EasyJet Προβλημα με κρατηση

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
εμφανίζεται έτσι Miss ?A??A ????E?T??? Γιατί έγινε αυτό?
Μου βρωμάει πρόβλημα με τη γραμματοσειρά και τίποτα παραπάνω.

Άνοιξε το mail σου και δοκίμασε να αλλάξεις το character encoding του browser που χρησιμοποιείς και δες αν αλλάζει το αποτέλεσμα.

Δοκίμασε τα Western,τα Greek και το Unicode και πες μας αν είδες φως.


υ.γ. Δεν πιστεύω να έδωσες στοιχεία στα Ελληνικά!
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
υ.γ. Δεν πιστεύω να έδωσες στοιχεία στα Ελληνικά!
:haha::haha:

Σοβαρά τώρα, και σε μένα είχε συμβεί. Στην εκτύπωση αποκαταστάθηκε το πρόβλημα μην ανησυχείς.
 

yumipop

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Παιδια για να με βοηθησετε σας εγραψα οχι για τιποτα αλλο.....
Και βεβαια τσεκαρα και ξανατσεκαρα τα στοιχεια μου.Λετε να τα εβαλα στο ασχετο? ... Τι να πω.
Θα προσπαθησω να κανω αυτα που μου ειπατε και θα σας πω.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.494
Likes
29.095
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γεια σας.Πριν λίγες μέρες έκανα κράτηση τα εισιτήρια μου για το Λονδίνο και στο email επιβεβαίωσης που μου έστειλαν παρατήρησα πως το ονομ/μο μου εμφανίζεται περίεργα γραμμένο.Για την ακρίβεια εμφανίζεται έτσι Miss ?A??A ????E?T??? Γιατί έγινε αυτό? Ο φίλος μου που τα έκλεισε κ αυτος μου είπε πως έγινε το ίδιο και σε αυτόν αλλά όταν το εκτύπωσε ήταν οκ.... (?) Η κοπέλα που θα με φιλοξενήσει που ταξιδεύει συχνά με αυτή την εταιρεία μου είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και έχω τον αριθμό κράτησης και έχω βάλει τα στοιχεία ταυτότητας,μου είπε πως αυτά ελέγχουν.Δε ξέρω τι να πιστέψω και έχω αγχωθεί πολύ.Κάποιος που έχει ταξιδέψει με την εταιρία και γνωρίζει κάτι παραπάνω?Θα εκτιμηθεί κάθε απάντηση σας. Ευχαριστώ.
Δηλαδή σου φαινόταν απολύτως φυσιολογικό να καταχωρήσεις τα στοιχεία σου στα Ελληνικά (κι όχι με λατινικούς χαρακτήρες), και τώρα σου φαίνεται περίεργο που το σύστημα δε δουλεύει έτσι?
Πάρε τηλ. την easyjet. Αν καταλάβουν τι έκανες, πιθανώς θα δείξουν επιείκεια λόγω ασχετοσύνης....
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
^ma δεν ειπε οτι τα εβαλε η κοπελα στα ελληνικα!!!
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.542
για καλό και για κακό τύπωσε και το μειλ επιβεβαίωσης(αν και δεν χρειάζεται πουθενά,μόνο για να νιώθεις περισσότερη σιγουριά)
Έχοντας ταξιδέψει 2-3 φορές με εύκολη, το ιδιο αντιλαμβανόμουν και εγώ για αυτό...Στο Βερολίνο όμως έπεσα σε ένα φυντάνι, που παρόλο που είχε τα διαβατήρια στο χέρι δε μπορούσε να βρεί τα ονόματα στη πτήση, ούτε στο pc ούτε μετά από κάτι τηλέφωνα που έκανε, και με έστειλε, στα γραφεία τους να μου εκτυπώσουν τον αριθμό κράτησης ξανά..Έτυχε βέβαια, αλλά ήμουν κ λίγο αργοπορημένος, οπότε για να είμαστε 100% σίγουροι και να μην αγχωνόμαστε τουλάχιστον ας γράφουμε σε κανένα κινητό τον αριθμό κράτησης..ποτέ δε ξέρεις... Καλό ταξιδι! :bleh:
 

yumipop

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Παιδια εγω δεν ειπα οτι μου φαινηκε κατι φυσιολογικο κ το εκανα ουτε οτι μου φανηκε περιεργο πως λειτουργει το συστημα τους.Χωρις να εχω τις γνωσεις σας δε μπορω να το κρινω αλλωστε.Μια ερωτηση σας εκανα μηπως μπορεσετε και βοηθησετε σαν παντογνωστες...και με κανατε να αισθανθω πολυ ασχημα με το υφος σας.
Συγνωμη που εκανα και λαθος,σιγουρα δεν το ηθελα ομως..και το να απαντατε κ να με παιρνετε απο τα μουτρα σιγουρα το μονο που δεν κανει ειναι να βοηθαει.
Ευχαριστω πολυ παντως παιδια.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τελικά δεν μας απάντησες ποτέ.Στα Ελληνικά έβαλες τα στοιχεία σου;
 

yumipop

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ναι στα ελληνικα τα εβαλα.Χθες που εκλεισα κ αλλα εισιτήρια σε αλλο site μου ζητησε να το διορθωσω γιατι σε καποιο πεδιο ειχα βαλει καταλαθος εναν ελληνικο χαρακτηρα και το εκανα.Στην easyjet δεν μου το ζητησε και με αφησε να προχωρησω.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
υ.γ. Δεν πιστεύω να έδωσες στοιχεία στα Ελληνικά!

Απ'το πρωί στο είχα επισημάνει βρε κοπέλα μου.Τέλοσπάντων.....

Τώρα μόνο αν επικοινωνήσεις μαζί τους κι έχουν την καλή διάθεση να το διορθώσουν.
 

yumipop

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Τα ειχαμε κλεισει ηδη τα εισιτηρια εδω και 2 βδομαδες.
Οκ,θα τους τηλεφωνησω.Σε ευχαριστω πολυ παντως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.611
Μέλη
38.931
Νεότερο μέλος
sylvia Boufea

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom