Προβλημα με booking

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν έκανε χαζομάρα, οι όροι της booking είναι καταχρηστικοί.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.082
Likes
1.950
Δεν έκανε χαζομάρα, οι όροι της booking είναι καταχρηστικοί.
Εστω απο την στιγμη που δεχετε να χρησιμοποιει την πλατφορμα της booking δεχετε και τους καταχρηστικους ορους!ας παει για τα ακυρωτικα στα δικαστηρια και μακαρι να τα κερδισει απλα δε μπορω να καταλαβω την βιασυνη η οποια κατεληξε σ αυτο το σημειο!και μενα παμπολλες φορες δε μου χει δεκτει καρτα,τσεκαρω ομως αν η κρατηση εγινε ή οχι δε παω στα κουτουρου για το επομενο!
 

Dimitra2009

Member
Μηνύματα
12
Likes
5
Εστω απο την στιγμη που δεχετε να χρησιμοποιει την πλατφορμα της booking δεχετε και τους καταχρηστικους ορους!ας παει για τα ακυρωτικα στα δικαστηρια και μακαρι να τα κερδισει απλα δε μπορω να καταλαβω την βιασυνη η οποια κατεληξε σ αυτο το σημειο!και μενα παμπολλες φορες δε μου χει δεκτει καρτα,τσεκαρω ομως αν η κρατηση εγινε ή οχι δε παω στα κουτουρου για το επομενο!
Καλησπερα
Να ενημερωσω οτι μου εστειλαν απαντηση απο το καταλυμα οτι η κρατηση ακυρωθηκε χωρις ακυρωτικα, φυσικα μετα απο επικοινωνια μου με το ιδιο το καταλυμα.Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια σας.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Φυσικά και στο ακύρωσαν δωρεάν. Γνωρίζουν ότι κανένα δικαστήριο δε θα τους δικαίωνε βάσει των καταχρηστικών όρων της booking . Χτύπα και μια επώνυμη καταγγελία σε κάποιο όργανο καταναλωτών της ΕΕ τονίζοντας τους απαράδεκτους όρους της booking που κρατά δέσμιους πελάτες χωρίς να ξέρουν αν προχώρησε ή όχι η κράτησή τους και αν χρωστάνε ή όχι ακυρωτικά ακόμα κι αν απορρίφθηκε η κάρτα τους και πιστεύω κάτι θετικό θα προκύψει. Τα θετικά πάντα προκύπτουν απ' την κινητοποίηση των καταναλωτών.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Μα αφου εδω αποφασισαν οι δικαστες οτι πρεπει να πληρωσεις ακυρωτικα, αφου ετσι λεει, ετσι πρεπει να γινει. Το λενε οι ΟΡΟΙ.
Πως γινεται τελικα να μην πληρωσεις; Αμφισβητεις τους ΟΡΟΥΣ;

Νομιζω οτι η πολιτικη ορθοτητα ειναι ο νουμερο ενα κινδυνος της συγχρονης κοινωνιας, ανθρωποι που αισθανονται προτυπα πισω απο τα πληκτρολογια τους, ανθρωποι τελειοι που κανουν παντα το σωστο, παντα διαβαζουν τον τομο με τους ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ και ακολουθουν κατα γραμμα οτι λενε, οσο καταχρηστικο και να ειναι αυτο.
 

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
Καλημέρα,μήπως γνωρίζει κάποιος το τηλέφωνο για να επικοινωνήσω με την booking?Το 00800127605 δεν καλεί καν.Έκανα μία κράτηση για ένα ξενοδοχείο στην Κωνσταντινούπολη και ενώ δεν χρειαζόταν προπληρωμή εκεινοι μου χρέωσαν όλο το ποσό στην πιστωτική μου κάρτα.Είδα στους όρους ότι μπορεί να κάνουν κάποια δέσμευση ποσού για να δουν αν είναι έγκυρη η κάρτα αλλά το ξενοδοχείο με χρέωσε κανονικότατα.Στο email μου δεν έχουν απαντήσει ακόμα και έλεγα μήπως βγάλω άκρη με την booking.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλημέρα,μήπως γνωρίζει κάποιος το τηλέφωνο για να επικοινωνήσω με την booking?Το 00800127605 δεν καλεί καν.Έκανα μία κράτηση για ένα ξενοδοχείο στην Κωνσταντινούπολη και ενώ δεν χρειαζόταν προπληρωμή εκεινοι μου χρέωσαν όλο το ποσό στην πιστωτική μου κάρτα.Είδα στους όρους ότι μπορεί να κάνουν κάποια δέσμευση ποσού για να δουν αν είναι έγκυρη η κάρτα αλλά το ξενοδοχείο με χρέωσε κανονικότατα.Στο email μου δεν έχουν απαντήσει ακόμα και έλεγα μήπως βγάλω άκρη με την booking.
Στείλε μεηλ με όλα τα στοιχεία και τις πληροφορίες στην booking
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Καλημέρα,μήπως γνωρίζει κάποιος το τηλέφωνο για να επικοινωνήσω με την booking?Το 00800127605 δεν καλεί καν.
Αυτό είναι το τηλέφωνο, ναι. Από σταθερό δεν παίρνεις?
Εναλλακτικά με mail/φόρμα επικοινωνίας, αν δεν το βιάζεσαι
 

ravT

Member
Μηνύματα
141
Likes
167
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Πρόσφατα είχα κλείσει ξενοδοχείο για μια διανυκτέρευση στη Βιέννη μέσω booking. Παρότι ήταν με δωρεάν ακύρωση, το ξενοδοχείο έκανε preauthorize, άρα δέσμευσε το ποσό και το επέστρεψαν εντός 14 εργάσιμων. Αυτό το Σεπτέμβρη. Τον Νοέμβρη, λίγες μέρες πριν την άφιξη, κάναν εκ νέου δέσμευση της διανυκτέρευσης ώστε να τα τραβήξουν σε περίπτωση μη εμφάνισης. Όταν το είδα, έστειλα μειλ στη booking. Κάπου έχει συγκεκριμένο πεδίο επ αυτού. Ακόμα απαντούν. Ταυτόχρονα έστειλα στο ξενοδοχείο και με ενημέρωσαν άμεσα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλημέρα,μήπως γνωρίζει κάποιος το τηλέφωνο για να επικοινωνήσω με την booking?Το 00800127605 δεν καλεί καν.Έκανα μία κράτηση για ένα ξενοδοχείο στην Κωνσταντινούπολη και ενώ δεν χρειαζόταν προπληρωμή εκεινοι μου χρέωσαν όλο το ποσό στην πιστωτική μου κάρτα.Είδα στους όρους ότι μπορεί να κάνουν κάποια δέσμευση ποσού για να δουν αν είναι έγκυρη η κάρτα αλλά το ξενοδοχείο με χρέωσε κανονικότατα.Στο email μου δεν έχουν απαντήσει ακόμα και έλεγα μήπως βγάλω άκρη με την booking.
Και σ εμένα είχε γίνει αυτό αλλά το ξενοδοχείο το έλυσε μόνο του το θέμα μέσα σε 1 μερα χωρίς να χρειαστεί να μιλήσω με Booking.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.223
Καλημέρα,μήπως γνωρίζει κάποιος το τηλέφωνο για να επικοινωνήσω με την booking?Το 00800127605 δεν καλεί καν.Έκανα μία κράτηση για ένα ξενοδοχείο στην Κωνσταντινούπολη και ενώ δεν χρειαζόταν προπληρωμή εκεινοι μου χρέωσαν όλο το ποσό στην πιστωτική μου κάρτα.Είδα στους όρους ότι μπορεί να κάνουν κάποια δέσμευση ποσού για να δουν αν είναι έγκυρη η κάρτα αλλά το ξενοδοχείο με χρέωσε κανονικότατα.Στο email μου δεν έχουν απαντήσει ακόμα και έλεγα μήπως βγάλω άκρη με την booking.
΄

Το ίδιο έκαναν και σε μένα! Μήπως το Κωνσταντινουπόλεως χοτέλι, το όνομά του, ξεκινά από me ;

άλλη λύσις είναι η άρνηση χρέωσης μέσω τραπέζης, διαδικασία η οποία είναι χρονοβόρα όπως λένε...
 
Last edited by a moderator:

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
΄

Το ίδιο έκαναν και σε μένα! Μήπως το Κωνσταντινουπόλεως χοτέλι, το όνομά του, ξεκινά από me ;
Όχι δεν ξεκινάει απο me.Μίλησα με τη τράπεζα και δεν είναι δέσμευση είναι κανονική χρέωση.Θα περιμένω την απάντηση της booking.Σας ευχαριστώ όλους
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.104
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom