Τσεχική Δημοκρατία Πράγα - Δρέσδη - Κάρλοβυ Βάρυ - Κούτνα Χόρα Δεκέμβρης 2014

nasiapap

Member
Μηνύματα
105
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Το καλοκαίρι πήγα απο Δρέσδη Πράγα με λεωφορείο. https://bustickets.studentagency.eu/?3
Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλες εταιρίες λεωφορείων. Λίγότερο απο 2 ώρες έκανε για να φτάσουμε. Πηγαινε έλα περιπου 50 ευρω τα 2 ατομα.
Καλησπερα. Τα ειχες κλεισει απο το ιντερνετ η απο εκει? Και ποσο νωριτερα? Ευχαριστω
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Καλησπερα. Ετοιμαζομαι κι εγω για Πραγα 12-16 Δεκεμβρη! Ας ελπισουμε οτι θα εχει ηλιολουστες μερες ή τουλαχιστον μη βροχερες! Σκεφτομουν για μονοημερη στη Δρεσδη στις 13 με τρενο. Οσες σελιδες βρισκω στο ιντερνετ για να κλεισω εισητιρια ειναι πανακριβες σε σχεση με αυτα που εχω ακουσει απο το να τα κλεισω στην Πραγα. Ξερετε κατι σχετικα με αυτο;
Δρέσδη είχα πάει και εγώ με λεωφορείο (δεν ξέρω αν είναι όλα...αλλά δεν είχαν καμία σχέση με τα δικά μας λεωφορεία,, πολύ καλύτερα)....περίπου 2 ώρες και τα εισιτήρια τα έκλεισα εκεί στο κεντρικό σταθμό την προηγούμενη του ταξιδιού. Αν θυμάμαι το κόστος γύρω στα 30 ευρώ το άτομο.
 

Manto.L

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Γεια σας! Ευχαριστώ πολύ για τις διαφωτιστικές πληροφορίες! Θα παω Πράγα 18-23/12 και θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την κρουαζιέρα στον Μόλδαβα. Αν ξέρει κάποιος να μου πει από που να την κλείσω. Επίσης κάπου είδα ότι υπάρχουν διαφορετικής διάρκειας κρουαζιέρες και με φαγητό κάποιες. Ευχαριστώ!!
 

Vagelis V.

Member
Μηνύματα
72
Likes
192
Επόμενο Ταξίδι
Έλα ντε?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς - Αλάσκα
Γεια σας! Ευχαριστώ πολύ για τις διαφωτιστικές πληροφορίες! Θα παω Πράγα 18-23/12 και θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την κρουαζιέρα στον Μόλδαβα. Αν ξέρει κάποιος να μου πει από που να την κλείσω. Επίσης κάπου είδα ότι υπάρχουν διαφορετικής διάρκειας κρουαζιέρες και με φαγητό κάποιες. Ευχαριστώ!!
Λοιπόν εγώ με την κοπέλα μου δεν πήγαμε την κρουαζιέρα γιατί το θεωρήσαμε περιττό αλλά κάναμε την ίδια βόλτα με τα πόδια κατά μήκος της όχθης! Κατά τη γνώμη μου πας εκεί και διαλέγεις όποια κρουαζιέρα σου αρέσει πιο πολύ! Σε όλες το ίδιο βλέπεις απλά κάποιες σου προσφέρουν ποτό ή φαγητό και άλλες προσφέρουν και ζωντανή μουσική! Κατά κύριο λόγο τζάζ... :) Οπότε διαλέγεις και παίρνεις!
 

Manto.L

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Λοιπόν εγώ με την κοπέλα μου δεν πήγαμε την κρουαζιέρα γιατί το θεωρήσαμε περιττό αλλά κάναμε την ίδια βόλτα με τα πόδια κατά μήκος της όχθης! Κατά τη γνώμη μου πας εκεί και διαλέγεις όποια κρουαζιέρα σου αρέσει πιο πολύ! Σε όλες το ίδιο βλέπεις απλά κάποιες σου προσφέρουν ποτό ή φαγητό και άλλες προσφέρουν και ζωντανή μουσική! Κατά κύριο λόγο τζάζ... :) Οπότε διαλέγεις και παίρνεις!
Ok! Σε ευχαριστώ πολύ!
 

Lilith

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα, θα πάω Πράγα τέλη Φεβρουαρίου, τελικά συνάλλαγμα που αξίζει να κάνουμε?(έχω μια διαφωνια με το φίλο μου, διαβάζοντας τις ιστορίες σας κατέληξα ότι είναι να πάμε σε ανταλλακτήριο αλλά δεν θέλει) θα μείνουμε στο grand majestic plaza πολύ κοντά στο Palladium.
 

Vagelis V.

Member
Μηνύματα
72
Likes
192
Επόμενο Ταξίδι
Έλα ντε?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς - Αλάσκα
Καλησπέρα, θα πάω Πράγα τέλη Φεβρουαρίου, τελικά συνάλλαγμα που αξίζει να κάνουμε?(έχω μια διαφωνια με το φίλο μου, διαβάζοντας τις ιστορίες σας κατέληξα ότι είναι να πάμε σε ανταλλακτήριο αλλά δεν θέλει) θα μείνουμε στο grand majestic plaza πολύ κοντά στο Palladium.
Συμβουλή μου,μην κάνετε κανένα αστείο και τα αλλάξετε σε τράπεζα ή σε ατμ ή στο αεροδρόμιο! Παίζουν πολύ μεγάλες διαφορές! Τα ανταλλακτήρια είναι μια χαρά,ασφαλέστατα και με απόδειξη και με όλα. Κανονική επιχείρηση είναι εξάλλου, απλά δεν βγάζει τόσο κέρδος όσο οι τράπεζες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.512
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom