Που έχετε ταξιδέψει 2+ φορές επειδή ενθουσιαστήκατε;

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Στην ίδια πόλη δεν έχω πάει δυο φορές, θα πήγαινα όμως πάλι σε Μαδρίτη, Ρώμη, Βιέννη, κατά σειρά.
Από χώρες έχω πάει δυο φορές Ταϊλάνδη.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Παρατηρώ ότι οι πόλεις που αναφέρονται περισσότερο είναι το Παρίσι, το Λονδίνο, η Ρώμη, η Κωνσταντινούπολη και η Βιέννη! (με αυτή τη σειρά)

Κωνσταντινούπολη δεν έχω πάει αλλά θα το φροντίσω.. Με τόσους ωραίους προορισμούς και τόσες ιδέες που παίρνουμε απ' το φόρουμ που χρόνος και χρήμα για να ξαναπάω στο ίδιο μέρος δεύτερη φορά..
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Κωνσταντινούπολη δεν έχω πάει αλλά θα το φροντίσω.. Με τόσους ωραίους προορισμούς και τόσες ιδέες που παίρνουμε απ' το φόρουμ που χρόνος και χρήμα για να ξαναπάω στο ίδιο μέρος δεύτερη φορά..
Πες το ψέματα! Εγώ ενώ είχα σχεδόν σίγουρη μία μίνι εξόρμηση Λονδίνο ή Γλασκώβη το φθινόπωρο, έχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως πρέπει απλά να κάνω οικονομίες για να πάω πιο μετά κάποιο πιο μακρινό-εξωτικό-"βαρβάτο" ταξίδι (μου έχουν μπει απίστευτες ιδέες μέσα από τις ταξιδιωτικές ιστορίες που έχω διαβάσει)!
 

manfles

Member
Μηνύματα
22
Likes
8
Λονδίνο 2 φορές, Βουδαπέστη 2 φορές, και απο μια Βοστώνη, Νέα Υόρκη, Μόσχα, Αγια πετρούπολη, Παρίσι, Βιέννη, Βερολίνο, Πράγα, Κωνσταντινούπολη, Ιταλία απο Νάπολη μέχρι Βενετία, ολόκληρη την Ισπανία και σχεδόν ολόκληρη την Ελλάδα ( κάτι νησάκια μου ξεφεύγουν). Δεύτερη φορά; σίγουρα Παρίσι, Ρώμη και Νέα Υόρκη.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
manfles said:
Λονδίνο 2 φορές, Βουδαπέστη 2 φορές, και απο μια Βοστώνη, Νέα Υόρκη, Μόσχα, Αγια πετρούπολη, Παρίσι, Βιέννη, Βερολίνο, Πράγα, Κωνσταντινούπολη, Ιταλία απο Νάπολη μέχρι Βενετία, ολόκληρη την Ισπανία και σχεδόν ολόκληρη την Ελλάδα ( κάτι νησάκια μου ξεφεύγουν). Δεύτερη φορά; σίγουρα Παρίσι, Ρώμη και Νέα Υόρκη.
Ολόκληρη την Ισπανία?ζηλευωωωωωωω!!!!!!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Πες το ψέματα! Εγώ ενώ είχα σχεδόν σίγουρη μία μίνι εξόρμηση Λονδίνο ή Γλασκώβη το φθινόπωρο, έχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως πρέπει απλά να κάνω οικονομίες για να πάω πιο μετά κάποιο πιο μακρινό-εξωτικό-"βαρβάτο" ταξίδι (μου έχουν μπει απίστευτες ιδέες μέσα από τις ταξιδιωτικές ιστορίες που έχω διαβάσει)!
Καταλαβαίνω το δίλημμα.. Να ξαναπάς στα γνωστά και αγαπημένα που σίγουρα θα σου αρέσει ή να επενδύσεις σε μια καινούρια εμπειρία;
Εγώ προς το παρόν κάνω το δεύτερο αλλά σίγουρα θα δωθεί η ευκαιρία να ξαναδώ τα μέρη που με ενθουσίασαν!
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Λονδίνο και Βουδαπέστη 4 φορές, ΝΥ 2 φορές και άνετα ξαναπάω! Εκεί που πήγα 1 φορά και θέλω να ξαναπάω είναι η Βαρκελώνη, η Ρώμη και το Σαν Φρανσίσκο! Από χώρες τώρα σίγουρα η Ισλανδία!! Εντυπωσιακότατη!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Για τις 2 φορές, η λίστα είναι τεράστια, σορρυ, δεν κάθομαι να τα γράψω όλα.
Από 3 φορές και άνω (τυχαία σειρά):
Ν. Υόρκη, Παρίσι, Λονδίνο, Βόννη, Βιέννη, Πράγα, Φρανκφούρτη, Μόναχο, Βρυξέλλες, Αμστερνταμ, Ρώμη, Μιλάνο, Κων/νούπολη, Ζυρίχη (ελπίζω να μην ξεχνάω κάποια).
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Για τις 2 φορές, η λίστα είναι τεράστια, σορρυ, δεν κάθομαι να τα γράψω όλα.
Από 3 φορές και άνω (τυχαία σειρά):
Ν. Υόρκη, Παρίσι, Λονδίνο, Βόννη, Βιέννη, Πράγα, Φρανκφούρτη, Μόναχο, Βρυξέλλες, Αμστερνταμ, Ρώμη, Μιλάνο, Κων/νούπολη, Ζυρίχη (ελπίζω να μην ξεχνάω κάποια).
επειδή ενθουσιαστήκατε κυριε;
(welcome back!:))
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σε ποιές πόλεις (εντός και κυρίως εκτός Ελλάδας) έχετε πάει και ξαναπάει επειδή σας άρεσαν πάρα πολύ;; Όχι να έτυχε αλλά να ξαναπήγατε επειδή θέλατε να ξαναζήσετε αυτό το ταξίδι..
Για τις 2 φορές, η λίστα είναι τεράστια, σορρυ, δεν κάθομαι να τα γράψω όλα.
Από 3 φορές και άνω (τυχαία σειρά):
Βόννη, Φρανκφούρτη, Βρυξέλλες,
τι ακριβώς σε έκανε να θέλεις να ξαναζήσεις το ταξίδι σε αυτές τις μαγευτικές πόλεις?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.237
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom