Πουέρτο Ρίκο Πουέρτο Ρίκο

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Είναι το όνειρο μου να πάω στο Πουέρτο Ρίκο, είμαι 17 και μαζεύω χρήματα για αυτό το ταξίδι, λατρεύω το νησί κι ας δεν έχω πάει ποτέ, νιώθω λες και είμαι από εκεί, μιλώ τη γλώσσα, ακούω τη μουσική τους και ξέρω αρκετά για το νησί. Οι γονείς μου αμφιβάλλουν ότι κάποτε θα πάω και ειρωνεύονται τα όνειρα μου, αλλά δεν τα βάζω κάτω, ξέρω ότι κάποια στιγμή θα πάω, κι ας είναι με τους γονείς μου, οι οποίοι επίσης με κάνουν να φοβάμαι τα αεροπλάνα. Τέλος πάντων, θα ήθελα να ξέρω πόσο περίπου κοστίζουν οι πτήσεις στο Πουέρτο Ρίκο και γενικά αν είναι ακριβή η διαμονή και το να περάσεις μερικές βδομάδες στο νησί. Ευχαριστώ!
Με διάθεση όχι να σε απογοητεύσω, αλλά να σε προειδοποιήσω, είναι ο πιο απογοητευτικός προορισμός που έχω πάει ποτέ. Χάλια αρχιτεκτονική, αδιάφορη φύση, γεμάτο με τουριστικές παγίδες, μηδεν παραδοσιακός τρόπος ζωής, όλοι με pickup trucks να κυκλοφορούν σε καθεστώς κίνησης και ναι, είναι και ακριβά. Στα περίπου 30 νησιά που έχω πάει στην Καραϊβική, το βρήκα χειρότερο κι από τα Κέιμαν. Είναι κι εξαιρτικά μικρό, μερικές εβδομάδες δεν ξέρω τι θα βρεις να κάνεις.
 

Maryboricua

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Με διάθεση όχι να σε απογοητεύσω, αλλά να σε προειδοποιήσω, είναι ο πιο απογοητευτικός προορισμός που έχω πάει ποτέ. Χάλια αρχιτεκτονική, αδιάφορη φύση, γεμάτο με τουριστικές παγίδες, μηδεν παραδοσιακός τρόπος ζωής, όλοι με pickup trucks να κυκλοφορούν σε καθεστώς κίνησης και ναι, είναι και ακριβά. Στα περίπου 30 νησιά που έχω πάει στην Καραϊβική, το βρήκα χειρότερο κι από τα Κέιμαν. Είναι κι εξαιρτικά μικρό, μερικές εβδομάδες δεν ξέρω τι θα βρεις να κάνεις.
Είναι το όνειρο μου να πάω, μέσα από βίντεο και φωτογραφίες φαίνεται υπέροχο, και έχω και φίλους από εκεί που μιλάω και γενικά άτομα από εκεί που ανεβάζουν φωτογραφίες κλπ. Τώρα δεν ξέρω, θέλω όταν πάω να μπορέσω να γυρίσω όλο το νησί, να μην αφήσω τίποτα που δε θα δω. Βέβαια αν καταφέρω να φτάσω τόσο μακριά και έχω και τα χρήματα θα ήθελα να πάω και Κούβα ή Άγιο Δομίνηκο. Πάντως σε ευχαριστώ για την απάντηση!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom