1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιανουάριο - Απρίλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Τσεχική Δημοκρατία Πράγα - Δρέσδη - Κάρλοβυ Βάρυ - Κούτνα Χόρα Δεκέμβρης 2014

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ταξιδιωτικές Ιστορίες - Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος Vagelis V., στις 14 Δεκεμβρίου 2014.

1. nasiapap

nasiapap Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΠΑΡΙΣΙ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
    Καλησπερα. Τα ειχες κλεισει απο το ιντερνετ η απο εκει? Και ποσο νωριτερα? Ευχαριστω

2. koutsavaki

koutsavaki Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
    Δρέσδη είχα πάει και εγώ με λεωφορείο (δεν ξέρω αν είναι όλα...αλλά δεν είχαν καμία σχέση με τα δικά μας λεωφορεία,, πολύ καλύτερα)....περίπου 2 ώρες και τα εισιτήρια τα έκλεισα εκεί στο κεντρικό σταθμό την προηγούμενη του ταξιδιού. Αν θυμάμαι το κόστος γύρω στα 30 ευρώ το άτομο.

enlamineur likes this.
  3. Hugin

Hugin Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ανταρκτική
    Τά έκλεισα απο το ιντερνετ 2 μηνες πριν.

4. greg_thess

greg_thess Member

enlamineur likes this.
  5. Manto.L

Manto.L New Member

Γεια σας! Ευχαριστώ πολύ για τις διαφωτιστικές πληροφορίες! Θα παω Πράγα 18-23/12 και θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την κρουαζιέρα στον Μόλδαβα. Αν ξέρει κάποιος να μου πει από που να την κλείσω. Επίσης κάπου είδα ότι υπάρχουν διαφορετικής διάρκειας κρουαζιέρες και με φαγητό κάποιες. Ευχαριστώ!!

Vagelis V. likes this.
  6. Vagelis V.

Vagelis V. Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Έλα ντε?
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Καναδάς - Αλάσκα
    Λοιπόν εγώ με την κοπέλα μου δεν πήγαμε την κρουαζιέρα γιατί το θεωρήσαμε περιττό αλλά κάναμε την ίδια βόλτα με τα πόδια κατά μήκος της όχθης! Κατά τη γνώμη μου πας εκεί και διαλέγεις όποια κρουαζιέρα σου αρέσει πιο πολύ! Σε όλες το ίδιο βλέπεις απλά κάποιες σου προσφέρουν ποτό ή φαγητό και άλλες προσφέρουν και ζωντανή μουσική! Κατά κύριο λόγο τζάζ... :) Οπότε διαλέγεις και παίρνεις!

Manto.L likes this.
  7. Manto.L

Manto.L New Member

Ok! Σε ευχαριστώ πολύ!

Vagelis V. likes this.
  8. Lilith

Lilith New Member

Καλησπέρα, θα πάω Πράγα τέλη Φεβρουαρίου, τελικά συνάλλαγμα που αξίζει να κάνουμε?(έχω μια διαφωνια με το φίλο μου, διαβάζοντας τις ιστορίες σας κατέληξα ότι είναι να πάμε σε ανταλλακτήριο αλλά δεν θέλει) θα μείνουμε στο grand majestic plaza πολύ κοντά στο Palladium.

9. greg_thess

greg_thess Member

Γιατί να μη θέλει;Τι έχει το ανταλλακτήριο;

Vagelis V. and greco like this.
  10. Vagelis V.

Vagelis V. Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Έλα ντε?
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Καναδάς - Αλάσκα
    Συμβουλή μου,μην κάνετε κανένα αστείο και τα αλλάξετε σε τράπεζα ή σε ατμ ή στο αεροδρόμιο! Παίζουν πολύ μεγάλες διαφορές! Τα ανταλλακτήρια είναι μια χαρά,ασφαλέστατα και με απόδειξη και με όλα. Κανονική επιχείρηση είναι εξάλλου, απλά δεν βγάζει τόσο κέρδος όσο οι τράπεζες!

11. katkats

katkats Moderator

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ν. Αμερική