Πολωνία Πολωνία πρόγραμμα

EMMELEIA

Member
Μηνύματα
82
Likes
37
Γεια σας προγραμματίζω ταξίδι στην Πολωνία τον Αύγουστο 17-24/8 με τον άντρα μου και το κοριτσάκι μας 4 ετών με ακόμα 1 παρέα των ίδιω ατόμων και έχω βγάλει κάποιο πρόγραμμα αλλά θα ήθελα να μου πείτε αν είναι εφικτό ή να με καθοδηγήσετε για καλύτερο προγραμματισμό. Φτάνουμε πρωί 6,15 Βαρσοβία θα παραλάβουμε αυτοκίνητο που θα ενοικιάσουμε και θα ξεκινήσουμε το ταξίδι για το Zoo Safari Borysew που απέχει 1,5 ώρα και μετά από αυτό θα καταλήξουμε για διανυκτέρευση στο Βρότσλαβ. Την επομένη μέχρι αργά το απόγευμα ξενάγηση στην πόλη και μετά θα κατευθυνθούμε Κρακοβία 3 ώρες ταξίδι και διανυκτέρευση. Θα αφιερώσουμε 2 ολόκληρες μέρες για ξενάγηση στην Κρακοβία (Πύργος Βάβελ,Αουσβιτς,αλατορυχεία και παλιά πόλη) και 1 ολοήμερη εκδρομή στο Ζακοπάνε/Όρη Τάτρα. Την επόμενη θα ξεκινήσουμε πρωί με κατεύθυνση την Βαρσοβία και ενδιάμεσους σταθμούς στο Κάτοβιτσε και Τσεστόχοβα. Μας μένουν 2 μέρες Βαρσοβία και σκεφτόμουν την 1 μέρα να την αφιερώσω στην πόλη και την άλλη για εκδρομή στο Κάστρο Μαλμπορκ το οποίο έχει απόσταση 3 ώρες. Νομίζετε ότι είναι εφικτό ή θα είναι δύσκολο και κουραστικό? Σας ευχαριστώ και συγνώμη για την μεγάλη μου ανάρτηση
 
Μηνύματα
39
Likes
233
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Γεια σας προγραμματίζω ταξίδι στην Πολωνία τον Αύγουστο 17-24/8 με τον άντρα μου και το κοριτσάκι μας 4 ετών με ακόμα 1 παρέα των ίδιω ατόμων και έχω βγάλει κάποιο πρόγραμμα αλλά θα ήθελα να μου πείτε αν είναι εφικτό ή να με καθοδηγήσετε για καλύτερο προγραμματισμό. Φτάνουμε πρωί 6,15 Βαρσοβία θα παραλάβουμε αυτοκίνητο που θα ενοικιάσουμε και θα ξεκινήσουμε το ταξίδι για το Zoo Safari Borysew που απέχει 1,5 ώρα και μετά από αυτό θα καταλήξουμε για διανυκτέρευση στο Βρότσλαβ. Την επομένη μέχρι αργά το απόγευμα ξενάγηση στην πόλη και μετά θα κατευθυνθούμε Κρακοβία 3 ώρες ταξίδι και διανυκτέρευση. Θα αφιερώσουμε 2 ολόκληρες μέρες για ξενάγηση στην Κρακοβία (Πύργος Βάβελ,Αουσβιτς,αλατορυχεία και παλιά πόλη) και 1 ολοήμερη εκδρομή στο Ζακοπάνε/Όρη Τάτρα. Την επόμενη θα ξεκινήσουμε πρωί με κατεύθυνση την Βαρσοβία και ενδιάμεσους σταθμούς στο Κάτοβιτσε και Τσεστόχοβα. Μας μένουν 2 μέρες Βαρσοβία και σκεφτόμουν την 1 μέρα να την αφιερώσω στην πόλη και την άλλη για εκδρομή στο Κάστρο Μαλμπορκ το οποίο έχει απόσταση 3 ώρες. Νομίζετε ότι είναι εφικτό ή θα είναι δύσκολο και κουραστικό? Σας ευχαριστώ και συγνώμη για την μεγάλη μου ανάρτηση
Καλησπέρα και καλή αναχώρηση!!!!
Εμείς είχαμε πάει Καταχείμωνο στην Πολωνία και την ζήσαμε στα χιόνια και πολύ κρύα της. Είναι πανέμορφη χώρα και θα ξανα πηγαίναμε 1000 φορές. Έχει μία παραμυθένια ομορφιά!
Αν είστε άνθρωποι της περιπέτειας και της κούρασης θα σας βγει μια χαρά το πρόγραμμα σας.
Ειδικά η Βαρσοβία γυρίζεται σε μισή ημέρα , όχι σε 1! Είναι μία πόλη αρκετά εύκολη και πολύ όμορφη. Ειδικά το κέντρο της. Δεν ξέρω αν την εποχή που πάτε είναι ανοιχτό το παζάρι /αγορά. Είναι κάτι που αξίζει απίστευτα πολύ , ιδιαιτέρως για το παιδί! Να φάτε Ουγγρικό Langos ( ναι ουγγρικό χαχαχα κι όχι πολωνικό) και να μην ξεχάσετε να επισκεφθείτε το καφέ που σερβίρει μία από τις ωραιότερες σοκολάτες της Ευρώπης : Βέντελ λέγεται το μαγαζί.
Επίσης, αξίζει να επισκεφθείτε το Μουσείο Πολέμου. Είναι από το ομορφότερα μουσεία που έχουμε συναντήσει!
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
Εξαρτάται από τα γούστα. Κατ' εμέ η Βαρσοβία θέλει διήμερο για να μπορείτε να δείτε και τη νέα πόλη ή να κάνετε καμία βόλτα στο Παλάτι Βιλανοβ ή στο πάρκο Λαζιένκι. Σε μία μέρα βλέπεις μόνο τη παλιά πόλη. Επίσης, το Βρότσλαβ θέλει σίγουρα μία γεμάτη μέρα για το κέντρο του και πάλι. Από εκεί και πέρα Κρακοβία διήμερο με εκδρομές σε αλατορυχεία και Αούσβιτς σημαίνει ότι απλά θα κάνετε μία μικρή βόλτα γύρω από τη κεντρική πλατεία και το κάστρο της Βαβέλ και με την προϋπόθεση βέβαια να βγάλετε την ίδια μέρα Αλατορυχεία και Αούσβιτς. Καλά εννοείτε ότι για μουσεία κτλ δεν θα έχετε χρόνο.
Εγώ προσωπικά θα έδινα δύο γεμάτες μέρες στη Κρακοβία, μία για εκδρομές σε αλατορυχεία και Αουσβιτς και μία για Ζακοπάνε. Συνεπώς, 4 για Κρακοβία. Συν δύο γεμάτες για Βαρσοβία η οποία εχει ενδιαφέρουσα νέα πόλη και είναι αμαρτία να βολτάρετε μόνο στη παλιά της πόλη. Και τέλος, μία γεμάτη για το Βρότσλαβ, που θεωρώ ότι είναι κουκλίστικό και πιθανόν η κεντρική του πλατεία να είναι και η πιο όμορφη από τις τρεις αυτές πόλεις.
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Πρόσφατα γύρισα από Πολωνία..Είχαμε πάει μόνο Κρακοβία βέβαια ..αλλά αν θέλετε το Πρόγραμμα να σας βγει έτσι θα πρέπει να αφιερώσετε μια μέρα στην πόλη(παλιά πόλη, κάστρο, εβραϊκή συνοικία κλπ) και την ίδια μέρα να επισκεφτείτε Άουσβιτς και αλατορυχεία, το οποίο έκανα και μπορώ να πω με κούρασε λιγάκι. Ωστόσο η συμβουλή μου είναι να χαρείς το ταξίδι και να μην αγχωθείς για τον προγραμματισμό ακόμα και αν δε σας βγουν όλα όπως τα κανονίζεις! :)
 

EMMELEIA

Member
Μηνύματα
82
Likes
37
Καλησπέρα και καλή αναχώρηση!!!!
Εμείς είχαμε πάει Καταχείμωνο στην Πολωνία και την ζήσαμε στα χιόνια και πολύ κρύα της. Είναι πανέμορφη χώρα και θα ξανα πηγαίναμε 1000 φορές. Έχει μία παραμυθένια ομορφιά!
Αν είστε άνθρωποι της περιπέτειας και της κούρασης θα σας βγει μια χαρά το πρόγραμμα σας.
Ειδικά η Βαρσοβία γυρίζεται σε μισή ημέρα , όχι σε 1! Είναι μία πόλη αρκετά εύκολη και πολύ όμορφη. Ειδικά το κέντρο της. Δεν ξέρω αν την εποχή που πάτε είναι ανοιχτό το παζάρι /αγορά. Είναι κάτι που αξίζει απίστευτα πολύ , ιδιαιτέρως για το παιδί! Να φάτε Ουγγρικό Langos ( ναι ουγγρικό χαχαχα κι όχι πολωνικό) και να μην ξεχάσετε να επισκεφθείτε το καφέ που σερβίρει μία από τις ωραιότερες σοκολάτες της Ευρώπης : Βέντελ λέγεται το μαγαζί.
Επίσης, αξίζει να επισκεφθείτε το Μουσείο Πολέμου. Είναι από το ομορφότερα μουσεία που έχουμε συναντήσει!
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση εύχομαι να τα προλάβουμε όλα! Αν και μάλλον θα είναι κουραστικό

Πρόσφατα γύρισα από Πολωνία..Είχαμε πάει μόνο Κρακοβία βέβαια ..αλλά αν θέλετε το Πρόγραμμα να σας βγει έτσι θα πρέπει να αφιερώσετε μια μέρα στην πόλη(παλιά πόλη, κάστρο, εβραϊκή συνοικία κλπ) και την ίδια μέρα να επισκεφτείτε Άουσβιτς και αλατορυχεία, το οποίο έκανα και μπορώ να πω με κούρασε λιγάκι. Ωστόσο η συμβουλή μου είναι να χαρείς το ταξίδι και να μην αγχωθείς για τον προγραμματισμό ακόμα και αν δε σας βγουν όλα όπως τα κανονίζεις! :)
Ευχαριστώ πολύ! Ίσως αν είχαμε ακόμα 1 μέρα να ήταν καλύτερα αλλά αν δεν προλάβουμε και κάτι δεν πειράζει όπως λες και εσύ!

Εξαρτάται από τα γούστα. Κατ' εμέ η Βαρσοβία θέλει διήμερο για να μπορείτε να δείτε και τη νέα πόλη ή να κάνετε καμία βόλτα στο Παλάτι Βιλανοβ ή στο πάρκο Λαζιένκι. Σε μία μέρα βλέπεις μόνο τη παλιά πόλη. Επίσης, το Βρότσλαβ θέλει σίγουρα μία γεμάτη μέρα για το κέντρο του και πάλι. Από εκεί και πέρα Κρακοβία διήμερο με εκδρομές σε αλατορυχεία και Αούσβιτς σημαίνει ότι απλά θα κάνετε μία μικρή βόλτα γύρω από τη κεντρική πλατεία και το κάστρο της Βαβέλ και με την προϋπόθεση βέβαια να βγάλετε την ίδια μέρα Αλατορυχεία και Αούσβιτς. Καλά εννοείτε ότι για μουσεία κτλ δεν θα έχετε χρόνο.
Εγώ προσωπικά θα έδινα δύο γεμάτες μέρες στη Κρακοβία, μία για εκδρομές σε αλατορυχεία και Αουσβιτς και μία για Ζακοπάνε. Συνεπώς, 4 για Κρακοβία. Συν δύο γεμάτες για Βαρσοβία η οποία εχει ενδιαφέρουσα νέα πόλη και είναι αμαρτία να βολτάρετε μόνο στη παλιά της πόλη. Και τέλος, μία γεμάτη για το Βρότσλαβ, που θεωρώ ότι είναι κουκλίστικό και πιθανόν η κεντρική του πλατεία να είναι και η πιο όμορφη από τις τρεις αυτές πόλεις.
Ευχαριστώ πολύ για την κατατοπιστική απάντηση! Ίσως αποφασίσω να αφήσω πίσω το Ζακοπάνε/Ορη Τάτρα ή το Κάστρο Μάλμπορκ για να απολάυσω την Κρακοβία και την Βαρσοβία καλύτερα!
 
Last edited by a moderator:

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Γεια σας προγραμματίζω ταξίδι στην Πολωνία τον Αύγουστο 17-24/8 με τον άντρα μου και το κοριτσάκι μας 4 ετών με ακόμα 1 παρέα των ίδιω ατόμων και έχω βγάλει κάποιο πρόγραμμα αλλά θα ήθελα να μου πείτε αν είναι εφικτό ή να με καθοδηγήσετε για καλύτερο προγραμματισμό. Φτάνουμε πρωί 6,15 Βαρσοβία θα παραλάβουμε αυτοκίνητο που θα ενοικιάσουμε και θα ξεκινήσουμε το ταξίδι για το Zoo Safari Borysew που απέχει 1,5 ώρα και μετά από αυτό θα καταλήξουμε για διανυκτέρευση στο Βρότσλαβ. Την επομένη μέχρι αργά το απόγευμα ξενάγηση στην πόλη και μετά θα κατευθυνθούμε Κρακοβία 3 ώρες ταξίδι και διανυκτέρευση. Θα αφιερώσουμε 2 ολόκληρες μέρες για ξενάγηση στην Κρακοβία (Πύργος Βάβελ,Αουσβιτς,αλατορυχεία και παλιά πόλη) και 1 ολοήμερη εκδρομή στο Ζακοπάνε/Όρη Τάτρα. Την επόμενη θα ξεκινήσουμε πρωί με κατεύθυνση την Βαρσοβία και ενδιάμεσους σταθμούς στο Κάτοβιτσε και Τσεστόχοβα. Μας μένουν 2 μέρες Βαρσοβία και σκεφτόμουν την 1 μέρα να την αφιερώσω στην πόλη και την άλλη για εκδρομή στο Κάστρο Μαλμπορκ το οποίο έχει απόσταση 3 ώρες. Νομίζετε ότι είναι εφικτό ή θα είναι δύσκολο και κουραστικό? Σας ευχαριστώ και συγνώμη για την μεγάλη μου ανάρτηση
Το πρόγραμμα μου ακούγεται αρκετά κουραστικό, είστε συνέχεια στο δρόμο. Κατοβίτσε είναι από τις πλέον αδιάφορες πόλεις της Πολωνίας, υπάρχει λόγος που θέλετε στάση εκεί; Τσεστοχόβα φαντάζομαι θέλετε να δείτε το μοναστήρι; Γιατί και πάλι δε λέει κάτι η πόλη. Θα άφηνα το Μάλμπορκ απ έξω (αν και πανέμορφο) και θα αφιέρωνα παραπάω χρόνο στη Βαρσοβία. Και το Ζακοπάνε ίσως έβγαζα γιατί και για την Κρακοβία δεν αφήσατε πολύ χρόνο.

Είναι πανέμορφη χώρα και θα ξανα πηγαίναμε 1000 φορές. Έχει μία παραμυθένια ομορφιά!
Συμφωνώ απόλυτα!

Ειδικά η Βαρσοβία γυρίζεται σε μισή ημέρα , όχι σε 1!
Διαφωνώ απόλυτα!
 

EMMELEIA

Member
Μηνύματα
82
Likes
37
Το πρόγραμμα μου ακούγεται αρκετά κουραστικό, είστε συνέχεια στο δρόμο. Κατοβίτσε είναι από τις πλέον αδιάφορες πόλεις της Πολωνίας, υπάρχει λόγος που θέλετε στάση εκεί; Τσεστοχόβα φαντάζομαι θέλετε να δείτε το μοναστήρι; Γιατί και πάλι δε λέει κάτι η πόλη. Θα άφηνα το Μάλμπορκ απ έξω (αν και πανέμορφο) και θα αφιέρωνα παραπάω χρόνο στη Βαρσοβία. Και το Ζακοπάνε ίσως έβγαζα γιατί και για την Κρακοβία δεν αφήσατε πολύ χρόνο.

Συμφωνώ απόλυτα!


Διαφωνώ απόλυτα!
Νομίζω ότι έχεις δίκαιο για το Ζακοπάνε και Μάλμπορκ για το Κατοβίτσε θα το κάναμε απλά σαν σταθμό στον δρόμο για Βαρσοβία αλλά μπορούμε να το προσπεράσουμε για Τσεστόχοβα για σταθμό και το μοναστήρι. Ευχαριστώ πολύ θα το σκεφτώ!
 
Last edited by a moderator:

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ε τότε μη σταματήσετε Κατοβίτσε, δεν υπάρχει τίποτα να δείτε! Και για το μοναστήρι ψάξτε το λίγο πρώτα γιατί απ'οτι θυμάμαι η εικόνα δεν είναι διαθέσιμη όλη τη μέρα. Την "αποκαλύπτουν" κάποιες συγκεκριμένες ώρες μόνο.
 

EMMELEIA

Member
Μηνύματα
82
Likes
37
Ε τότε μη σταματήσετε Κατοβίτσε, δεν υπάρχει τίποτα να δείτε! Και για το μοναστήρι ψάξτε το λίγο πρώτα γιατί απ'οτι θυμάμαι η εικόνα δεν είναι διαθέσιμη όλη τη μέρα. Την "αποκαλύπτουν" κάποιες συγκεκριμένες ώρες μόνο.
Αλήθεια? Δεν το ήξερα! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες!
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
Ειδικά η Βαρσοβία γυρίζεται σε μισή ημέρα , όχι σε 1!
Μπορείτε να μας δώσετε ένα ενδεικτικό πρόγραμμα μισής μέρας που ακολουθησατε και είδατε κοτζαμ πρωτεύουσα της Πολωνίας;

να μην ξεχάσετε να επισκεφθείτε το καφέ που σερβίρει μία από τις ωραιότερες σοκολάτες της Ευρώπης : Βέντελ λέγεται το μαγαζί.
Η Wendel είναι σοκολατοβιομηχανια η οποία διατηρεί και καφέ-σοκολατερι στις μεγάλες πόλεις της Πολωνίας και σε κεντρικά σημεία φυσικά. Έχει και στη Βαρσοβία και στη Κρακοβία.
 
Μηνύματα
39
Likes
233
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Μπορείτε να μας δώσετε ένα ενδεικτικό πρόγραμμα μισής μέρας που ακολουθησατε και είδατε κοτζαμ πρωτεύουσα της Πολωνίας;


Η Wendel είναι σοκολατοβιομηχανια η οποία διατηρεί και καφέ-σοκολατερι στις μεγάλες πόλεις της Πολωνίας και σε κεντρικά σημεία φυσικά. Έχει και στη Βαρσοβία και στη Κρακοβία.

Δεν έκατσα να εξηγηήσω τί έιναι και τί δεν είναι. Ωστόσο, τι διαφορετικό είπαμε;;; Wendel λέγεται το μαγαζί και αποτελεί εγγύηση! Έχει σημασία κάτι παραπάνω;;;


Όσο για το πώς γυρίσαμε την Βαρσοβία , δεν έχω μπροστά μου το πρόγραμμα που ακολουθήσαμε λόγω μετακόμισης. Ωστόσο, όταν το έχω μπροστά μου μπορώ να το αναρτήσω. Εμείς ξεκινούσαμε 7 το πρωί το τουρ! Αν κάποιος διαθέτει μονάχα 1-2 ημέρες δεν απαιτεί αν δει κάθε σημείο φανερό και κρυφό, αλλά να πάρει μία γεύση..και αυτή τη γεύση μπορεί να την πάρει άνετα σε 1 ημέρα κάποιος.

Επίσης, τον τόνο σου, που ενέχει ειρωνεία, δεν μπορώ να τον επεξηγήσω..
Επειδή κάποιοι θεωρείτε πως είστε ειδήμονες στα ταξίδια ( και μπορεί να είστε δεν το αμφισβητώ) θαρρείτε πως είστε αυθεντίες και έχετε το δικαίωμα της έπαρσης και της ειρωνείας; Υπάρχουν και πιο σημαντικά πράγματα σε αυτή τη ζωή! Στο κάτω-κάτω για ταξίδια μιλάμε , όχι για πυρηνική φυσική! Αν θεωρείτε πως κάνει κάποιος λάθος μπορείτε να το συζητήσετε με ωραιότερο τρόπο!
 
Μηνύματα
39
Likes
233
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Γεια σας προγραμματίζω ταξίδι στην Πολωνία τον Αύγουστο 17-24/8 με τον άντρα μου και το κοριτσάκι μας 4 ετών με ακόμα 1 παρέα των ίδιω ατόμων και έχω βγάλει κάποιο πρόγραμμα αλλά θα ήθελα να μου πείτε αν είναι εφικτό ή να με καθοδηγήσετε για καλύτερο προγραμματισμό. Φτάνουμε πρωί 6,15 Βαρσοβία θα παραλάβουμε αυτοκίνητο που θα ενοικιάσουμε και θα ξεκινήσουμε το ταξίδι για το Zoo Safari Borysew που απέχει 1,5 ώρα και μετά από αυτό θα καταλήξουμε για διανυκτέρευση στο Βρότσλαβ. Την επομένη μέχρι αργά το απόγευμα ξενάγηση στην πόλη και μετά θα κατευθυνθούμε Κρακοβία 3 ώρες ταξίδι και διανυκτέρευση. Θα αφιερώσουμε 2 ολόκληρες μέρες για ξενάγηση στην Κρακοβία (Πύργος Βάβελ,Αουσβιτς,αλατορυχεία και παλιά πόλη) και 1 ολοήμερη εκδρομή στο Ζακοπάνε/Όρη Τάτρα. Την επόμενη θα ξεκινήσουμε πρωί με κατεύθυνση την Βαρσοβία και ενδιάμεσους σταθμούς στο Κάτοβιτσε και Τσεστόχοβα. Μας μένουν 2 μέρες Βαρσοβία και σκεφτόμουν την 1 μέρα να την αφιερώσω στην πόλη και την άλλη για εκδρομή στο Κάστρο Μαλμπορκ το οποίο έχει απόσταση 3 ώρες. Νομίζετε ότι είναι εφικτό ή θα είναι δύσκολο και κουραστικό? Σας ευχαριστώ και συγνώμη για την μεγάλη μου ανάρτηση

Σίγουρα θα είναι κουραστικό, δεν το συζητάμε. Οι συνιστώσες που συντελούν στην εκάστοτε δυσκολία ενός ταξιδιού είναι πολλαπλές. Δεν έγκεται μονάχα στην χιλιομετρική απόσταση ( σημαντική παράμετρος!!!!), αλλά και στην ευκολία του κάθε ταξιδιώτη. Το πώς/πόσο αντέχει, το τί αντέχει και το τί έχει ανάγκη να δει! Υπάρχουν άνθρωποι που αγαπούν τα ταξίδια αλλά δεν τους αφορά τα μουσειακό σημεία μιας πόλης/χώρας. Θεωρούν άλλα πράγματα σημαντικά. Άλλος μπορεί να θέλει να γνωρίσει την επαρχία, άλλος απλώς να δει πώς ζει ο κόσμος γυρνώντας όλη μέρα 24 ώρες.. Άλλος μπορεί να τα θέλει όλα.
Κανόνες λοιπόν τέτοιου τύπου δεν υπάρχουν!
Τώρα αν θέλετε να δείτε ό,τι ιστορικό σημείο ( και μουσεία εννοώντας) , όλη την παλιά πόλη, όλη την νέα πόλη κ.ο.κ. εξονυχιστικά , αυτό δεν χρειάζεται να είσαι αυθεντία για να πεις σε κάποιον: όχι δεν γυρνιέται!
Αν όμως καλύπτεσθε,
1)το πρωί: με έναν περίπατο στην παλιά πόλη που ΝΑΙ είναι εφικτός σε ελάχιστες ώρες (στον Βασιλικό Δρόμο που συνδέει το παλάτι του Wilanow με το κάστρο της παλιάς πόλης, μια σοκολάτα στην Wendel και μία βόλτα στην αγορά,
2)το μεσημέρι: στο μουσείο της Εξέγερσης , το οποίο θεωρώ ΚΟΡΥΦΗ! ,
3) και το απόγευμα βόλτα στην καινούρια πόλη σταματώντας για φαγητό όπου σας αρέσει, για καφέ στα γραφικά στενά της αλλά και για μια μικρή στάση στο μουσειο της Μαρί Κιουρί : ΝΑΙ αυτό είναι εφικτό..και θα έχετε πάρει μια πολύ όμορφη γεύση!
4) κι αντέχετε το βράδυ για φαγητο σε γραφικά εστιατόρια στην παλιά πόλη.

Κάποια στιγμή ίσως ξανά γυρίσετε για να κλείσετε αρκετές τρύπες. Αρκετά κουραστικό ΟΛΟ αυτό σε μία ημέρα! Αλλά μπορείτε να το κάνετε. Εξαρτάται από εσάς και μόνο. Εμείς εχουμε γυρίσει χωρες και χώρες και δεν κοιμόμασταν πάνω από 4-5 ώρες κάθε ημέρα.. Τρέχουμε από μουσείο σε μουσείο, από συνοικία σε συνοικία, πίνουμε 20λεπτους καφέδες σε ιστορικά καφέ και αυτή η κούραση μας δίνει ενέργεια. Έτσι μας αρέσει να ζούμε! Ο καθένας έχει τους χρόνους και τις προτεραιότητες του. :)
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.680
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom