Που έχετε ταξιδέψει 2+ φορές επειδή ενθουσιαστήκατε;

guess who!!!

Member
Μηνύματα
58
Likes
18
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου!
Λονδίνο 2 φορές και Κωνσταντινούπολη 3 φορές. Και στις δύο πόλεις απαραιτήτως θα ξαναπάω! Υπάρχουν τόσα πράγματα να δεις, να ζήσεις, να εξερευνήσεις που αισθάνομαι ότι έχω τόσεις ελλείψεις σαν να μην έχω δει τίποτα!!!
 

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Στο Παρίσι. Ξανά και ξανά. Όχι ακριβώς γιατί "ενθουσιάστηκα" (εντάξει, ομολογώ ότι μου αρέσει πολύ), αλλά γιατί αντικειμενικά δεν το βλέπεις σε μία - ή μάλλον ούτε σε δύο ούτε σε τρεις επισκέψεις.

Τώρα στα καθ'ημάς τους Γερμαναράδας, θα πω το Αμβούργο. Προσωπική αδυναμία, αν και στάθηκα τυχερή, γιατί πολλές από τις τελευταίες μου επισκέψεις εκεί συνδυάστηκαν με δουλειά. Αξιοταξίδευτο πάντως, για σκεφτείτε το οι εραστές του Βορρά...
 

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταράκτες Ιγκουασού
Φαίνεται ότι εγώ είμαι άλλο "στιλ" ... :D
Όχι βέβαια ότι δεν θα ξαναπήγαινα στη Ρώμη ή στη Βενετία (έχω πάει 4 φορές) ... ή μπλα μπλα ...
Αλλά έχω ένα κόλλημα με την Αίγυπτο ... έχω πάει δυο φορές και θα πάω τουλάχιστον άλλες 2-3 ... πρώτα ο Θεός ...
Την πρώτη έκανα το κλασικό "Πυραμίδες-Σφίγκα-Σαχάρα-Κρουαζιέρα Νείλου"
και την δεύτερη (πολύ extreme) σε 5 οάσεις με 4Χ4 και διανυκτερεύσεις στην "λευκή έρημο" !!! εκπληκτική εμπειρία
 

dreamer 75

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ισραήλ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
2 φορές έχω επισκεφτεί την Κωνστντινούπολη το Παρίσι & την Βιέννη. Θα ήθελα να ξαναπάω Αίγυπτο που την θεωρώ μια πανέμορφη χώρα που έχει πολλά να σου δείξει
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bali
Καμία πόλη στην οποία έχω πάει δεν την έχω επισκευθεί δεύτερη φορά. Μακάρι να μου δωθεί η ευκαιρία να τις ξαναεπισκευτώ όλες, αυτή όμως που θα ήθελα να επισκευτώ οπωσδήποτε ξανά είναι η Ρώμη γιατί έχω αφήσει πολλά ακόμα πράγματα εκεί που θα ήθελα να δω, αλλά και γιατί μέσα σε 3 μέρες δεν πρόλαβα να ευχαριστηθώ αυτή την υπέροχη ατμόσφαιρά της..
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.692
Likes
11.080
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Ελάχιστα είναι τα μέρη που έχω πάει και δεν επιθυμώ να ξαναεπισκεφτώ!

Οι αδυναμίες βέβαια δεν κρύβονται! Λονδίνο μακράν (έχω πάει 3 φορές), Κωνσταντινούπολη (έχω πάει 2 φορές) και Νέα Υόρκη (2 φορές) έχουν τα πρωτεία και από εκεί και πέρα θέλω πολύ να πηγαίνω ξανά και ξανά UK και ιδιαίτερα Σκωτία, ΗΠΑ, Αίγυπτο, γαλλική και ιταλική επαρχία.

Από Ελλάδα δεν χορταίνω Αμοργό, Νάξο, Σαμοθράκη και Γιάννενα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom