EasyJet Προβλημα με κρατηση

daskalitsa

Member
Μηνύματα
35
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αχ, πότε με το καλό;
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού εκτός Ευρώπης
Συνοδοιπόροι sos!! Για πρωτη φορα εχω κανει κρατηση easyjet 2 εισιτηρια για Ρωμη. Στην επιβεβαιωση κρατησης βγαζει τα στοιχεια των πτησεων σωστα αλλα τα ονοματα των επιβατων καπως ετσι: ??????? Και στην καρτα επιβιβασης το ιδιο! Αν την εκτυπωσω ετσι θα τη δεχτουν στο αεροδρομιο; Τι πρεπει να κανω; Τι φταιει; Εχω κανει καμια πατατα;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Συνοδοιπόροι sos!! Για πρωτη φορα εχω κανει κρατηση easyjet 2 εισιτηρια για Ρωμη. Στην επιβεβαιωση κρατησης βγαζει τα στοιχεια των πτησεων σωστα αλλα τα ονοματα των επιβατων καπως ετσι: ??????? Και στην καρτα επιβιβασης το ιδιο! Αν την εκτυπωσω ετσι θα τη δεχτουν στο αεροδρομιο; Τι πρεπει να κανω; Τι φταιει; Εχω κανει καμια πατατα;
Με λατινικούς χαρακτήρες τα πέρασες τα ονόματα έτσι?
 

daskalitsa

Member
Μηνύματα
35
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αχ, πότε με το καλό;
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού εκτός Ευρώπης
Παει κι ενας μηνας τωρα αλλα νομιζω, ναι με λατινικους χαρακτηρες και κεφαλαια.
 

mairi5

Member
Μηνύματα
66
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Αγιος Δομινικος
Πρέπει να διορθωθούν τα ονόματα,προφανώς δεν τα έγραψες με λατινικούς χαρακτήρες αλλα με ελληνικούς.Το ίδιο λάθος έκανα κι εγώ κάποτε και χρειάστηκε να πάρω τηλ στην Αγγλία να μου τα διορθώσουν.Καλό ξεμπέρδεμα.
 

sleopard

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη-Κινα
γεια σας παιδια,

εκλεισα πριν λιγες μερες 2 εισητηρια για mancheste με την easyjet.Εγραψα τα ονοματα των επιβατων με Ελληνικους χαρακτηρες..Εχω αγχωθει πολυ τωρα-λετε να υπαρξει προβλημα και να μην μπορω να πεταξω?εχω διαβασει για αλλαγη ονοματος κατι ρελα λεφτα...Η σελιδα εγραφε τα ονοματα οπως καταγραφονται στην ταυτοτητα ή το διαβαηριο...Αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει..

Ευχαριστω πολυ!!
 

Vulpes

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Easyjet

γεια σας παιδια,

εκλεισα πριν λιγες μερες 2 εισητηρια για mancheste με την easyjet.Εγραψα τα ονοματα των επιβατων με Ελληνικους χαρακτηρες..Εχω αγχωθει πολυ τωρα-λετε να υπαρξει προβλημα και να μην μπορω να πεταξω?εχω διαβασει για αλλαγη ονοματος κατι ρελα λεφτα...Η σελιδα εγραφε τα ονοματα οπως καταγραφονται στην ταυτοτητα ή το διαβαηριο...Αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει..

Ευχαριστω πολυ!!
Πρίν κάνεις οτιδήποτε, πάρε ένα τηλέφωνο εδώ

Calling From
Contact Number
Opening Hours
Greece

(English speaking)
211 198 0013
(landline, mobile & payphone)

Calls to this number will be charged at your prevailing domestic telephone rate. If calling internationally please add country prefix +30
Daily 08:00 - 20:00
UK local
 

sleopard

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη-Κινα
λοιπον τηλεφωνησα στην εταιρεια και μου ζητησαν τον κωδικο κρατησεις,το τηλ που δηλωσα και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα και οτι τα οναματα μας ειναι με λατινικους χαρακτηρες....Λογικα τα μεταφραζουν αυτοματα αλλιως δεν εξηγειται....Μου εφυγε ενα βαρος επιτελους
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.870
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλό σου ταξίδι....:clap::clap:
 

sleopard

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη-Κινα
λιβερπουλ

γεια σας παιδια ,σε 6 μερες πεταω και ηθελα να ρωτησω 2-3 πραματακια...
Πρεπει να κανω on line check in ?μου εχουν εκδοσει τις καρτες επιβιβασεις...
και επισης ηθελα να ρωτησω επειδη θα ταξιδεψουμε 2 ατομα και δεν εχω κανει επιλογη θεσης-πως θα κατσουμε?επιλεγουμε εκει θεσεις?

Ευχαριστω πολυ
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.876
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom