Πορτογαλία Πορτογαλία

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
Μπορούμε να φέρουμε τα ταρτακια της Πορτογαλίας; πωλούνται στο αεροδρόμιο;
Αν πάρω από έξω θα περάσουν από το έλεγχο η θα πρέπει να τα φάω εκεί;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μπορούμε να φέρουμε τα ταρτακια της Πορτογαλίας; πωλούνται στο αεροδρόμιο;
Αν πάρω από έξω θα περάσουν από το έλεγχο η θα πρέπει να τα φάω εκεί;
Ναι περνάνε. Τα εξιδεικευμένα μαγαζιά τα βάζουν σε ειδικά κουτιά που δεν πιάνουν περιττό χώρο, ό,τι πρέπει για ταξίδι.
Σίγουρα τα πουλάνε και στο αεροδρόμιο.
Πάρε από την πόλη και συμπλήρωσε στο αεροδρόμιο :)
 

JoanneKapa

Member
Μηνύματα
185
Likes
1.399
Επόμενο Ταξίδι
Περού - Βολιβία - Χιλή
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Καλησπέρα σε όλους! Θα είμαστε Πορτογαλία με την κολλητή μου 28/01 - 03/2. Πόρτο έχω ξαναπάει (μαγικό).
Θα μετακινηθούμε με μεταφορικά κ θέλω τα φώτα σας σχετικά με το πρόγραμμα..
Α: Πάμε απευθείας από αεροδρόμιο Coimbra για 1 δ/Ν, έπειτα Πόρτο για 2 και τέλος Λισαβόνα 3.
Β: Λισαβόνα 3, Πόρτο 2, Λισαβόνα 1.
Ή
Γ: 3 Πόρτο, 3 Λισαβόνα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα σε όλους! Θα είμαστε Πορτογαλία με την κολλητή μου 28/01 - 03/2. Πόρτο έχω ξαναπάει (μαγικό).
Θα μετακινηθούμε με μεταφορικά κ θέλω τα φώτα σας σχετικά με το πρόγραμμα..
Α: Πάμε απευθείας από αεροδρόμιο Coimbra για 1 δ/Ν, έπειτα Πόρτο για 2 και τέλος Λισαβόνα 3.
Β: Λισαβόνα 3, Πόρτο 2, Λισαβόνα 1.
Ή
Γ: 3 Πόρτο, 3 Λισαβόνα.
Σίγουρα φεύγετε από Λισσαβόνα. Μάλλον και η άφιξή σας είναι Λισσαβόνα. Εγώ θα έκανα (το έχω κάνει με εσωτερική πτήση) το Γ. Αλλά αν δεν σας πειράζει η φασαρία της αλλαγής 3 καταλυμάτων και το Α έχει τις χάρες του.
 

JoanneKapa

Member
Μηνύματα
185
Likes
1.399
Επόμενο Ταξίδι
Περού - Βολιβία - Χιλή
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Ναι, ξέχασα να το αναφέρω. Οι πτήσεις είναι από και προς Λισαβόνα. Οκ, λοιπόν! 3 μέρες Λισαβόνα με sintra μαζί, φτάνουν? Την coimbra την κάνω ημερήσια από κάποια πόλη ή την αφήνω απ'εξω?
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.114
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Ναι, ξέχασα να το αναφέρω. Οι πτήσεις είναι από και προς Λισαβόνα. Οκ, λοιπόν! 3 μέρες Λισαβόνα με sintra μαζί, φτάνουν? Την coimbra την κάνω ημερήσια από κάποια πόλη ή την αφήνω απ'εξω?
Ε την πρώτη μέρα οντως μπορείτε να μείνετε Coimbra ιδιως αν φτάνετε νωρις Λισαβόνα... Λισαβόνα ιδανικα με Σιντρα μαζι θελει θεωρώ 4 μέρες αλλά τότε θα πρέπει να καθίστε Πόρτο μια μέρα μόνο και νομίζω αφου πάτε μέχρι εκει καλά θα ήταν 2 μέρες.. Είναι και 4 ωρες με λεωφορείο αν θυμάμαι ...Αρα ψηφίζω κιεγω το Α😊.. Σιγουρα οχι το 3-3 πάντως..
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ναι, ξέχασα να το αναφέρω. Οι πτήσεις είναι από και προς Λισαβόνα. Οκ, λοιπόν! 3 μέρες Λισαβόνα με sintra μαζί, φτάνουν? Την coimbra την κάνω ημερήσια από κάποια πόλη ή την αφήνω απ'εξω?
Δεν θα είσαι χαλαρά με 3 μέρες Λισσαβόνα, αλλά γίνεται. Η Coimbra είναι περίπου στη μέση, πιο κοντά στο Πόρτο, οπότε από εκεί πρέπει να κάνεις την ημερήσια. Γι' αυτό σου είπα ότι θα σκεφτόμουν και το Α. 2 φορές Πορτογαλία δεν την έχω ακόμα επισκεφθεί γιατί δεν μου βγήκε ημερήσια από Πόρτο ή από Λισσαβόνα.
 

JoanneKapa

Member
Μηνύματα
185
Likes
1.399
Επόμενο Ταξίδι
Περού - Βολιβία - Χιλή
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Παιδιά σας ευχαριστώ και τους δύο πάρα πολύ και χαίρομαι που είπατε το ίδιο γιατί μου το κάνατε πιο εύκολο έτσι 😜
Φτάνουμε νωρίς Λισαβόνα οπότε καταλήγω στο: 1 νύχτα Coimbra, 2 Porto (ίσως με εκδρομή Guimaraes) και 3 Λισαβόνα με sintra! Με τρένο είναι 3 ώρες Πόρτο - Λισαβόνα και έχει και αρκετά πρωινό από ότι είδα.
 

vachni

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
γεια σας το καλοκαιρι κλεισαμε 7 ημερες για Πορτογαλια. θα παμε με τα 2 παιδια μασ ηλικιασ 14 και 17.
θελουμε σιγουρα να μεινουμε και Λισσαβωνα και Πορτο, τι μασ προτεινετε για μονοημερες εκδρομες?
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.086
Από Λισσαβώνα, Σίντρα και Έβορα αν προλαβαίνετε.Αλλά είναι λίγες 7 μέρες για Λισσαβώνα και Πόρτο.Την πρώτη φορά πήγα μια βδομάδα Λισσαβώνα κι όταν ξαναπήγα διαπίστωσα πως υπήρχαν πολύ ωραίες γωνιές της πόλης που δεν είχα δει.Και σίγουρα ούτε τη 2η φορα τα είδα όλα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Από Λισσαβώνα, Σίντρα και Έβορα αν προλαβαίνετε.Αλλά είναι λίγες 7 μέρες για Λισσαβώνα και Πόρτο.Την πρώτη φορά πήγα μια βδομάδα Λισσαβώνα κι όταν ξαναπήγα διαπίστωσα πως υπήρχαν πολύ ωραίες γωνιές της πόλης που δεν είχα δει.Και σίγουρα ούτε τη 2η φορα τα είδα όλα.
Λισσαβωνα θα ειμαι εγω 5 ημερες και ελεγα μπας και την μια πηγαινα Σιντρα...κανω αμαρτημα που θα κοψω μια μερα απο Λισσαβωνα λετε;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Λισσαβωνα θα ειμαι εγω 5 ημερες και ελεγα μπας και την μια πηγαινα Σιντρα...κανω αμαρτημα που θα κοψω μια μερα απο Λισσαβωνα λετε;
Να πας εννοείται.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.298
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom