Προβλημα με booking

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
καλησπερα! μια ερωτηση... ειχα κανει τον Ιουλιο μια κρατηση στο booking για το Μαρτιο σε ενα καταλυμα με καλη τιμη κ κεντρικα.μου ηρθε σημερα εμαιλ απο την booking οτι η κρατηση ακυρωθηκε επειδη το καταλυμα δεν δεχεται πλεον κρατησεις στο booking και μαλλον δεν συνεργαζονται πια. τι προβλεπεται σ αυτην περιπτωση,επειδη η τιμη ηταν πολυ value for money ?
Κλείνεις κάτι άλλο. Πιθανότατα το κατάλυμά σου έκλεισε.
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
ναι οκ αλλα αν γινοταν μια μερα ή την ιδια μερα του check in τι θα γινοταν? επιπλεον η τιμη- τοποθεσια με ιδια τιμη δεν βλεπω. to booking δεν ειναι υπευθυνο για αυτο?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Αν γινόταν την ίδια ημέρα,ή έστω την προηγούμενη η booking θα σου έβρισκε λύση.
Εδώ μιλάμε για 3 μήνες +
Παρ'όλα αυτά έχεις επικοινωνήσει με την booking;
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
συνηθως σε τετοιες περιπτωσεις (εχει συμβει σε εμενα) το booking σε καλει κ σε ενημερωνει οτι γινεται αυτοματη ακυρωση κ μπορεις να κλεισεις κατι αλλο.ψαχνωντας ολο κ κατι καλο θα βρεις.αν δεν εχουν επικοινωνησει μαζι σου με τηλ ή mail καντο εσυ για να ειναι βεβαιη η ακυρωση...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Αν γινόταν την ίδια ημέρα,ή έστω την προηγούμενη η booking θα σου έβρισκε λύση.
Εδώ μιλάμε για 3 μήνες +
Παρ'όλα αυτά έχεις επικοινωνήσει με την booking;
Καπου δυο μήνες πριν μου είχε γίνει ακύρωση και η booking μου επέτρεψε να κλείσω άλλο πολύ ακριβότερο και κάλυψε τη διαφορά. Η παλιά booking...γιατί βλέπω ότι δεν είναι έτσι πια.
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
364
Likes
1.199
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Διαβασε παρομοιο,αλλα χειροτερο που βιωσα εγω (https://www.travelstories.gr/community/threads/Ειναι-ΟΚ-το-booking-com.586/page-33#post-662773) και να ξερεις οτι μπορεις να τους ζητησεις να σου βρουν αυτοι νεο καταλυμα κι αν υπαρχει διαφορα τιμης, στελνεις τις αποδειξεις και ζητας να σου επιστρεψουν την διαφορα. Την ιδια διαδικασια μπορεις να κανεις και σε δικη σου απευθειας κρατηση, απλα θα πρεπει να συνεννοηθεις πριν- κατα και μετα μαζι τους.
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
συνηθως σε τετοιες περιπτωσεις (εχει συμβει σε εμενα) το booking σε καλει κ σε ενημερωνει οτι γινεται αυτοματη ακυρωση κ μπορεις να κλεισεις κατι αλλο.ψαχνωντας ολο κ κατι καλο θα βρεις.αν δεν εχουν επικοινωνησει μαζι σου με τηλ ή mail καντο εσυ για να ειναι βεβαιη η ακυρωση...
ευχαριστω! ηρθε email για αυτο ζηταω την γνωμη σας...

Καπου δυο μήνες πριν μου είχε γίνει ακύρωση και η booking μου επέτρεψε να κλείσω άλλο πολύ ακριβότερο και κάλυψε τη διαφορά. Η παλιά booking...γιατί βλέπω ότι δεν είναι έτσι πια.
τους εκανες παραπονα και μετα στο επετρεψαν ?πριν κλεισεις το καινουργιο?

Διαβασε παρομοιο,αλλα χειροτερο που βιωσα εγω (https://www.travelstories.gr/community/threads/Ειναι-ΟΚ-το-booking-com.586/page-33#post-662773) και να ξερεις οτι μπορεις να τους ζητησεις να σου βρουν αυτοι νεο καταλυμα κι αν υπαρχει διαφορα τιμης, στελνεις τις αποδειξεις και ζητας να σου επιστρεψουν την διαφορα. Την ιδια διαδικασια μπορεις να κανεις και σε δικη σου απευθειας κρατηση, απλα θα πρεπει να συνεννοηθεις πριν- κατα και μετα μαζι τους.
και τι εγινε τελικα?

σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
οποτε ακυρωθηκε η κρατηση σου κ πρεπει να βρεις νεο καταλυμα...
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
364
Likes
1.199
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
και τι εγινε τελικα?

Τιποτε απολυτως.με αγνοησαν παρα τα επανειλημμενα mail μου. Δεν μου επεστρεψαν καμμια διαφορα (εστω και αν ηταν μικρη), αν και το δικο μου θεμα ηταν περισσοτερο στην αντιεπαγγελματικη τους λειτουργια και την ταλαιπωρια που μου προκαλεσε, που φυσικα δεν πληρωνεται. Γιάυτο και τωρα η booking, δεν ειναι -πλεον- στις αμεσες επιλογες μου
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καπου δυο μήνες πριν μου είχε γίνει ακύρωση και η booking μου επέτρεψε να κλείσω άλλο πολύ ακριβότερο και κάλυψε τη διαφορά. Η παλιά booking...γιατί βλέπω ότι δεν είναι έτσι πια.
Έχω διαφορετική άποψη και εμπειρία. Δύο μήνες πριν, τελευταία στιγμή κυριολεκτικά (δυό ώρες πριν φτάσουμε εκεί) το κατάλυμα που είχαμε κλείσει μας ακύρωσε την κράτηση. Η Booking μας βρήκε άλλο, καλύτερο και πλήρωσε τη διαφορά αμέσως (μόλις έστειλα τη σκαναρισμένη απόδειξη πληρωμής). Και πίστωσε τα μίλια που αντιστοιχούσαν στη δεύτερη, ακριβότερη κράτηση. Γενικά, όποτε έτυχε "στραβή" η εξυπηρέτησή τους ήταν άμεση και παραπάνω από υποδειγματική.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom