Βιετνάμ Προβλημα με βιζα εισοδου στο Βιετναμ απο Καμποτζη

alexandra pat

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
ως νομιζω θα εχει ενδιαφερον αυτο το σημειο να το δουμε και για μελλ
Εγώ στο Ψυχικό την έβγαλα για να μην ψάχνομαι επί τόπου, έκανε μια βδομάδα και ήθελε 75€

συγγνωμη επειδη ειμαι στην κρητη και ενδιαφερομαι να βγαλω βιζα για βιετναμ μιας και θα ταξιδεψω τελη νοεμβρη , τι χαρτια σας ζητησαν; δεν μπορω να πηαγαινοερχομαι αθηνα μπορει να γινει η διαδικασια μεσω ταχυδρομειου; η εστω να ανεβω για καταθεση δικαιολογητικων μια φορα και να μου τα στειλουν ;
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
συγγνωμη επειδη ειμαι στην κρητη και ενδιαφερομαι να βγαλω βιζα για βιετναμ μιας και θα ταξιδεψω τελη νοεμβρη , τι χαρτια σας ζητησαν; δεν μπορω να πηαγαινοερχομαι αθηνα μπορει να γινει η διαδικασια μεσω ταχυδρομειου; η εστω να ανεβω για καταθεση δικαιολογητικων μια φορα και να μου τα στειλουν ;
Παρε τηλεφωνο την πρεσβεια τους και ρωτα.
Μην βασιζεσαι στο τι χαρτια απαιτουνται απο απαντησεις σε ενα φορουμ.
Και καλή διάθεση να εχει καποιος να σου απαντησει σε αυτό μπορει να μην θυμαται καλά ή κάτι να εχει αλλαξει απο οταν εβγαλε τη δικη του βίζα .

Ηδη ο taver σε ενημερωσε οτι πλέον βγαζεις βιζα και ηλεκτρονικά .
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
συγγνωμη επειδη ειμαι στην κρητη και ενδιαφερομαι να βγαλω βιζα για βιετναμ μιας και θα ταξιδεψω τελη νοεμβρη , τι χαρτια σας ζητησαν; δεν μπορω να πηαγαινοερχομαι αθηνα μπορει να γινει η διαδικασια μεσω ταχυδρομειου; η εστω να ανεβω για καταθεση δικαιολογητικων μια φορα και να μου τα στειλουν ;
Παρε τηλεφωνο την πρεσβεια τους και ρωτα.
Μην βασιζεσαι στο τι χαρτια απαιτουνται απο απαντησεις σε ενα φορουμ.
Και καλή διάθεση να εχει καποιος να σου απαντησει σε αυτό μπορει να μην θυμαται καλά ή κάτι να εχει αλλαξει απο οταν εβγαλε τη δικη του βίζα .

Ηδη ο taver σε ενημερωσε οτι πλέον βγαζεις βιζα και ηλεκτρονικά .
Και αν έχεις χρόνο(αφου εργάζεσαι πολύ) γράψε και εδώ τι χαρτιά χρειάζονται.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.949
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Παρε τηλεφωνο την πρεσβεια τους και ρωτα.
Μην βασιζεσαι στο τι χαρτια απαιτουνται απο απαντησεις σε ενα φορουμ.
Και καλή διάθεση να εχει καποιος να σου απαντησει σε αυτό μπορει να μην θυμαται καλά ή κάτι να εχει αλλαξει απο οταν εβγαλε τη δικη του βίζα .

Ηδη ο taver σε ενημερωσε οτι πλέον βγαζεις βιζα και ηλεκτρονικά .
Τηλέφωνα. 20ος αιώνας. Σήμερα υπάρχουν (επίσημα) sites. Ή και λιγότερο επίσημα: https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_policy_of_Vietnam
 

waroo

Member
Μηνύματα
73
Likes
483
δε χρειάζεται να πάρεις κανένα τηλέφωνο, έχει δίκιο ο taver

επίσης δε χρειάζονται ούτε πρεσβείες ούτε τίποτα

για το Vietnam:

μπαίνεις στο επίσημο site τους, κάνεις upload φωτογραφίες των διαβατηρίων, πληρώνεις με κάρτα το fee - 25 USD αν δεν κάνω λάθος - και μετά περιμένεις το approval (τα Ελληνικά διαβατήρια από όσο γνωρίζω δεν έχουν θέμα)

https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/trang-chu-ttdt

μετά θα περιμένετε την έκδοση της e-visa η οποία θα σας σταλεί σε email

τυπώνεις το pdf αρχείο το οποίο το έχεις μαζί σου εννοείται και τελείωσες
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.114
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom