Βιετνάμ Προβλημα με βιζα εισοδου στο Βιετναμ απο Καμποτζη

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Απο πνομ πεν λεωφορειο εως ho chi minh,

Αν πας με λεωφορειο σε βοηθαει σε ολα η υπαλληλος του λεωφορειου που ειναι υπευθυνη για ολους τους επιβατες.
Δεν ασχολεισαι σχεδον με τιποτα.
Τώρα που το λές όντως. Το είχα ξεχάσει
Έχουν υπάλληλο που μαζεύει όλα τα διαβατήρια και τις βίζες και αν δεν τα έχεις δεν επιβιβάζεσαι. Όλα τα κάνει ο υπάλληλος
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Σας ευχαριστω πολυ παιδια. Πραγματικα.
 

angelospavl

Member
Μηνύματα
70
Likes
311
Τώρα που το λές όντως. Το είχα ξεχάσει
Έχουν υπάλληλο που μαζεύει όλα τα διαβατήρια και τις βίζες και αν δεν τα έχεις δεν επιβιβάζεσαι. Όλα τα κάνει ο υπάλληλος
Ακριβως, οπως τα λες ειναι!
 

alexandra pat

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
καλησπερα σας, ενδιαφέρομαι να πάω με τον άντρα μου στο Βιετνάμ 15ήμερη εκδρομή τέλη νοέμβρη μέσω κατάρ με άφιξη στο Ανόι και επιστροφή από Καμπότζη. πρέπει να βγάλω δυο βίζες για τις 2 χωρες από τις πρεσβείες στην Ελλάδα; θα μετακινηθούμε αεροπορικώς καθώς σκεφτόμαστε να κλείσουμε με γκρουπ την εκδρομη. δουλευουμε και οι δυο και δυστυχως δεν εχω χρονο να διαβασω όλες τις πληροφορίες που γράφετε για την εκδρομή. οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη. σας ευχαριστω
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
289
Likes
1.123
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα... <3
καλησπερα σας, ενδιαφέρομαι να πάω με τον άντρα μου στο Βιετνάμ 15ήμερη εκδρομή τέλη νοέμβρη μέσω κατάρ με άφιξη στο Ανόι και επιστροφή από Καμπότζη. πρέπει να βγάλω δυο βίζες για τις 2 χωρες από τις πρεσβείες στην Ελλάδα; θα μετακινηθούμε αεροπορικώς καθώς σκεφτόμαστε να κλείσουμε με γκρουπ την εκδρομη. δουλευουμε και οι δυο και δυστυχως δεν εχω χρονο να διαβασω όλες τις πληροφορίες που γράφετε για την εκδρομή. οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη. σας ευχαριστω

Την Βίζα για το Βιετνάμ πρέπει να την έχεις πριν ταξιδέψεις. Θα σου την ζητήσουν στο αεροδρόμιο της Αθήνας κατά το check in. Για την Καμπότζη δεν χρειάζεται να την έχετε από πριν. Μπορείτε να την βγάλετε στα σύνορα αν πάτε οδικώς ή στο αεροδρόμιο του Πνομ Πεν και του Σιεμ Ριπ εάν πάτε αεροπορικώς.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
καλησπερα σας, ενδιαφέρομαι να πάω με τον άντρα μου στο Βιετνάμ 15ήμερη εκδρομή τέλη νοέμβρη μέσω κατάρ με άφιξη στο Ανόι και επιστροφή από Καμπότζη. πρέπει να βγάλω δυο βίζες για τις 2 χωρες από τις πρεσβείες στην Ελλάδα; θα μετακινηθούμε αεροπορικώς καθώς σκεφτόμαστε να κλείσουμε με γκρουπ την εκδρομη. δουλευουμε και οι δυο και δυστυχως δεν εχω χρονο να διαβασω όλες τις πληροφορίες που γράφετε για την εκδρομή. οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη. σας ευχαριστω
Οταν λες θα κλείσετε με γκρουπ την εκδρομη , εννοεις απο την Αθήνα με ταξιδιωτικό γραφείο ;
Αν ναι , τότε θα σου πει το γραφειο τι θα κάνετε με το θέμα της βιζας .
Συνήθως το αναλαμβάνει το γραφειο .
 

alexandra pat

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Οταν λες θα κλείσετε με γκρουπ την εκδρομη , εννοεις απο την Αθήνα με ταξιδιωτικό γραφείο ;
Αν ναι , τότε θα σου πει το γραφειο τι θα κάνετε με το θέμα της βιζας .
Συνήθως το αναλαμβάνει το γραφειο .[/QUOT
καλημερα σας,θα κλεισω ονλινε το γραφειο και θα με παραλαβουν απο ανοι , δεν μπορω να κλεισω απο ελλαδα το γκρουπ γιατι μου εχουν κανει δωρο αεροπορικα εισιτηρια μεσω καταρ .
 
Last edited by a moderator:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Πηγα Βιετνάμ και Καμποτζη το 2016 .
Η βίζα της Καμποτζης ειναι πιο "ευκολη " την βγαζεις στα συνορα .
Για το Βιετναμ το φρόντισε μια συνταξιδιωτισσα πριν πάμε .
Απο το ιντερνετ εκανε αιτηση για τη βίζα για ολη τη παρεα και οταν φτασαμε στο αεροδρομιο του Ανοι μας φωναξαν με τα ονοματα μας στο αντιστοιχο γραφειο και πληρωσαμε σε δολλαρια ( δεν θυμαμαι ποσό ) και δωσαμε και μια φωτογραφια μας . Ευκολη και σχετικά συντομη διαδικασία .
Μπες ιντερνετ και θα βρεις άκρη .
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Την Βίζα για το Βιετνάμ πρέπει να την έχεις πριν ταξιδέψεις. Θα σου την ζητήσουν στο αεροδρόμιο της Αθήνας κατά το check in.
Στο check-in σου ζητάνε είτε τη βίζα από την πρεσβεία στο διαβατήριο, είτε την e-visa, ή έστω κάποιο αποδεικτικό ότι έχεις κανονίσει (και έχουν αποδεχτεί) για visa on arrival.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
καλημερα σας,θα κλεισω ονλινε το γραφειο και θα με παραλαβουν απο ανοι , δεν μπορω να κλεισω απο ελλαδα το γκρουπ γιατι μου εχουν κανει δωρο αεροπορικα εισιτηρια μεσω καταρ .
Το γραφείο στο Βιετνάμ που θα κλείσεις δεν μπορεί να σου δώσει οδηγίες πως και πότε πρέπει να βγάλεις την βίζα;Μπορείς να τους ρωτήσεις.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πηγα Βιετνάμ και Καμποτζη το 2016 .
Η βίζα της Καμποτζης ειναι πιο "ευκολη " την βγαζεις στα συνορα .
Για το Βιετναμ το φρόντισε μια συνταξιδιωτισσα πριν πάμε .
Απο το ιντερνετ εκανε αιτηση για τη βίζα για ολη τη παρεα και οταν φτασαμε στο αεροδρομιο του Ανοι μας φωναξαν με τα ονοματα μας στο αντιστοιχο γραφειο και πληρωσαμε σε δολλαρια ( δεν θυμαμαι ποσό ) και δωσαμε και μια φωτογραφια μας . Ευκολη και σχετικά συντομη διαδικασία .
Μπες ιντερνετ και θα βρεις άκρη .
Εχουν αλλάξει τα πράγματα από τότε, υπάρχει πλέον και e-visa.
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
289
Likes
1.123
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα... <3
Στο check-in σου ζητάνε είτε τη βίζα από την πρεσβεία στο διαβατήριο, είτε την e-visa, ή έστω κάποιο αποδεικτικό ότι έχεις κανονίσει (και έχουν αποδεχτεί) για visa on arrival.
Ναι...το γνωρίζω αυτό....Και εμείς φέτος που πήγαμε έτσι το είχαμε κάνει online. Oμως είδα σε προηγούμενο ποστ ότι εργάζονται πολύ και δεν έχουν χρόνο για αναζήτηση οπότε στην περίπτωση τους θέλει λιγότερη αναζήτηση να το κάνουν απευθείας από την Πρεσβεία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.321
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom