EasyJet Προβλημα με κρατηση

PAPTAS

Member
Μηνύματα
55
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία - Βέλγιο.
Ταξίδι-Όνειρο
Ευρώπη με το αυτοκίνητο
Παιδιά καλησπέρα. Έχω τρεις μέρες που προσπαθώ να κάνω κράτηση με την easyjet και ενώ συμπληρώνω όλα τα στοιχεία κανoνικά μου βγάζει συνέχεια πρόβλημα. Δε ξέρω τι κάνω λάθος και δε βρίσκω και τηλέφωνο να επικοινωνήσω μαζί τους. Όποιος μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμήσω.
 
Last edited by a moderator:

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Τι εννοείς σου βγάζει συνέχεια πρόβλημα? Πες τίποτα παραπάνω μήπως καταλάβουμε τι πάει λάθος! Το τηλέφωνο παρ όλα αυτά είναι 2103530300 (θέλει υπομονή μέχρι να πιάσεις γραμμή και μιλάς στ αγγλικά)
 

PAPTAS

Member
Μηνύματα
55
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία - Βέλγιο.
Ταξίδι-Όνειρο
Ευρώπη με το αυτοκίνητο
Πρέπει να είχαν πρόβλημα με τα στοιχεία μου.Δοκήμασα με τα στοιχεία της γυναίκας μου και έκανα την κράτηση.
 

Panagiotakis

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
παιδια θελω την βοηθεια σας σε ενα προβληματακι που εχω.
εκλησα εισητηρια για λονδινο με την easy jet και μ ζηταει τα στοιχεια της ταυτοτητας μου αλλα και ημερομηνια ληξης της... απο την στιγμη που δεν υπαρχει αυτο αλλα μου το ζηταει τ κανω?? αφηνω απλα κενο ι βαζω μια τυχαια?? με προβληματιζει οτι μου το βγαζει κ σαν απαραιτητη προυποθεση.. η κρατηση ομως εχει γινει κανονικα.. απαντηστε μ παρακαλω γιατι ειναι η πρωτη φορα που το δοκιμαζω μεσω internet

ευχαριστω εκ τον προταιρων ;)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.971
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Μόνο μια φορά τη βρήκες? Η ίδια ερώτηση πρέπει να έχει ερωτηθεί και απαντηθεί τουλάχιστον 20 φορές ακόμα...
τετοια ωρα τετοια λογια..:cool:
αυτη την δουλεια θα κανουμε τωρα?ενα λινκ αρκει!
 

simba

Member
Μηνύματα
28
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βερολινο
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Καλησπερα..Απο το πρωι,εδω και 6 ωρες προσπαθω να κανω κρατηση Σαλονικη-Βερολινο στα μεσα Νοεμβρη αλλα τζιφος...
Επανειλημμενα μου βγαζει το μηνυμα "Sorry, but something has gone wrong. [ej2 exception] "
Στο live chat η πλακα ειναι οτι ειχαν 1 τυπο να απαντα σε ολους..
Τον Naït.Θεο τον εκανα να μου εξηγησει τι συμβαινει κ αν κανω καποιο λαθος,αυτος τπτ..Μου λεγε μονο παρε τηλ..Επαιρνα αλλα τζιφος..
Ξαναμπαινω μηπως και ειναι αλλος,παλι ο ιδιος..
Αρχιζω να ψιλοχωνω,σιωπη αυτος..Με το που αναφερα το ονομα David McLaren (Official Rep) (που συνεχεια βγαινει και λεει συγγνωμη κλπ (απ'ο,τι ειδα) σε κατι φορουμ στο εξωτερικο για παρομοια προβληματα) μου μιλησε,με ρωτουσε τι συνεβη,τι μηνυμα εβγαλε κλπ...
Με το που απανταω μου λεει υπαρχει προβλημα στο site,παρε τηλ...
Του λεω με την ιδια τιμη των 142 για 2 ατομα?
[Naït] yes,our agents will apply the internet discount,here's a referrence..

Παιρνω,μου βγαινει η πιστη να συννενοηθω,και μου λεει τιμη 197ε...
Του δινω το reference,αλλα δεν αλλαζει γνωμη..

Εχει συμβει αυτο σε κανεναν?Τι να κανω?Και οσο παει η τιμη ανεβαινει...Ηδη απο χθες ανεβηκε 20ε (ασε που σε 1 ωρα,στην airtickets,ανεβηκε απο 177 σε 197..την ιδια τιμη που μου ειπε ο κοκκινομαγουλος..ΤΥΧΑΙΟ??:mad:)
 

froufrouditsa

Member
Μηνύματα
24
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΝΑΔΑΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
Μάλλον εννοείς την αγαπητή easyjet που σου βγάζει την ψυχή για μία κράτηση. Μου'χει τύχει και μένα να προσπαθώ να κλείσω, να κάνω κράτηση και να δίνω αριθμό κάρτας, να μου βγάζει μήνυμα ότι κάτι πήγε στραβα και να ξαναπροσπαθήσω, να το ξανακάνω από την αρχή και στο τέλος να μου χρεώνουν διπλές κρατήσεις. Εφαγα ενα μήνα στα τηλέφωνα παίρνοντας στα κεντρικά τους γιατί εδω δεν είχαν καθόλου support και στο τέλος με χρεώσανε και με λίρες αγγλίας αντί για ευρώ. Καλό κουράγιο!!!! Οχι, οι τιμές δεν είναι συγκεκριμένες μέχρι να κάνεις την τελική κράτηση. Και μάλιστα, κάθε φορά που έψαχνα για τα εισιτήρια και πάταγα τη συγκεκριμένη πτήση μου έβγαζε και άλλη τιμή, και αυτό μπορεί και να ήταν μέσα σε 10 λεπτά.
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Simba δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω αλλά όταν είδα πάντως difficult jet στο θέμα, σκέφτηκα "μα πού τη βρήκε κι αυτός ο άνθρωπος εταιρεία με τέτοιο όνομα, είναι να μην είχε πρόβλημα μετά;" :lol::lol::lol:

Είσαι σίγουρος ότι δεν έχει ήδη γίνει η κράτηση; Φαντάζομαι το τσέκαραν όταν μιλήσατε; Κάποια φορά μου συνέβη κάτι παρόμοιο κι είχε γίνει ήδη κράτηση (τελικά έγινε διπλή και μου επέστρεψαν τα χρήματα αργότερα
 

simba

Member
Μηνύματα
28
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βερολινο
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Καλησπερα! Σοβαρα τωρα,εχω απελπιστει....72 ωρες προσπαθω να κανω κρατηση μεσω του site της easy (?) jet για βερολινο για μεσα νοεμβρη,αλλα ακομη τπτ...
Παταω να ολοκληρωθει η συναλλαγη και μου βγαζει το μηνυμα "Sorry, but something has gone wrong [ej2 exception]."
Στο chat ο μοναδικος τυπος που υπαρχει,λεει οτι υπαρχει προβλημα με το site και προσπαθουν να το λυσουν..Πραγματικα πιστευω οτι το κανουν για να παιρνουν ολοι τηλεφωνο,να χρεωνονται 1.2ε το λεπτο,να κανουν 15 λεπτα, (15ε) για να τους πουν τελικα μια τιμη 50ε περισσοτερα απ'αυτη στο site....Οποτε,60ε/επιβατη παραπανω αν δεν επισκευαστει το site...
Στην αirtickets πλεον δε βγαζουν ως επιλογη πτησης την easy jet..
Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω..Υπαρχει καποια συμβουλη?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom