Κεφαλονιά Πού τρώμε στην Κεφαλονιά;

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Περιμένεις να φας καλά και οικονομικά σε νησί του Ιονίου ;
ναι.
σημαντικη η συμβολη του ποστ στο θεμα. δηλ μηδενικη. μονο που χωρεσες κ την τρολια βορειοι-νοτιοι αξιζει...
το paparazzi ειναι οτι πιο ιταλικό στο νησι. αν κ εχω επιφυλαξη σε ναπολιτανο σεφ που πιανει συκωτι, οσομπουκο κ σκαλοπινια, ομολογω τα καταφερνει αριστα.

Vasileti

Member
Στην Κεφαλονιά το φαγητό δεν είναι βασικό ερώτημα, είναι τελευταίο, και νηστικός να μείνεις, "χορτάτος" θα φύγεις. Κορυφαίος τόπος. Σε τέτοια μέρη, στις αναμνησεις περιλαμβάνονται και αναπαράγονται άλλες παραστάσεις και όχι κοιλιοδουλικές, αλλά σε μια από τις εκδρομές μας θυμάμαι πολλή ψαροφαγία στους πετανιούς, οικονομικότατη και το ονειρικό δειλινό με γλυκά και κοκτέιλ στο petani bay adult hotel όπου ήμασταν τυχεροί να πετύχουμε και διανυκτερευση λόγω κάποιας ακύρωσης. Οι φωτογραφίες είναι ανίσχυρες.

Στάθης

Member
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Να προσθέσω την αγαπημένη μου Κυανή Ακτή στο Αργοστόλι! Πολύ ωραίο μέρος,πολύ καλό φαγητό,κανονικές τιμές.

• Like
Reactions: Pel

Mary09

Member
Για πείτε ρε παιδιά! Πάμε κι εμείς Κεφαλονιά σε λιγότερο από μήνα και θα μείνουμε λίγο έξω από Αργοστόλι. Που αξίζει πραγματικά να φάμε?

fraulina

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Είχα πάει το 2017 με την κολλητή μου, δυσκολευτήκαμε η αλήθεια να βρούμε καλό φαγητό σε λογικές τιμές στο νησί. Ευτυχώς είχα γνωστή που πηγαίνει χρόνια και κάπως μας κατατόπισε. Λοιπόν, εμείς είχαμε φάει στην ταβέρνα Ελαιώνας και στο εστιατόριο Εν Κεφαλληνία (και τα δύο λίγο έξω από το Αργοστόλι) και στην ταβέρνα Αλέξανδρος (στη στροφή για Μύρτο).

angelo_kav

Member
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Να προσθέσω την αγαπημένη μου Κυανή Ακτή στο Αργοστόλι! Πολύ ωραίο μέρος,πολύ καλό φαγητό,κανονικές τιμές.
Λάθος κάνεις. Μόνο πολύ ωραίο μέρος. Πανακριβο και πολύ μέτριο φαι και αργο σερβις...

Mary09

Member
Επιστρέφοντας λοιπόν από το νησί και πηγαίνοντας με low expectations για το φαγητό έχω να προτείνω τα εξής:
1. Πολύ καλή η ταβέρνα Ρομπόλης σε ένα χωριό στο γυρισμό από Αντίσαμο. Τεράστιες μερίδες, οικονομικό και πεντανόστιμα όλα τα κρεατικά.
2. Η ταβέρνα Αλέξανδρος γυρνώντας από το Μύρτω σίγουρα θα τη δείτε. Μας τη προτείνανε ντόπιοι και είχαν δίκιο. Όλα πεντανόστιμα(μαγειρευτά-ψητά-θαλασσινά) και μεγάλες ποσότητες. Τιμές νορμάλ και προς τα πάνω αλλά άξιζε και με το παραπάνω. Έχει αυλή να κάτσεις.
3. Έκπληξη για εμάς το wine bar Οίνοψ στο Αργοστόλι. Αξιοπρεπέστατο και θα μπορούσαν άνετα να το μιμηθούν αυτά της Αθήνας. Κάτσαμε και για κρασί με ποικιλία τυριών-αλλαντικών και για πρωινό, το οποίο ήταν και αυτό πολύ καλό.
4. Το ιταλικό στο Λιθόστρωτο (Al forno νομίζω λεγότανε) ήταν πολύ καλό. Πήραμε πολλές μακαρονάδες και ήταν όλες νόστιμες. Και η πίτσα του καλή και μεγάλη. Αν δεν πας με το που ανοίγει έχει τεράστια αναμονή. Ακριβό σχετικά.
5. Στο Ληξούρι φάγαμε στην Αυλή και μείναμε πολύ ικανοποιημένοι. Φουλ εξυπηρέτηση και γεύσεις σπιτικές στα μαγειρευτά φαγητά. Τιμές πολύ καλές.

fraulina

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Επιστρέφοντας λοιπόν από το νησί και πηγαίνοντας με low expectations για το φαγητό έχω να προτείνω τα εξής:
1. Πολύ καλή η ταβέρνα Ρομπόλης σε ένα χωριό στο γυρισμό από Αντίσαμο. Τεράστιες μερίδες, οικονομικό και πεντανόστιμα όλα τα κρεατικά.
2. Η ταβέρνα Αλέξανδρος γυρνώντας από το Μύρτω σίγουρα θα τη δείτε. Μας τη προτείνανε ντόπιοι και είχαν δίκιο. Όλα πεντανόστιμα(μαγειρευτά-ψητά-θαλασσινά) και μεγάλες ποσότητες. Τιμές νορμάλ και προς τα πάνω αλλά άξιζε και με το παραπάνω. Έχει αυλή να κάτσεις.
3. Έκπληξη για εμάς το wine bar Οίνοψ στο Αργοστόλι. Αξιοπρεπέστατο και θα μπορούσαν άνετα να το μιμηθούν αυτά της Αθήνας. Κάτσαμε και για κρασί με ποικιλία τυριών-αλλαντικών και για πρωινό, το οποίο ήταν και αυτό πολύ καλό.
4. Το ιταλικό στο Λιθόστρωτο (Al forno νομίζω λεγότανε) ήταν πολύ καλό. Πήραμε πολλές μακαρονάδες και ήταν όλες νόστιμες. Και η πίτσα του καλή και μεγάλη. Αν δεν πας με το που ανοίγει έχει τεράστια αναμονή. Ακριβό σχετικά.
5. Στο Ληξούρι φάγαμε στην Αυλή και μείναμε πολύ ικανοποιημένοι. Φουλ εξυπηρέτηση και γεύσεις σπιτικές στα μαγειρευτά φαγητά. Τιμές πολύ καλές.
Τον είχα προτείνει ήδη κι εγώ τον Αλέξανδρο (ποστ #17) ;-)

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.936
Μέλη
35.640
Νεότερο μέλος
Arietta

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom