Πού ήταν το πρώτο σας ταξίδι;

akerboom

Member
Μηνύματα
45
Likes
64
Επόμενο Ταξίδι
το εξεταζω
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Λιγους μηνες πριν κλεισω τα 16 μου-δουλεψα ολο το καλοκαιρι- και 1η σεπτεμβρη του 1999 ταξιδεψα ολομοναχος για δυο βδομαδες στον ξαδερφο μου στο Γκελσενκιρχεν της Γερμανιας και μαζι του και Αμστερνταμ. Αυτο ηταν,το μικροβιο ειχε ηδη μπει!
 

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
10 χρονών Λονδίνο με γονείς κ παππούδες κ ξάδερφο (ο παππούς δν καταλάβαινε αν έτρωγε ψάρι ή κοτόπουλο η δε γιαγιά την έβγαλε μια εβδομάδα με τηγανητές πατάτες κ ψωμί)

Πρώτο ταξίδι μόνη μου 2008 Νέα Υόρκη
 

The Vinegars

Member
Μηνύματα
77
Likes
38
Αααααχχχ...! (βαθύς αναστεναγμός) Τι μου θύμησες, τώρα!...
Άμστερνταμ, Πάσχα (δικό μας) του '94...
Είχα πάρει, Κυριακή του Πάσχα, τηλέφωνο την κολλητή μου για να ευχηθώ, και αντί για "Χριστός Ανέστη" της είχα πει "Καλά Χριστούγεννα"!!! :D
 

nikitas96

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Άνδρος
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εσύ σταμάτα ότι κάνεις τώρα αμέσως και προσηλώσου στο καθήκον: Γράψε μας ταξιδιωτική ιστορία για τη Γροιλανδία.... :) (Δε μπορεί να έχεις τέτοιο ταξιδιωτικό χάρτη, κάποιος κάπου θα τον δει...)
Παρόλο που δεν νομίζω να το έχω με το να γράφω ιστορίες καθώς εσείς οι υπόλοιποι έχετε θέσει πολύ ψιλά τον πήχη,μέσα στο καλοκαίρι θα προσπαθήσω να γράψω μία διότι τώρα δεν προλαβαίνω λόγω διαβάσματος ;)
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική

kioftes

Member
Μηνύματα
17
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Σίδνεϊ
1ο ταξίδι 1995 New York μόνη μου ηλικία 19... και 2ο πάλι New York το 2001 25 ετών με παρέα! Και ευελπιστώ να είναι κ το επόμενο μέσα στο 2018 :clap:
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
861
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Ιταλία, με γκουπ οδικώς, 1997. Από Ηγουμενίτσα Μπάρι, Νάπολη, Ρώμη, Φλωρεντία, Σιέννα, Μιλάνο, Λουγκάνο, Βενετία, Ανγκώνα, Πάτρα.
Σε αυτό το ταξίδι διαπιστώσαμε τα υπέρ και τα κατά των γκρουπ αλλά συνεχίσαμε αδιαφορώντας για τα κατά.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.806
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Αν εξαιρέσουμε ότι μέχρι τα 5 πηγαινοερχόμουν Αθήνα - Φρανκφούρτη (εκεί γεννήθηκα) ...το πρώτο μου ταξίδι άργησε πολύ να έρθει. Ταξίδεψα για πρώτη φορά το 2015 στην Ρώμη, με χαρά μικρού παιδιού και πολλές τύψεις που άφησα τα παιδιά μου και εφυγα ταξίδι μόνη μου..Τώρα με λιγότερες ενοχές προσπαθώ να κάνω ένα μικρό ταξίδι 3-4 ημερών τον χρόνο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.729
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom