Πολωνία Πολωνία πρόγραμμα

Mantaralena

Member
Μηνύματα
45
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Πέρυσι τον Οκτώβριο πέρασα ένα υπέροχο τριήμερο στο Γκντανσκ, μακάρι να είχα κι άλλες μέρες να διαθέσω. Ωραία πόλη, ενδιαφέροντα μουσεία, θα επισκεφτείς το κοντινό Σόποτ για να περπατήσεις δίπλα στην Βαλτική και θα κάνεις και μια ημερήσια στο Κάστρο του Μάλμπορκ.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του forum!θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει ενα 3 ημερο στο Γκντασκ η στο Βροκλαου?λενε οτι το γκντασκ ειναι μαγικο ειδικα τον χειμωνα..σκεφτομαι για ενα ταξιδακι μεταξυ νοεμβριου-δεκεμβριου..!
Και εγώ Γκντανσκ θα έλεγα! Πιο ιδιαιτερη πόλη γιατί έχει και θάλασσα.
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
Και εγώ Γκντανσκ θα έλεγα! Πιο ιδιαιτερη πόλη γιατί έχει και θάλασσα.
για εκει το σκεφτομαι και εγω περισσοτερο..εχω διαβασει πολυ καλα λογια το γκντασκ!ενα 2 ημερο προγραμμα να μου προτεινει καποιος εκει?αξιοθεατα και μερη που αξιζουν να επισκεφτεις εκτος απο σοποτ που θα διαθεσω μια ημερα εκει..και φαγητο και ποτο που αξιζει να παω και τα εχει επισκεπτει!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
για εκει το σκεφτομαι και εγω περισσοτερο..εχω διαβασει πολυ καλα λογια το γκντασκ!ενα 2 ημερο προγραμμα να μου προτεινει καποιος εκει?αξιοθεατα και μερη που αξιζουν να επισκεφτεις εκτος απο σοποτ που θα διαθεσω μια ημερα εκει..και φαγητο και ποτο που αξιζει να παω και τα εχει επισκεπτει!
Για 2μερο οριακά προλαβαίνεις αυτά που γράφτηκαν ήδη, Sopot και κάστρο Malbork.
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
Για 2μερο οριακά προλαβαίνεις αυτά που γράφτηκαν ήδη, Sopot και κάστρο Malbork.
απο το 3 ημερο μου θελω να αφιερωσω την μια ημερα στο σοποτ!τις αλλες 2 ημερες στο γκντασκ τι αξιζει να δει καποιος για να εχει μια πληρης εικονα της πολης ?
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
απο το 3 ημερο μου θελω να αφιερωσω την μια ημερα στο σοποτ!τις αλλες 2 ημερες στο γκντασκ τι αξιζει να δει καποιος για να εχει μια πληρης εικονα της πολης ?
Το Σοποτ τους χειμερινούς μήνες είναι να πας να κάνεις καμιά βόλτα στη θάλασσα να πιεις και καμιά μπύρα και να επιστρέψεις. Ένα 2ωρο είναι αρκετό.
Για Νοέμβριο και Δεκέμβριο εγώ θα σου πρότεινα να επισκεφτείς το Βρότσλαβ.
 
Last edited:

Mantaralena

Member
Μηνύματα
45
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
απο το 3 ημερο μου θελω να αφιερωσω την μια ημερα στο σοποτ!τις αλλες 2 ημερες στο γκντασκ τι αξιζει να δει καποιος για να εχει μια πληρης εικονα της πολης ?
έχει ξεκινήσει ωραία κι αναλυτική ιστορία για Γκντανσκ και πέριξ ο @themischar . Μπορείς να αντλήσεις από εκεί πληροφορίες. Πάντως είναι κρίμα να μην επισκεφτείς το κάστρο του Μάλμπορκ.
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
έχει ξεκινήσει ωραία κι αναλυτική ιστορία για Γκντανσκ και πέριξ ο @themischar . Μπορείς να αντλήσεις από εκεί πληροφορίες. Πάντως είναι κρίμα να μην επισκεφτείς το κάστρο του Μάλμπορκ.
Θα το έχω στα υπόψη μου!σε ευχαριστώ για την πληροφορία!πολύ ωραίο θέμα όντως άνοιξε ο Themis!θα αντλήσω περισσότερες πληροφορίες από εκεί!Καλημέρα!
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή - Παταγονία
Καλησπέρα σε όλους. Προγραμματίζω ένα 7ήμερο στην Πολωνία με 4ήμερη παραμονή στην Κρακοβία και για τις επόμενες 3 ημέρες είμαι μεταξύ Βαρσοβίας ή Βρότσλαβ. Ποιά από τις δύο πόλεις να επιλέξω. Περιμένω τα φώτα σας από τους έχοντες γνώση!!!
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Καλησπέρα σε όλους. Προγραμματίζω ένα 7ήμερο στην Πολωνία με 4ήμερη παραμονή στην Κρακοβία και για τις επόμενες 3 ημέρες είμαι μεταξύ Βαρσοβίας ή Βρότσλαβ. Ποιά από τις δύο πόλεις να επιλέξω. Περιμένω τα φώτα σας από τους έχοντες γνώση!!!
Εγώ θα σου έλεγα 3 μέρες Κρακοβια, μια (ίσως αυθημερόν, με το τρένο είναι κοντά) στο Βροτσλαφ και τρεις Βαρσοβια. Νομίζω ότι 4 μέρες για Κρακοβια είναι πολλες.
 

themischar

Member
Μηνύματα
483
Likes
4.518
Επόμενο Ταξίδι
Έλα (μου) ντε
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του forum!θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει ενα 3 ημερο στο Γκντασκ η στο Βροκλαου?λενε οτι το γκντασκ ειναι μαγικο ειδικα τον χειμωνα..σκεφτομαι για ενα ταξιδακι μεταξυ νοεμβριου-δεκεμβριου..!
έχει ξεκινήσει ωραία κι αναλυτική ιστορία για Γκντανσκ και πέριξ ο @themischar . Μπορείς να αντλήσεις από εκεί πληροφορίες. Πάντως είναι κρίμα να μην επισκεφτείς το κάστρο του Μάλμπορκ.
Η ιστορία, για το Tricity, ολοκληρώθηκε :

https://www.travelstories.gr/community/threads/Στο-trojmiasto-tricity-της-Βαλτικής-Θάλασσας.61959/
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.585
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom