Προβλημα με booking

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
Ξέρει κανείς γιατί στο booking τελευταίως δεν εμφανίζει όλα τα σχόλια (θετικά και αρνητικά) των πελατών ? Ενω πχ σε κάποιο ξενοδοχείο λέει ότι έχει 1711 αξιόπιστα σχόλια πελατών εμφανίζει 1 ολοκληρωμένο με θετικά και αρνητικά και κανά δυό ακόμη μισά.. Κάτι δεν κάνω σωστά εγώ?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.405
Likes
14.370
Ξέρει κανείς γιατί στο booking τελευταίως δεν εμφανίζει όλα τα σχόλια (θετικά και αρνητικά) των πελατών ? Ενω πχ σε κάποιο ξενοδοχείο λέει ότι έχει 1711 αξιόπιστα σχόλια πελατών εμφανίζει 1 ολοκληρωμένο με θετικά και αρνητικά και κανά δυό ακόμη μισά.. Κάτι δεν κάνω σωστά εγώ?
Σε τυχαία αναζήτηση με 91 σχόλια έβγαλε 37 ολοκληρωμένα και 30 ότι είχαν μόνον βαθμολογία(χωρίς κείμενο) που υπολογίσθηκε στον μέσο όρο.Τίποτα για τα υπόλοιπα 24.Μήπως τα καταργεί όταν είναι πολύ παλιά;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.490
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μήπως έχει μπει καμιά επιλογή για γλώσσα και βλέπετε μόνο κριτικές γραμμένες πχ. αγγλικά;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.405
Likes
14.370
Μήπως έχει μπει καμιά επιλογή για γλώσσα και βλέπετε μόνο κριτικές γραμμένες πχ. αγγλικά;
Σωστό.' Εχει μπεί επιλογή γλώσσας.Και επίσης υπάρχει επιλογή για πιο μήνα του έτους θέλεις να δείς τα σχόλια.Υπάρχει η επιλογή όλος ο χρόνος και ανά μήνα.Δεν κάθισα να δώ όλα τα σχόλια αλλά νομίζω ότι αφορούν μέχρι 2015.Πιθανόν να μην φαίνονται παλαιότερα.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.151
Likes
5.414
.Μήπως τα καταργεί όταν είναι πολύ παλιά;
Στο link <<διαβάστε περισσότερα>> κάτω από τον τίτλο <<
100% επαληθευμένα σχόλια>> αναφέρει ότι τα σχόλια που είναι παλαιότερα από 24 μήνες, αποθηκεύονται.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.405
Likes
14.370
Στο link <<διαβάστε περισσότερα>> κάτω από τον τίτλο <<
100% επαληθευμένα σχόλια>> αναφέρει ότι τα σχόλια που είναι παλαιότερα από 24 μήνες, αποθηκεύονται.
Κάτι τέτοιο φαντάστηκα και εγώ.Ποιός θα καθόταν να διαβάσει 1.000 ή 2.000 σχόλια.Τώρα η @koker γιατί δεν μπορεί να δεί περισσότερα από 1-2 δεν ξέρουμε.Εγώ πάντως βλέπω πάρα πολλά με επιλογή γλώσσας και μήνα ή όλου του χρόνου.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.151
Likes
5.414
Ποιός θα καθόταν να διαβάσει 1.000 ή 2.000 σχόλια.
Και όχι μόνο αυτό. Τι αξιοπιστία μπορεί να έχει ένα σχόλιο τριετίας η και πενταετίας πλέον? Μπορεί να έχουν αλλάξει πολλά.

Τώρα η @koker γιατί δεν μπορεί να δεί περισσότερα από 1-2 δεν ξέρουμε.
Μήπως έχει γίνει καμιά περιοριστική επιλογή στο φίλτρο <<τύπος ταξιδιώτη>>?

Εγώ πάντως βλέπω πάρα πολλά με επιλογή γλώσσας και μήνα ή όλου του χρόνου.
Έψαξα και εγώ το ξενοδοχείο που έμεινα το Σάββατο και μου έβγαλε 375 από τα 529.
 
Last edited:

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
100% επαληθευμένα σχόλια>> αναφέρει ότι τα σχόλια που είναι παλαιότερα από 24 μήνες, αποθηκεύονται.
Για την ακρίβεια διαγράφονται οπότε δεν λαμβάνονται υπόψη ούτε σας κείμενο, αλλά ούτε ποσοτικά, δεν μετριούνται καν.
Για αυτόν τον λόγο δεν ισχύει πως ενώ είναι 1000 βλέπουμε 530 πχ επειδή ειναι τελευταίων 24 μηνών. Τα 1000 είναι εκείνα που σημειώθηκαν, απλά μπαίνουν φίλτρα διάφορα πλέον.
 

Δημητρα Π.

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπερα,
Εκανα κρατηση σε ενα ξενοδοχειο για Βρυξελλες εχω χρεωστικη visa και το ξενοδοχειο μου λεει οτι ειναι ακυρη η καρτα κ δεν μπορουν να τραβηξουν τα χρηματα.
Ποιο ειναι το τηλ τοτ Booking για Ελλαδα για να επικοινωνησω μαζι τους;
Κ επισης τι μπορει να εχει γινει; 2φορες δοκιμασαμε κ παλι δεν μπορουν να παρπυν τα λεφτα μου ειπαν σε email
 

rubi

Member
Μηνύματα
85
Likes
773
Καλησπερα,
Εκανα κρατηση σε ενα ξενοδοχειο για Βρυξελλες εχω χρεωστικη visa και το ξενοδοχειο μου λεει οτι ειναι ακυρη η καρτα κ δεν μπορουν να τραβηξουν τα χρηματα.
Ποιο ειναι το τηλ τοτ Booking για Ελλαδα για να επικοινωνησω μαζι τους;
Κ επισης τι μπορει να εχει γινει; 2φορες δοκιμασαμε κ παλι δεν μπορουν να παρπυν τα λεφτα μου ειπαν σε email
Μερικες φορες δεν μπορουν να τραβηξουν χρηματα απο χρεωστικη. Εχει συμβει 3 φορες και σε μενα και δοκιμασα με προπληρωμενη της πειραιως και μου την δεχτηκαν αμεσως (αν δε θες να χρησιμοποιησεις πιστωτικη που δεν θα εχεις προβλημα σιγουρα)
 

Βαγγω

Member
Μηνύματα
105
Likes
264
Καλυτερα να επικοινωνησεις με την τραπεζα σου. Το εχω παθει και εγω και ητε η τραπεζα σου δεν επιτρεπει την συναλλαγη ητε το POS του ξενοδοχειου δεν υποστηριζει την συγκεκριμενη κάρτα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.040
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom