EasyJet Προβλημα με κρατηση

xara-chris

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
ποιας τραπεζας? Σκεφτομαι αν ειναι να παω αυριο να βγαλω Κυπρου ακομα δεν εχω κανει την κρατηση μου.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
ποιας τραπεζας? Σκεφτομαι αν ειναι να παω αυριο να βγαλω Κυπρου ακομα δεν εχω κανει την κρατηση μου.
Η prepaid της Τράπεζας Κύπρου δεν είναι visa electron και ως εκ τούτου χρεώνεσαι με 10 ευρώ επιπλέον. Σύμφωνα με την easyjet:

  • Όλες οι κρατήσεις έχουν χρέωση κράτησης 10,00 ?, εκτός από αυτές που πραγματοποιούνται με Visa electron, οι οποίες είναι δωρεάν.
Δε γνωρίζω αν υπάρχει κάποια prepaid που να είναι visa electron.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
η prepaid της πειρεος ειναι βιζα ελεκτρον, ειναι η καρτα που σου δινουν για να κανεις αναληψεις απο ατμ οταν ανοιγεις καταθετικο λογαριασμο, αλλα ειναι ταυτοχρονα και χρεωστικη και οσες φορες εχω κλισει με easyjet τη δηλωσα σαν βιζα electron και δεν ειχα προβλημα, γλυτωσα και το 10 ευρω
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Η prepaid της Τράπεζας Κύπρου δεν είναι visa electron και ως εκ τούτου χρεώνεσαι με 10 ευρώ επιπλέον. Σύμφωνα με την easyjet:

  • Όλες οι κρατήσεις έχουν χρέωση κράτησης 10,00 ?, εκτός από αυτές που πραγματοποιούνται με Visa electron, οι οποίες είναι δωρεάν.
Δε γνωρίζω αν υπάρχει κάποια prepaid που να είναι visa electron.
της Eurobank Ειρήνη. visa electronic, μόνο αγορές από μαγαζιά κι' από internet.
Η easy δεν μου παίρνει κι εμένα την visa electronic της Εμπορικής (πληρωμές- αναλήψεις). κάποια τέτοια θάχει η χαρα.
μου την δέχονται όμως για κλείσιμο/πληρωμή ξενοδοχείου!!!
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
και εγώ πάντα κάνω την κράτηση με την visa enter της alpha και δεν χρεώνομαι τίποτα απολύτως!!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
η prepaid της πειρεος ειναι βιζα ελεκτρον, ειναι η καρτα που σου δινουν για να κανεις αναληψεις απο ατμ οταν ανοιγεις καταθετικο λογαριασμο, αλλα ειναι ταυτοχρονα και χρεωστικη και οσες φορες εχω κλισει με easyjet τη δηλωσα σαν βιζα electron και δεν ειχα προβλημα, γλυτωσα και το 10 ευρω
Εφόσον είναι κάρτα που συνδέεται με λογαριασμό, δεν είναι prepaid, αλλά χρεωστική. Οπότε όταν τη χρησιμοποιείς γίνεται άμεση χρέωση του λογαριασμού σου. Απλά, έχοντας καταθετικό λογαριασμό στην Πειραιώς, μπορείς να μεταφέρεις χρήματα από το λογαριασμό σου στην prepaid.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Soudiane, την έχεις αυτήν την κάρτα; Για δες εδώ: EFG Eurobank Ergasias - Προπληρωμένη Eurobank Visa. Εδώ "μιλάει" για visa και όχι για visa electron.
το είδα στο site ότι μιλά για visa μόνο, αλλά πάνω στην κάρτα γράφει :"Electronic use only"
Έτσι τη δηλώνω στις αγορές των εισιτηρίων, κι έχω και την μικρή έκπτωση
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
το είδα στο site ότι μιλά για visa μόνο, αλλά πάνω στην κάρτα γράφει :"Electronic use only"
Έτσι τη δηλώνω στις αγορές των εισιτηρίων, κι έχω και την μικρή έκπτωση
Αυτό όμως το γράφουν αρκετές κάρτες, είτε είναι visa είτε είναι visa electron.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Εφόσον είναι κάρτα που συνδέεται με λογαριασμό, δεν είναι prepaid, αλλά χρεωστική. Οπότε όταν τη χρησιμοποιείς γίνεται άμεση χρέωση του λογαριασμού σου. Απλά, έχοντας καταθετικό λογαριασμό στην Πειραιώς, μπορείς να μεταφέρεις χρήματα από το λογαριασμό σου στην prepaid.
όντως , δεν πρεπει να ειναι prepaid παντως ειναι visa electron , pre paid και χρεωστικη νομιζα οτι ηταν το ιδιο, απλα η h prepaid δε συνδέεται με καποιο λογαριασμο απότι καταλαβα,σωστα?
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
όντως , δεν πρεπει να ειναι prepaid παντως ειναι visa electron , pre paid και χρεωστικη νομιζα οτι ηταν το ιδιο, απλα η h prepaid δε συνδέεται με καποιο λογαριασμο απότι καταλαβα,σωστα?
Όχι, η prepaid δε συνδέεται με κάποιο λογαριασμό. Μόνο η χρεωστική συνδέεται με το λογαριασμό που έχεις στην τράπεζα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom