Πού ήταν το πρώτο σας ταξίδι;

magda pap.

Member
Μηνύματα
186
Likes
632
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΓΙΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
@magda pap. Λογικό να την ερωτευτεί κάποιος τη Πράγα ...
Απολύτως λογικό και μη σου πω σε όποιον δεν αρέσει η Πράγα σίγουρα κάποιο θέμα θα έχει 😂😂😂😂Ευτυχώς ξαναπήγα άλλες δυο μέρες το 2019 και την ξαναπερπάτησα αλλά νομίζω ότι στην Πράγα θα θελω να πηγαίνω συνέχεια.Φαντάσου και φωτό οθόνης στο κινητό την Πράγα έχω!!!
 

Attachments

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Στην αιώνια πόλη κατά λάθος μετά από ακύρωση γκρουπ για Βαρκελώνη...

Μεγάλη στεναχώρια τότε που το όνειρο μου να πάω στην Βαρκελώνη...παρέμεινε όνειρο.

Ήταν το 2008 στα 20 μου, το αεροδρόμιο της Αθήνας γεμάτο ομοϊδεάτες Παναθηναϊκούς να ταξιδεύουν για Μιλάνο (παιχνίδι με την Ίντερ).

Η επόμενη μέρα, αναγκαστικά κύλησε στο ξενοδοχείο αλλά είδα την ομάδα μου να κερδίζει, να παίρνω ταξί αργότερα και να ακούω για τη μεγάλη νίκη του Παναθηναϊκού.

Υ.Γ.: Εννοείται πέταξα κέρμα και ξαναπήγα Ρώμη!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.295
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στην αιώνια πόλη κατά λάθος μετά από ακύρωση γκρουπ για Βαρκελώνη...

Μεγάλη στεναχώρια τότε που το όνειρο μου να πάω στην Βαρκελώνη...παρέμεινε όνειρο.

Ήταν το 2008 στα 20 μου, το αεροδρόμιο της Αθήνας γεμάτο ομοϊδεάτες Παναθηναϊκούς να ταξιδεύουν για Μιλάνο (παιχνίδι με την Ίντερ).

Η επόμενη μέρα, αναγκαστικά κύλησε στο ξενοδοχείο αλλά είδα την ομάδα μου να κερδίζει, να παίρνω ταξί αργότερα και να ακούω για τη μεγάλη νίκη του Παναθηναϊκού.

Υ.Γ.: Εννοείται πέταξα κέρμα και ξαναπήγα Ρώμη!
Εκείνη την ημέρα έγινε και η τρομοκρατικη επιθεση στην Ινδία, που τη γλιτωσα για λιγα λεπτα στο σταθμο του τραινου στη Βομβαη.
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.303
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό ήταν road trip στην Αυστρία μέσω Πάτρας-Ιταλίας με τους γονείς μου και άλλες δύο οικογένειες η κάθε μία με το δικό της αμάξι, το 2005. Πήγαμε και μονοήμερη στο Μόναχο. Δεν θυμάμαι πολλά αλλά θυμάμαι ότι πέρναγα τέλεια.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
1982, 8 ετών, Σοβιετική ένωση (Μόσχα - Λένιγκραντ). Σουρρεαλιστική πτήση με Aeroflot Soviet HER-SVO/LED-HER...
Πρώτο χωρίς γονείς, 1987 Canterburry, Αγγλία, για καλοκαιρινό σχολείο Αγγλικών. Εγώ πέταξα για Λονδίνο, η βαλίτσα μου πέταξε για Νέα Υόρκη (αθάνατο δυτικό αεροδρόμιο...) και την ξαναείδα μόνο κατά την επιστροφή μου στην Αθήνα...
Χμ... Ανακινήσατε το θέμα και είδα πάλι τι είχα γράψει.

Αργότερα κάθισα και έγραψα πέντε πράγματα παραπάνω για κείνο το πρώτο ταξίδι χωρίς γονείς, εδώ είναι...
Σύντομες ιστορίες του 20ού αιώνα
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο !!!!
Αυτό δεν ειναι και πολύ νορμαλ αλλα το πρώτο μου ταξιδι δεν ηταν ουτε στην Ρώμη ουτε στο Παρίσι, ούτε καν στην Ευρώπη ως είθισται.. Ήταν Μπαγκογκ- Σιγκαπουρη- Πουκετ και με εντυπωσίασε τόσο πολυ η εμπειρία που και τα επομενα τέσσερα ταξίδια μου ήταν εκτος Ευρώπης. Σκεφτόμουν τότε ότι η Ευρώπη είναι κάπως βαρετή και ειναι πιο κατάλληλη για τα "γεράματα" όταν δεν θα μπορώ να κάνω μακρινά ταξίδια :haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom