Γενικά Που να πάω στην Ευρώπη;

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.555
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
μαλιστα!!!!!τελεια!!!!!!!!!ερωτηση!!επιδη τα δεδομενα καπως εχουν αρχισει και αλλαζουν οσον αφορα τα οικονομικα σε περιπτωση που αναφερω καποιες χωρες θα μπορεσεις να μου πεις απλα αν εχει ακριβη ζωη μετρια ζωη η φτηνη ζωη?
Ρώτα εσύ και όλο και κάποιος θα σου πει.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
μαλιστα!!!!!τελεια!!!!!!!!!ερωτηση!!επιδη τα δεδομενα καπως εχουν αρχισει και αλλαζουν οσον αφορα τα οικονομικα σε περιπτωση που αναφερω καποιες χωρες θα μπορεσεις να μου πεις απλα αν εχει ακριβη ζωη μετρια ζωη η φτηνη ζωη?
Το εχουν σκεφτει αλλοι πριν το ρωτησεις κατατασσοντας 51 δημοφιλεις προορισμους της Ευρωπης απο το φθηνοτερο στον ακριβοτερο.

http://www.priceoftravel.com/2427/europe-3-star-traveler-index/

Και για τους χοστελακηδες

http://www.priceoftravel.com/1979/european-backpacker-index/
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το εχουν σκεφτει αλλοι πριν το ρωτησεις κατατασσοντας 51 δημοφιλεις προορισμους της Ευρωπης απο το φθηνοτερο στον ακριβοτερο.

http://www.priceoftravel.com/2427/europe-3-star-traveler-index/
Φαντάζομαι ότι την παραθέτεις πληροφοριακά απλώς... γιατί αν της δώσει βάση κάποιος και λάβει τα συμπεράσματά της ως μπούσουλα για τον προγραμματισμό του, θα βρεθεί προ δυσαρέστων εκπλήξεων. Ελάχιστες πόλεις βρίσκονται εκεί που πραγματικά πρέπει να βρίσκονται στη λίστα...
 

nmousios

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Καλησπερα! Σκεφτομαι να παω με την κοπελα μου καπου στην Ευρωπη για 5-6 ημερες στις αρχες μαιου αλλα δεν εχουμε καταληξει που.. Θελουμε να ειναι σχετικα low budget ( στα επιπεδα της Ρωμης που ειχαμε παει περυσι) και να συνδυαζει αξιοθεατα αλλα και πρασινο (αν ενδεικνυται και για βολτα με ποδηλατο,ακομα καλυτερα!). Εχουμε σκεφτει να παμε Αμβουργο και Βερολινο (απο τρεις μερες την καθε μια). Αλλα σκεφτομαστε και την Πραγα. Καμια βοηθεια?
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Επειδή θα πας Άνοιξη ότι καλύτερο, όπως είπαν και οι προηγούμενοι, για το Βερολίνο. Πόλη σχετικά οικονομική, πολύ πράσινο και το κυριότερο, επειδή το αναφέρεις, θα ευχαριστηθείτε ποδήλατο!
Εναλλακτικά θα έλεγα και το Άμστερνταμ (εκεί κι αν δεν έχει ποδήλατο!)
 

nmousios

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Βουβαπεστη και Αμστερνταμ τα αποκλειουμε γτ εχω παει (κ ηταν πολυ ωραια!). Για το Ποτσνταμ πρεπει να νοικιασω αυτ.το για να γυρισω την γυρω περιοχη?
Στο Βερολινο,οπως λεει ο greg thess,πολυ σωστα,χρειαζονται 5-6 μερες.Ειναι πολυ ομορφη,νεανικη πολη.
Και στη Βουδαπεστη,ειναι καλη ιδεα.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
5 με 10 λεπτα πριν το Ποτσδαμ μπορεις να κανεις μια σταση στη Wansee
+ Schlachtensee λίγο πιο πριν..Γενικώς μπορείς να αφιερώσεις και χρόνο σε λίμνες αν σ'ενδιαφέρει..Στη Wannsee θέλαμε να κάνουμε μπάνιο αλλά δυστυχώς δεν προλάβαμε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.910
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom