Που έχετε ταξιδέψει 2+ φορές επειδή ενθουσιαστήκατε;

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Για τις 2 φορές, η λίστα είναι τεράστια, σορρυ, δεν κάθομαι να τα γράψω όλα.
Από 3 φορές και άνω (τυχαία σειρά):
Ν. Υόρκη, Παρίσι, Λονδίνο, Βόννη, Βιέννη, Πράγα, Φρανκφούρτη, Μόναχο, Βρυξέλλες, Αμστερνταμ, Ρώμη, Μιλάνο, Κων/νούπολη, Ζυρίχη (ελπίζω να μην ξεχνάω κάποια).
Mέγιστε δεν το κάνουμε πιο χοντρό το παιχνίδι για να έχει και κάποιο ενδιαφέρον... ας πούμε πάνω από 5 φορές...
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
2 φορές έχω πάει σε αρκετές πολείς αλλά αυτές που ξεχωρίζω και θα ήθελα να ξαναπάω είναι εντώς τα Χανιά και εκτώς το Λονδίνο.
Από αυτές που πήγα μόνο μια θα ξαναπήγαινα άνετα Παρίση, Βιέννη και σίγουρα στο Χονγκ Κονγκ!!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.938
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
τι ακριβώς σε έκανε να θέλεις να ξαναζήσεις το ταξίδι σε αυτές τις μαγευτικές πόλεις?
Βόννη: Είναι αλήθεια ότι συνήθως πήγα για δουλειά, αλλά τις μισές τουλάχιστον είχα ευκαιρία να επιλέξω τον τόπο της δουλειάς και φρόντισα να είναι εκεί. Καταπράσινος τόπος, Ρήνος, τοπικό Riesling εξαιρετικής ποιότητας κλπ.

Φρανκφούρτη: Μ' αρέσει που και που να περνάω ένα βράδυ εκεί. Συνήθως έχω την επιλογή, και επιλέγω να περάσω λίγο χρόνο (π.χ. 1 βράδυ) στην πόλη, καθ' οδόν από/προς κάπου αλλού. Τα ανοιξιάτικα απογεύματα με μια μπύρα σε biergarten δίπλα στο Main είναι απόλαυση...

Βρυξέλλες. Μ' αρέσουν. Κακό είναι? Έχουν και εξαιρετικές μπύρες...
 

provocante

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Σε ποιές πόλεις (εντός και κυρίως εκτός Ελλάδας) έχετε πάει και ξαναπάει επειδή σας άρεσαν πάρα πολύ;; Όχι να έτυχε αλλά να ξαναπήγατε επειδή θέλατε να ξαναζήσετε αυτό το ταξίδι..
Όσοι δεν έχουν πάει πότε δύο φορές στο ίδιο μέρος μπορούν να γράψουν την πρώτη πόλη που σκοπεύουν οπωσδήποτε να ξαναδούν επειδή ήταν υπέροχη!
Αυτο που μου ερχεται στο μυαλο πρωτο πρωτο απο Ελλαδα ειναι ο Γαιος στους Παξους που εχω παει 2 φορες, γιατι πραγματικα ερωτευτηκα αυτο το μερος κ θα θελα να εμενα πιο κοντα για να παω ξανα κ ξανα...
Απο εξωτερικο κ εγω στη Ρωμη εχω παει, γιατι ειναι κοντινος κ υπεροχος προορισμος κ θα ηθελα οπωσδηποτε να παω μια δευτερη φορα στην Κων.πολη γιατι μια=καμια!
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Οι Βρυξελλες ειναι απο τους πιο υποτιμημενους προορισμους, κι εγω ανετα ξαναπηγαινα
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Βρυξέλλες. Μ' αρέσουν. Κακό είναι? Έχουν και εξαιρετικές μπύρες...
Συμφωνώ για τις Βρυξέλλες! Άνετα ξαναπήγαινα, και από κει κάνεις εξορμήσεις και σε άλλες υπέροχες βέλγικες πόλεις..
Οι Βρυξελλες ειναι απο τους πιο υποτιμημενους προορισμους, κι εγω ανετα ξαναπηγαινα
Θα συμφωνήσω μαζί σας! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.811
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom