Ποσο x-treme ειστε?

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Τι ωραία ενότητα! Τώρα την είδα, έχω χιλιάδες αδιάβαστα ποστς εδώ...

Και εγώ με τις καταδύσεις λοιπόν, δυστυχώς δεν έχω βουτήξει εκτός Καρπάθου, αλλά τουλάχιστον έχουμε βυθό θυσαυρό εδώ, οπότε προς το παρόν βολεύομαι (μέχρι να πάω στην Ιαπωνία εκεί που βυθίστηκαν απ'τους αμερικάνους τα 50 πλοία...-πως λέγεται;).

Έχω κάνει bungee στον Ισθμό της Κορίνθου, ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ, 78 μέτρα ύψος και είναι φοβερό που είναι έτσι κομμένο το βουνό, σε τρομάζει περισσότερο!

Δυστυχώς όσον αφορά τα extreme το νησί δε προσφέρει πολλά (εκτός απο θαλλάσια αερόστατα κ κατι τέτοια) οπότε περιμένω σε κάποιο ταξίδι για sky diving κλπ...

Έχει στην Κούβα sky diving? Κατι τέτοιο νομίζω ανέφερε κάποιος εδώ πιο παλιά...
 

japetus

Member
Μηνύματα
581
Likes
1.075
Αν και με τις "εξτριμιές" δεν εχω ιδιαίτερα κολλήματα, μ'αρεσει το adrenaline rush, στο παρακατω βιντεάκι που είδα, πρώτη φορά φοβήθηκα κοιτώντας το απλά απο τον υπολογιστη. Respect στα παιδιά, θέλει πολλά κότσια για να το κάνεις αυτο (και τόσο κοντά στο έδαφος)

Πετώντας...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.692
Likes
50.602
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έχει στην Κούβα sky diving? Κατι τέτοιο νομίζω ανέφερε κάποιος εδώ πιο παλιά...

Έχει, στο Βαραδέρο κάνει 160CUC.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Τέλειααααααααααααααα!!!!!!!! Δεν το χάνω!!!!!!!!!!!! :clap::clap::clap:

Και βεβαια μη το χασεις αλλα αν εχεις και τη δυνατοτητα για φωτογραφιες και βιντεο,μη λυπηθεις τα χρηματα να παρεις ολο το πακετο! Και μια συμβουλη μην ανοιξεις το στομα σου την ωρα που πετας...δε θα μπορεις να το κλεισεις :haha: μιλαει η πειρα!!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Και βεβαια μη το χασεις αλλα αν εχεις και τη δυνατοτητα για φωτογραφιες και βιντεο,μη λυπηθεις τα χρηματα να παρεις ολο το πακετο! Και μια συμβουλη μην ανοιξεις το στομα σου την ωρα που πετας...δε θα μπορεις να το κλεισεις :haha: μιλαει η πειρα!!!
Θα προσπαθήσω αν και απο την ευχαρίστηση πιστεύω πώς θα το ανοίξω και θα χαζογελάω και σα βλάκας.... κάτι τέτοιο δηλαδή :haha:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Last edited by a moderator:

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Το δε απίστευτο είναι πως επέζησε....:shock:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.972
Likes
9.397
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ισως αν δεν ηταν νερο απο κατω να ηταν μοιραιο το αλμα , οχι οτι πεφτοντας απο τετοιο υψος σε νερο δεν παθαινεις ζημια.. Σιγουρα ειχε αγιο και τον Βουδα μαζι του!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.908
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
διάβαζα το Σάββατο στα Νέα το παρακάτω θέμα και θυμήθηκα αυτό το τόπικ..

TA NEA On-line - Βουτήξτε από ψηλά για... αξέχαστες διακοπές

--- να κάνει κανείς καμια βολτα με ενα μαχητικό αεροσκάφος τύπου MIG πάνω από τη Μοσχα
--- να βουτήξει και να δει απο πολύυυυ κοντά εναν κροκόδειλο και τα φονικά δοντάκια του...
--- να κάνει ελκυθρο τύπου bobsleigh και να νιώσει δυνάμεις 5G!!!
--- να κάνει καταδύσεις στην Αρκτική σε -20βαθμούς!!! μπρρρρ!!!

Και φυσικά ανάλογα με το πορτοφόλι που διαθέτει ο καθένας!!!
Από 65Ε εως 9500Ε κοστίζει η κάθε δραστηριότητα!!!

Ενα είναι το σίγουρο: η αδρεναλίνη χτυπάει ...κόκκινο!!!:cool:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Αλήθεια ασχολείται κανείς με το windsurf???
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αλήθεια ασχολείται κανείς με το windsurf???
Μπα...είχα κάνει λίγο παλιά, αλλά έβγαινε ακρβό και το...παράτησα το σπόρ... Στην Κάρπαθο διεξάγεται ετησίως το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ταχύτητας windsurf, εννοώ ότι ενδείκνυται το μέρος, αλλά δυστυχώς δεν έμαθα ποτέ καλά... :(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.524
Μέλη
38.925
Νεότερο μέλος
aggelikik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom