Πού ήταν το πρώτο σας ταξίδι;

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
αχαχαχα, αν και αν το σκεφτείς καλά δεν είναι καθόλου αστείο ένας ανήλικος να πίνει αλκοόλ, ωστόσο γέλασα πολύ!
Όντως! Δεν είναι αστειο στην πραγματικότητα. Αλλά αν σκεφτείς ότι είναι μια χώρα που ακόμα και σήμερα τα σαββατοβραδα βλέπεις εφήβους να λιποθυμουν στο δρόμο από το αλκοόλ, δεν σου κάνει και εντύπωση.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Το πρωτο-πρωτο ταξιδι μου εκτος Κρητης ηταν στην Αθηνα.
Εντάξει, έλιωσα με αυτό! :p
Και κατά τα άλλα νιώθω ενοχές κάθε φορά που τους κάνω πλάκα ότι το νησί τους είναι κράτος εν κρατει . :p
 
Last edited:

mariagkots

Member
Μηνύματα
8
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός.
Πρωτο ταξιδι στο εξωτερικο το εκανα το 2016 οταν εκλεισα τα 18 και πηγα στην μαγευτικη Ιbiza για 6 μερες. θελω να επλπιζω οτι στα επομενα χρονια θα την επισκεφτω ξανα! Ειναι ακομα στην κορυφη της λιστας ως το καλυτερο ταξιδι μου απο οσα ταξιδια εχω κανει μεχρι σημερα!
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
7.981
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Με τους γονείς λόγω του οτι μπαμπας Cpt στα βαπόρια,μωρό !!! μόνος ,NYC & Washington DC το 1992 Χριστούγεννα,ως ζευγάρι με την έως τώρα σύζυγο (το έχουμε σκίσει !)το 1996 Χριστουγενναστην Βουδαπέστη με το γραφείο ταξιδίων στο Συνταγμα .?..?..?..(αλτσχάιμερ) απο το πάλαι ποτε Ανατολικό αεροδρόμιο με τσάρτερ 727 των Μακεδονικών το οποιο χάλασε και απο τις 6 το πρωί πετάξαμε στις 2 το μεσημέρι.......έκτοτε ΚΑΘΕ ΤΑΞΙΔΙ,ΠΡΩΤΟ ΤΑΞΙΔΙ !!!
 

afrodite39

Member
Μηνύματα
103
Likes
96
Πρώτο ταξίδι καλοκαίρι για Β γυμνασίου με Μαμα και φίλη της τουρ Ιταλία με γκρουπ οδικώς
Θυμάμαι ότι είχα ερωτευτεί με Φλωρεντια
Έκτος από τα φοιτητικά πήγαινε έλα Ρουμανια
Πρώτο ταξίδι ενήλικη στα 20 Βουδαπέστη
Από τότε μπήκε φουλ το μικρόβιο
Έχω μετανιώσει που πριν τα παιδιά μου δεν έκανα περισσότερα ενώ μπορούσα
Τώρα το λέω σε όσους δεν έχουν γίνει γονείς να κάνουν τα μακρινά και τα πολυήμερα γιατί τα τελευταία χρονια πάνω από 5 μέρες ταξίδι δεν έχω κάνει
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
875
Likes
1.939
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Έγραψα ως πρώτο ταξίδι Ιταλία 1997, όμως είχα ξεχάσει ότι το μακρινό 1977 βγήκα για πρώτη φορά από την Ελλάδα σε Βουλγαρία - Ρουμανία με γκρουπ οδικώς.
Χαρακτηριστικό της εποχής ήταν ότι για να ταξιδέψει κάποιος κάτω των 20 ετών στις τότε Ανατολικές χώρες θα έπρεπε να υπογράψει ο πατέρας του. Δυσκολεύτηκα αλλά την πήρα τότε την υπογραφή...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom