωπους και θα καταλαβετε τι εννοω
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.974
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
μάλλον ο φίλος μας ο taver είναι από το Ηράκλειο... δεν εξηγείται αλλιώς! όχι φυσικά ότι πιστεύω πως η θεσσαλονίκη είναι πολύ όμορφη, αλλά από το Ηράκλειο καλύτερη τη βρίσκω...
Δεν είμαι από το Ηράκλειο, αλλά είμαι όντως κατάγομαι από εκεί κοντά, και αναγκαστικά επισκέπτομαι το Ηράκλειο συχνά, καθ΄ οδόν από και πρός τον τόπο καταγωγής μου.
Αλλά πραγματικά θεωρώ το Ηράκλειο πιο "αυθεντικά άναρχο", και ως τέτοιο πιο αποδεκτό από κάτι τσιμεντουπόλεις όπως η Θεσσαλονίκη ή η Λάρισσα. Όχι ότι είναι όμορφη πόλη, ίσα ίσα, το γράφω και στο προηγούμενο post. Αλλά σε συνδυασμό και με τα υπόλοιπα στοιχεία που μετράνε για μια πόλη (πέρα από την ομορφιά), είναι κατά τη γνώμη μου ένα κλικ παραπάνω από τη Θεσσαλονίκη....
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Αλλά σε συνδυασμό και με τα υπόλοιπα στοιχεία που μετράνε για μια πόλη (πέρα από την ομορφιά), είναι κατά τη γνώμη μου ένα κλικ παραπάνω από τη Θεσσαλονίκη....

Γνωμες ειναι αυτες αγαπητε taver και ειναι ολες σεβαστες, θα μπορουσες ομως να διευκρινισεις ποια απο τα "υπολοιπα στοιχεια" ειναι αυτα στα οποία, κατα τη αποψη σου παντα, υπερτερει το Ηρακλειο εναντι της Θεσσαλονικης για να καταλαβουμε και εμεις τη λογικη των γραφομενων σου
Εν πασει περιπτωσει, και ας με συγχωρησουν οι καταγομενοι απο την πολη της Λαρισας την οποια προσωπικα θεωρω αρκετα συμπαθητικη και σε καμια περιπτωση τη χειροτερη της Ελλαδας, νομιζω πως ο παραλληλισμος της με την πολη της Θεσσαλονικης κατω απο την ταμπελα της "τσιμεντουπολης" ειναι τουλαχιστον ατυχης
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.203
Μηνύματα
883.671
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom