Προβλημα με booking

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
198
Likes
894
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Γιατί δεν επικοινωνείς με την Booking ; Να δούμε τι θα σου πούνε.
Πάντως η omnibees είναι ένα πρόγραμμα των ξενοδοχείων που δουλεύετε πολύ στην
λατ. Αμερική και συνεργάζεται με την booking
Οντως έτσι μου είπαν από booking και ότι κακώς ακύρωσα την κάρτα,δεν υπάρχει πρόβλημα με την κράτηση.Πρώτη φορα μου συνέβη..
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Πώς μπορώ να επικοινωνήσω με τη booking για ένα πρόβλημα? Όταν πατάω μέσω της εφαρμογής την επικοινωνία, με πετάει να διαλέξω σε ποια κράτηση έχω το πρόβλημα και μάλιστα εμφανίζει μόνο τις επόμενες κρατήσεις. Ακόμα κι έτσι, δεν υπάρχει στο μενού με τα προβλήματα αυτό που έχω εγώ. Το πρόβλημα μου είναι ότι μετά από τις δύο τελευταίες διαμονες μου, δεν μου έχει στείλει email για να κάνω κριτική. Μάλιστα, σε διαμονή που τελείωσε χθες, είχε ένα σημείο στην εφαρμογή που έλεγε "πατήστε για να γράψετε σχόλιο" και όταν το πάτησα μου είπε ότι η περίοδος υποβολής κριτικής έχει λήξει.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.482
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Πώς μπορώ να επικοινωνήσω με τη booking για ένα πρόβλημα? Όταν πατάω μέσω της εφαρμογής την επικοινωνία, με πετάει να διαλέξω σε ποια κράτηση έχω το πρόβλημα και μάλιστα εμφανίζει μόνο τις επόμενες κρατήσεις.
Θα τους στείλεις μήνυμα έστω και χρησιμοποιώντας μια επόμενη κράτηση (Booking.com: Η μεγαλύτερη συλλογή ξενοδοχείων, σπιτιών και παραθεριστικών κατοικιών) και θα αναφέρεις το πρόβλημα σου και τον αριθμό της προηγούμενης που θέλεις βοήθεια.
Συνήθως κάνουν μια μέρα να απαντήσουν. Το τηλέφωνο δε το συνιστώ, έχει μεγάλη αναμονή.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.411
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Θα τους στείλεις μήνυμα έστω και χρησιμοποιώντας μια επόμενη κράτηση (Booking.com: Η μεγαλύτερη συλλογή ξενοδοχείων, σπιτιών και παραθεριστικών κατοικιών) και θα αναφέρεις το πρόβλημα σου και τον αριθμό της προηγούμενης που θέλεις βοήθεια.
Συνήθως κάνουν μια μέρα να απαντήσουν. Το τηλέφωνο δε το συνιστώ, έχει μεγάλη αναμονή.
Οσες φορές χρειάστηκε να μιλήσω μαζί τους στο τηλέφωνο ή εξυπηρέτηση ήταν άψογη και άμεση.

Μάλιστα η τελευταία ήταν πριν 2 εβδομάδες για την αδερφή μου που ένας πονηρός πήγε να τους φάει 70€. Το Booking έλυσε το πρόβλημα σε 1 ημέρα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.482
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Οσες φορές χρειάστηκε να μιλήσω μαζί τους στο τηλέφωνο ή εξυπηρέτηση ήταν άψογη και άμεση.
Έχω μείνει λίγο πίσω ίσως, το πρώτο καιρό της καραντίνας, που για να βγάλεις γραμμή ήθελε να κάνεις τάμα. Αφού είναι έτσι ακόμη καλύτερα, μπορεί να καλέσει η φίλη για να τη κατατοπίσουνε.
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
198
Likes
894
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Καλημέρα στο forum,ήθελα τα φώτα των ταξιδιάρηδων πληροφορικάριων:Τελευταία,στην εφαρμογή booking στο κινητό μου,εμφανίζεται αρχική σελίδα στα Κινέζικα!(οι προεπιλεγμένες γλώσσες μου είναι Ελληνικα καιΑγγλικά,όχι αυτόματη μετάφραση).Μου εμφανίζεται παράθυρο σχετικά με t&c's,και ανοίγει στα Κινέζικα.Εναλλακτική επιλογή Disagree and exit the pp.Σημειωτέον ότι:Εχω επικοινωνήσει με booking Ελλάδος,οπου μου είπαν ότι δεν έχουν υπόψιν τους γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό.Έχω Huawei ,αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο,από τη Vodafone μου είπαν ότι επίσης δε μπορουν να βοηθήσουν και τέλος,έχω απεγκαταστήσει-επανεγκαταστήσει την εφαρμογη,καθώς και restart αρκετές φορές.Κάποιες φορές στην αρχή όταν κάνω σύνδεση με email,λειτουργει για λίγες ώρες κανονικά και αργότερα πάλι Κινέζικα!Υ.Γ.όλα σε εμένα θα συμβούν φέτος???:rolleyes:
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.482
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλημέρα στο forum,ήθελα τα φώτα των ταξιδιάρηδων πληροφορικάριων:Τελευταία,στην εφαρμογή booking στο κινητό μου,εμφανίζεται
Καλημέρα και σε σένα.
Από τότε που η Huawei πετάχτηκε εκτός Google store υπάρχουν τέτοιου είδους προβλήματα. Πιθανολογώ οτι και το δικό σου προκύπτει από εκεί. Δοκίμασε σε πρώτη φάση να αλλάξεις το system locale, αν αυτο ειναι Ελλάδα να βάλεις κάτι άλλο (για παράδειγμα κάποιες εφαρμογές παίζουν με το Βέλγιο, άλλες με την Ινδία!) και να δοκιμάσεις μετά από επανεκκίνηση. Προσοχή, δε μιλάω για τη γλώσσα συστήματος αλλά για τις τοπικές ρυθμίσεις. Δοκίμασε το και αφού σταματήσεις την εφαρμογή και καθαρίσεις όλα τα data της.
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
198
Likes
894
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Καλημέρα και σε σένα.
Από τότε που η Huawei πετάχτηκε εκτός Google store υπάρχουν τέτοιου είδους προβλήματα. Πιθανολογώ οτι και το δικό σου προκύπτει από εκεί. Δοκίμασε σε πρώτη φάση να αλλάξεις το system locale, αν αυτο ειναι Ελλάδα να βάλεις κάτι άλλο (για παράδειγμα κάποιες εφαρμογές παίζουν με το Βέλγιο, άλλες με την Ινδία!) και να δοκιμάσεις μετά από επανεκκίνηση. Προσοχή, δε μιλάω για τη γλώσσα συστήματος αλλά για τις τοπικές ρυθμίσεις. Δοκίμασε το και αφού σταματήσεις την εφαρμογή και καθαρίσεις όλα τα data της.
Σ ευχαριστώ,το προσπάθησα,φτιάχνει για λίγο αλλα ύστερα απο λίγες ώρες,πάλι τα ίδια!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.482
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Σ ευχαριστώ,το προσπάθησα,φτιάχνει για λίγο αλλα ύστερα απο λίγες ώρες,πάλι τα ίδια!
Κάποια ασυμβατότητα παίζει μάλλον που μπορεί να διορθωθεί με ενδεχόμενο update, μπορεί και όχι.
Έως τότε μόνο την έκδοση του browser μπορείς να χρησιμοποιείς για να κάνεις τη δουλειά σου.
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
198
Likes
894
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Κάποια ασυμβατότητα παίζει μάλλον που μπορεί να διορθωθεί με ενδεχόμενο update, μπορεί και όχι.
Έως τότε μόνο την έκδοση του browser μπορείς να χρησιμοποιείς για να κάνεις τη δουλειά σου.
Σ ευχαριστώ και πάλι!
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
348
Likes
1.328
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλημέρα. Τη άλλη βδομάδα πάω Βαρκελώνη και το ξενοδοχείο που έκλεισα μέσω booking έστειλε μήνυμα ότι δεν μπορεί να προ εγκρίνει την πιστωτική. Αλλάξαμε πιστωτική και τηλεφωνήσαμε στην τράπεζα η οποία μας είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με την κάρτα και ότι δεν έγινε καμία προσπάθεια έγκρισης. Περιμένω να δω τι θα γίνει με τη δεύτερη που έβαλα. Άλλο ξενοδοχείο την ίδια περίοδο την είχε προεγκρίνει χωρίς πρόβλημα. Προσωπικά μου συμβαίνει πρώτη φορά. Το ξενοδοχείο το είχα κλείσει πριν τρεις μήνες. Έχει συμβεί σε κανέναν; Η κάρτα σίγουρα ήταν οκ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.675
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom